Проблем с бойлер

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с бойлер

Мнениеот drmilendd » Пон 03 дек 2012 17:02


Бойлера е елдом иннвест 80 л, ако има значение. на около 5-7 години. от известно време термометъра на бойлера показва че има топла вода /примерно на предпоследното деление към топло/ а водата свършва и то само от един човек. Ако се е напълнил с котлен камък нямаше ли да свършва бързо водата, но и термометъра да показва, че няма вода? да заминава ли или нещо може да се направи на място?




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 дек 2012 17:47


Съсипала му се е тръбата за топлата вода вътре най- вероятно и има топла вода колкото има от дъното на бойлера до пробива. Лекува се успешно с тръба PEX-AL-PEX Ф16, т.е трябва да се отвори бойлера и тръбата която е за топлата вода да се смени с другата. Поне на първо четене това е проблема според мен.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bai Sando » Пон 03 дек 2012 18:20


И аз имам същия бойлер на същите години.На скоро усещам същите аномалии,но въобще не мисля да го отварям понеже е взела да избива ръжда яко по ръбовете и незнам дали ще става нещо после от него,ако го отворя :roll:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 дек 2012 18:22


Ако в Пазарджик с тая вашата вода е изкарал повече от 5 години, направо дигай банкет. Имам чувството че там водата тече заедно с готови варовикови камъни :D


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bai Sando » Пон 03 дек 2012 18:23


Наистина,тук водата е :screwy


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот tdi fen » Пон 03 дек 2012 18:26


К.Одаджийски написа:Съсипала му се е тръбата за топлата вода вътре най- вероятно и има топла вода колкото има от дъното на бойлера до пробива. Лекува се успешно с тръба PEX-AL-PEX Ф16, т.е трябва да се отвори бойлера и тръбата която е за топлата вода да се смени с другата. Поне на първо четене това е проблема според мен.
абсолютно съм съгласен с колегата,пластмасовата тръба се чупи и топлата се смесва със студената и ефекта е че почти няма топла вода


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот fox_vt » Пон 03 дек 2012 18:38


То не че се смесва а просто започва да смучи от ниското където е студена водата,реално в бойлера си имаш същото количество топла вода както когато е бил нов,просто не можеш да я ползваш това е.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот mely » Пон 03 дек 2012 19:25


Абе то че е тръбата както казва колегата -тръбата е.Ама някой беше казал че има някъкав готов ки който става без разглобяване.Интересно как ще стане ама ....трябва да намеря темата.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 дек 2012 19:36


Възможно е да има готово нещо, обаче без разглобяване старата трябва да се избута навътре и ще стои в казана нейната мама и като вземе да се разпада влиза в батериите :roll:


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот drmilendd » Пон 03 дек 2012 20:37


Препоръки как да го лекувам? Технически съм полуграмотен. Или препоръка за някой от Сф който може да го оправи на място.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Bai Sando » Пон 03 дек 2012 20:51


Добре де,а на по-така бойлерите от какво е изработена тая тръба,за да не се разпада с времето :roll:


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот fox_vt » Пон 03 дек 2012 20:53


На по така бойлерите е от неръждавейка ама то като ще са по така и целият бойлер е такъв mhihi


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот brum » Вто 04 дек 2012 0:25


А в София какъв бойлер да взема, че да оцелее повече. Вече за 4 години два пъти сменят самият бойлер, че протича.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 дек 2012 7:36


drmilendd написа:Препоръки как да го лекувам? Технически съм полуграмотен. Или препоръка за някой от Сф който може да го оправи на място.

Отиваш в магазина и си купуваш Ф16 пексал тръба 1м, нова гума за фланеца и нова анодна защита от късите, някъде около десетина лева са частите.
Изключваш тока от бушона, отваряш пластмасовия капак отдолу с 2 винтчета е, откачваш само клемите от нагревателя и едно кабелче има за заземяване което е връзка между фланеца и балона. Изваждаш от отвора сондите на терморегулатора и сухата защита с дърпане и всичкото това както си е с входящия токов кабел го дърпаш настрани за да не ти пречи.
Отвиваш меките връзки и на студената вода възвратния клапан за да можеш да го източиш бойлера /водата трябва да е спряна/
Тогава отвиваш гайката и я махаш със скобата която крепи фланеца, почукваш го леко и той ще влезе навътре /ще изтече още около десетина литра вода наведнъж/
Като бръкнеш с ръка вътре от лявата страна ще я намериш пластмасовата тръба, махаш я и на нейното място слагаш онази Ф16 пекс-ал тръба, горния и край да е на десетина см от тавана на бойлера. Слагаш новата гума на фланеца и събираш по обратния ред. Гайката която го държи тоя фланец не е нужно да се стяга душманската, че къса резбата понякога, налягането на водата от вътре си го държи. Пълниш, проверяваш за течове и ако няма си събираш електрическата част.
Снимки нямам от разглабянето, просто не съм се сетил да го снимам процеса иначе това лято смених десетина нагревателя поне на приятели и имам само снимки на гръмналите нагреватели
Изображение Изображение Изображение


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот drmilendd » Вто 04 дек 2012 15:11


К.Одаджийски написа:
drmilendd написа:Препоръки как да го лекувам? Технически съм полуграмотен. Или препоръка за някой от Сф който може да го оправи на място.

...........;

:bowdown
В събота действам и ще докладвам
Всичко стана както го описа К. Одаджийски, за което още веднъж благодаря. Бойлера се оказа без анодна защита. Имам невероятна домашна /полупрофесионална поморийска/ ракия. Ако имаш път към София или някой има към Берковица ще се радвам да почерпя



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта