Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот katmai » Пон 23 яну 2017 10:12


777 написа:
katmai написа:Ние нямаме тераса и се простира вътре.

Обърни внимание на едно нещо, приличащо на пералня, което се казва сушилня. Ще откриеш голям разлика от варианта с влагоуловителя.


Сушилнята няма да помогне при готвенето,правенето на чай,цветята,дишането и т.н. , пък и съм в квартира, малко да си взимам сушилня не върви :).




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот 777 » Пон 23 яну 2017 10:18


За чая и дишането няма да помогне сушилнята, но доколкото разбрах разчитате на влагоуловителя и простирате в стаята. Ако има критична липса на място е друг въпрос - сушилнята си иска своето, макар че е касика да се сложи над пералнята. PS: вариантът комбинирана пералня със сушилня е подлъгване.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот katmai » Пон 23 яну 2017 10:37


777 написа:За чая и дишането няма да помогне сушилнята, но доколкото разбрах разчитате на влагоуловителя и простирате в стаята. Ако има критична липса на място е друг въпрос - сушилнята си иска своето, макар че е касика да се сложи над пералнята. PS: вариантът комбинирана пералня със сушилня е подлъгване.


Не разчитаме на влагоабсорбатора за прането, както и да е,темата почва да се измества. Исках да кажа ,че машинката върши чудесна работа!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот ktamen » Пон 23 яну 2017 21:41


777 написа: PS: вариантът комбинирана пералня със сушилня е подлъгване.

Аз пък съм много доволен точно от такава пералня вече доста години. Кво предимство има отделната сушилня :gruebel


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот gergeto » Вто 24 яну 2017 12:43


gergeto написа:Тая вечер купих един"Ceresit"- стоп влага.Влагообсорбатор


Да се отчета: Пълен т...к е това нещо-за 2-3 дни не може да се покрие дъното на съда -1 пръст вода на дъното и....един пръст конденз по стъклата. :thumb_down


Потребителски аватар
доно
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 10:46
Автомобил: passat B6
Двигател: BMP 2006
Местоположение: софия

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот доно » Вто 24 яну 2017 16:12


Аз преди две седмици си взех от" Технополис" обезвлажнител на" Gorenje"модел D-16 M. Минусите са му,че доста е шумен за това го пускам през деня да работи,тежичък е и обемен /14кила/но пък е с колелца а и бая ветер прави.Преди да го взема в къщи водата се стичаше по стъклата като река,живея в къща външна изолация 5см стиропор и пет камерна дограма "кьомерлинг".Помещенията където пускам обезвлажнитела са три стаи,две от които са преходни за това сутрин го включвам в самостоятелната стая за около 3часа,и вечер в преходните стаи за около 1час.За това време събира около 1л вода и водопадите по стъклата изчезнаха,за сега съм изключително доволен! :mhihi
DSC_0206.JPG


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот mupk0 » Вто 24 яну 2017 16:28


Наскоро взех една Мидея от приятел да преборя влага по стена ,която за пръв път от 26г хваща влага. Тръби в нея няма. Бръмча 2 дена включен и извлече точно 0л вода...но пък петното от стената изчезна. Луда работа хахаха.

А относно сушилните...ползвам сушилня Бош Серия 4 и съм доста доволен.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот 777 » Сря 25 яну 2017 9:32


ktamen написа:
777 написа: PS: вариантът комбинирана пералня със сушилня е подлъгване.

Аз пък съм много доволен точно от такава пералня вече доста години. Кво предимство има отделната сушилня :gruebel

Предимството е, че може да се пере втора пералня докато сушилнята суши (което отнема 2.5-3 часа). По-важно е недостатъкът на комбинираната пералня - обемът на барабана е такъв, че или не можеш да ползваш максималния капацитет за пране + сушене или трябва да извадиш част от нещата след пране (и да ги сушиш отделно), защото сушенето изисква наличие на някакво празно място. Ако разгледаш разделените перални и сушилни ще видиш, че барабанът на сушилните е доста по-голям, макар външно да са еднакви двата уреда.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот ktamen » Сря 25 яну 2017 21:04


Прав си за тези недостатъци, но поне на мен не ми пречат, щото количеството пране ми е малко. А комбинираната пералня има огромното, поне за мен, предимство, че мога да си метна мръсните гащи вътре и сутринта пак да ги обуя, без да има нужда да ги местя в друга машинка.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 124 госта