Проблем с бойлер

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот gergeto » Нед 05 фев 2017 19:48


М/у другото-petko5,как преценяваш че бойлера се изпразва толкова бързо: По изполваната вода,докато стане студена,или по термометъра на корпуса.? Ако е само по термометр-не му вярвай напълно,причината е обяснена по -горе от goppa

И си сигурен че крана преди топлия водомер е изправен?




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот petko5 » Нед 05 фев 2017 19:55


По използваната вода.
Крановете със сигурност работят .

Иначе загрява бързо...час и половина - два и терморегулатора е изключил, като терморегулатора е настроен ма макс.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот gergeto » Нед 05 фев 2017 21:04


А ,ако не е тайна -какви кубици вода плащаш на месец-сиреч ,директен съм,как разходвате тая топла вода?-Колкото и тъпо да звучи-къпането с бойлер в студено време изисква ограничения-няма как един човек да се къпе при минус 15 и нагоре ,външна темп., да не се спира душа цели 15-20мин.,да тече гореща вода от бойлера и в крайна сметка да искаш водата да стигне за още хора.Много зависи,особено зимно време ,как се ползва бойлера при положение че количеството и темп. на топлата вода от бойлера са с ограничени параметри,спрямо ТЕЦ-а.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 05 фев 2017 22:28


Ами в нас за около 15 минути свършва топлата вода от 80 литров вертикален бойлер, без значение дали е загрят от серпентината на парното или от ел нагревателя до около 60 градуса.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот goppa » Нед 05 фев 2017 22:29


При теб може да е изгнила тръба за топла вода.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 05 фев 2017 22:33


Не е, сменил съм ги всичките /имам 3 бойлера в мазето :screwy / с пекс ал тръба и не е това проблемът. Просто влизащата вода е с температура около 4 градуса и топлата отива по бързо за разреждане. Особено ако се къпят жените, които обичат да се къпят с вряла вода


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот goppa » Нед 05 фев 2017 22:45


Ако банята сетопли само от душа е нормално да свършва бързо водата:).


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 06 фев 2017 8:51


Не, банята се топли с радиатор от парното, просто 60 литра вода /не всичките 80 литра са с еднаква температура/на 60 градуса за толкова време стига


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Iezekil » Пон 06 фев 2017 9:17


198 литра за 15 минути са си 13 литра в минута...колкото казанче за кенеф.Решение-сменяш душа.Има едни слушалки с гумени накрайници на цицките,правят по-тънка струйка и харчат по-малко вода,съответно работят с по-ниско наляган.Значи пускаш по-леко крана...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот milmar » Пон 06 фев 2017 12:47


Iezekil написа:...Има едни слушалки с гумени накрайници на цицките,правят по-тънка струйка и харчат по-малко вода,съответно работят с по-ниско наляган.....

:th_up
Всъщност за мен логиката е, че и при напълно отворен кран, с голямо налягане, пак пускат малко вода :smile .

Много трудно се намират икономични пръскалки. Имеме една такава, искам да я сменя че се е запукала пластмасата, но по магазините има едни направени за разхищение. Всъщност зависи кой се къпе. У дома пак му намират чалъма :biggrin , просто се удължава времето на къпане докато свърши водата.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот gergeto » Пон 06 фев 2017 13:07


Всичко зависи от начина на ползване на водата.Някои ползват силна струя,други по-слаба,някои спират душа докато се сапунисват,някои -не.Нормално е в тия студове водата в бойлера да свършва много по-бързо отколкото лятото.Аз например всяка сутрин си вземам душ и след това докато се приготвя и облека за работата бойлера си е компенсирал изразходената вода и се е изключил-това в летния сезон. Обаче сега в студа ,при същия ми дневен режим-термометъра на корпуса "мърда" едва с 1-2 деления ,докато тръгна за работа,съответно и доста повече вода съм разходил,щото се къпя с доста по-гореща ,отколкото лятото.
Относно душ-слушалките с гумените "цицки"-абсолютно съм "за".От години ползвам такива,но само на "Видима-идеал" и съм изкл. доволен.Незнам дали са доста по-икономични,но предимството им е че дори когато водата спира(пр. авария) -пак успявам донякъде да компенсирам ниското налягане и да ползвам душа. :th_up


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот Marto_Polo » Вто 07 фев 2017 16:42


Ще споделите ли как изглеждат тези слушалки с гумените "цицки" (линк или снимка), че от доста време се опитвам да намеря икономична и не успявам.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот bayspiro » Вто 07 фев 2017 18:17


petko5 написа:Здравейте колеги,
Имам следния проблем с хоризонтален бойлер 80л на "Елдоминвист" :
Купих преди година и поливана въпросния бойлер, вързах го както трябва и електрически и ВиК, но след като загрее на макс, топлата вода стига за не повече от 10-15мин....
Имам два бойлера на същата марка-80л., но вертикални и там няма такива пролеми...тоест, спокойно двама души един след друг могат да се изкъпят без проблем....

Искам да попитам, нормално ли това нещо за хоризонталните бойлери или не ?

Благодарен съм на всякакви идеи и мнения... :bowdown


Такаааа. Причини за недостигане на водата:
1. Голям разход - колегите са обяснили..
2. Ниска Т на загряване - случая Одаджийски. Няма как с 60 гр. вода да стане.. вдигаш на 75 и ..си готов (моя е на 80 :mhihi )
3. Неправилен монтаж - има го и това - Един го беше обърнАл, че не му идвали тръбите ляво -дясно (хоризонтален) и така входа на студената вода се оказа.. отгоре.
4. Паднала или счупена пластмасова сонда за вземането на топлата вода от "тавана"
5, Паднала или счупена тръба за пускане на студената вода по "пода" Елдомците правят хоризонтални бойлери от бандури за вертикални, като само кривят съответно вътрешните тръби.

Така,че избери си опция.. :mrgreen
Прикачени файлове
thumb2_green_line_80l_m1_xt_razrez.png


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот petko5 » Вто 07 фев 2017 20:32


Здравейте,
Ще оптимизирам разхода на вода, това е изпълнимо, но ако наистина терморегулатора е нагласен на 60гр.....това е гадно.
При загряд бойлер, термометъра който на корпуса показва наполовина и ако му се вярва, може би наистина е на приблизително 60гр.
До колкото знам, тези терморегулатори са настроени заводски и недопустимо да се пипа там.....иначе става беля.
Има ли начин да вдигна температурата на 80гр. - примерно ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с бойлер

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 07 фев 2017 20:40


Термометъра ако сочи средата е около 60 градуса. Въпреки това, извади го, на байонет е, завъртане на ляво и се изтегля. Контактен е и в 99,9% от случаите отдолу под термометъра има пяна от изолацията. Изчегъртай пяната за да опре хубаво термометъра и да показва реалната температура.
Термо регулатора нагъзен на макс би трябвало да прави около 75 градуса на водата



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 81 госта