Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Влагоуловител - съвети , мнения , цени.

Мнениеот xalerrelax » Сря 23 ное 2016 14:25


Колеги , спрял съм се на няколко варианта.
1.https://www.tehnomix.bg/singer-sdhm-10-di
2.https://www.tehnomix.bg/tesy-dhf-10-cm
3.http://technika.bg/product/16301/obezvl ... 0den3.html.
Кой от трите е най - удачен?




Потребителски аватар
dobcho6
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 18:46
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH 2003г
Местоположение: Varna

Re: Влагоуловител - съвети , мнения , цени.

Мнениеот dobcho6 » Сря 23 ное 2016 15:07


Аз имам като третия Мидея само че малко по мощния модел 20л/24ч.Да ти кажа честно каквото и да вземеш което да ти върши наистина работа, а не само името му де е влагоуловител няма как да не се чува.Компресора почти не се чува на фона на вентилатора,шума е като на печка 'духалка' просто преминаващия въздух си се чува, все пак за да обере влагата от въздуха той трябва да премине през уреда и така колкото е по мощен толкова е и по шумен и харчи повече енергия.На Митсубиши има хубави ама са над 800лв. Аз практикувам така ако се пуска в стая където се спи го пускам през деня, а ако не се спи там го пускам вечер,няма как да спя там и туй нещо да ми духа в стаята.Ползвам го 2 години и съм доволен има две степени на вент. може да се настройва до колко процента да ти свали влажността има и таймер он офф.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Влагоуловител - съвети , мнения , цени.

Мнениеот Bai Sando » Сря 23 ное 2016 21:02


И аз го ползвам през деня,а през нощта работи в хола или в стая в която не се спи.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Влагоуловител - съвети , мнения , цени.

Мнениеот xalerrelax » Сря 23 ное 2016 22:45


При мен влагата избива вечерта , докато спим.
През деня стаята е отворена към другите стаи , малката постоянно щъка.
Дали ще е удачно да го пускам през деня , за да наваксва за вечерта?

В крайна сметка поръчах Теси-то от Емаг.
Беше намалено , отзиви ще пиша като пристигне.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот fox_vt » Нед 15 яну 2017 18:54


Попаднах на тази стара тема и реших да драсна няколко реда които не са по темата.
Та накратко няма го вече оня влагоуловител друг също няма няма влага всичко е супер.Тогава докато бях в процес на търсене на по тих случайно ходих на едно изложение и там видях вентилационни клапи за прозорец.Тогава ми дойде идеята че може да работя в посока премахване на причината а не на последствията,както беше със влагоуловителя.
Купих въпросната клапа направих съответните отвори на крилото и зачаках.Забеляза се леко подобрение на конденза по стъклото,след което започнах да експериментирам като сложих теймер към кухненския аспиратор който да го пуска на всеки два часа за по 15 мин.Още подобрения но не и желаното,но това ме мотивира да дълбая проблема.Продадох влагоуловителя.Преди следващата зима монтирах климатик тъй като преди това не се отопляваше редовно.Махнах клапата на аспиратора да минава свободно въздух към отдушника.Сега влага няма.
И баналната и подозирана истина е топлина и редовно сменяне на въздуха.Докато четях и ровех за проблема намерих схеми за къщи в германия,централна вентилация монтирана още със строежа на къщата.Дограми със вградени вентилационни системи и т н.Обезвлажняването със машина е решение не решаващо проблема.Кофти но е факт.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот petarkolev » Сря 18 яну 2017 9:47


Здравейте. Искам да споделя ситуация и да събера мнения използвайки последния пост на колегата. Тази зима си съм на газ като отопление вече. Трябва да си призная, че отоплявам адекватно целия апартамент имам предвид всички стаи, коридори и едната баня, защото само нея имам радиатор. И така въпроса ми е: защо в двете стаи, които са от двете страни на банята, която се отоплява се появява влага и то на локвичка. Да опиша ситуацията - банята е северна, стаята от едната й страна на стената граничеща с банята има ракла, зад раклата се получава тази неголяма но достатъчна локвичка и след пускане в употреба на влагоуловител до 5-6 часа работа изчезва. Ако раклата не е на тази стена въпросната граничната с банята няма нищо. Същото е и от другата страна на банята с другата стая. Относно изолирането. Целия апартамент има външна изолация а двете стаи вътрешна, едната е с фибран другата гипскартон, пода е паркет. Започвам да си мисля, че трябва да се направи и изолация на пода също с фибран. Да уточня става въпрос за първи етаж. Приятен ден на всички и ще се съобразя с вашите съвети и мнения.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот gergeto » Сря 18 яну 2017 11:27


petarkolev написа:И така въпроса ми е: защо в двете стаи, които са от двете страни на банята, която се отоплява се появява влага и то на локвичка.


Защото има разлика в температурата на стената граничеща с банята и останалите.Логично ,особено след като се ползва банята-температурата в нея се повишава доста над граничещата с нея стая и тъй като тези гранични стени не са изолирани -започва свободно топлоотдаване от банята към граничнат и стена.При охлаждането на стената топлината кондензира и става водичка.Тъй като имаш ракла или каквато и да е друга мебел на тази "мокра" стена-тази мебел пречи на свободното топлоотдаване на стената на банята към стаята.Просто махни мебелите от стените граничещи с банята.Не малка роля за по-бързото кондензиране на топлината играе и това че си 1 -ви етаж-т.е. пода на жилището е доста по-студен от стените.Хубаво е да си направиш изолация и на пода,но не за да си решиш проблема с влагата ,а за да задържиш максимално количество топлина в дома си.Таваните на помещенията правят много голямо топлоотдаване също,тъй като топлите възд. маси са по-леки от студените.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот petarkolev » Сря 18 яну 2017 11:46


Тавана има изолация на целия апартамент, пропуснах да спомена това.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот gergeto » Сря 18 яну 2017 20:57


Тая вечер купих един"Ceresit"- стоп влага.Влагообсорбатор.Сложих го в спалната,щото там са ми най-големите проблеми с конденза.Да видим какво ще стане.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот andro_ » Сря 18 яну 2017 21:25


Ще осъзнаеш, че ти трябва истински влагоабсорбатор.
След това, което си купил, те съветвам да избегнеш етапа "влагоабсорбатор, с елемент на Пелтие" (аз не бях достатъчно съобразителен, за да го избегна).


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот petarkolev » Сря 18 яну 2017 21:29


Ала бала е малко този уловител. Става по скоро за гардероб, за малки пространства.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот gergeto » Чет 19 яну 2017 9:54


Е то е ясно че няма как да "таковам дявола във въздуха",т.е. да се надявам че ще си реша проблема с 12,50лв.(толкова е в момента на кауфланд тоя абсорбатор),ама реших да жертвам две кутии цигари и да пробвам -дано поне конденза на прозорците понамалее. :screwy


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот yobremove » Чет 19 яну 2017 10:01


И аз взех такъв от Кауфланд с тази надежда - да намалее конденза по прозорците.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот katmai » Чет 19 яну 2017 10:43


Аз си взех това чудо преди повече от година. В не ужасно влажен апартамент вади по над 10 литра вода на ден. Ние нямаме тераса и се простира вътре.
С един таймер ключ го бях направил да се пуска сам всяка вечер от 1 до 6 в хола за да не го чуваме. Харчи по 200W на час(мерил съм го).
Един лек коментар към колегата със запотените джамове, да от влагоабсорбатор ще ти намалее конденза но няма да изчезне, освен ако не набримчиш абсорбатора да сваля влагата до 35%,което си е много неприятно за живеене. Самия уред работи по същия начин, по който се изпотяват и прозорците. Има студено тяло вътре,което кара циркулиращия въздух да кондензира и така е да събира във ваничката влагата. Имайки предвид минусовите температури ,прозореца е още по голямо студено тяло,идеално за конденз.

dehumid.JPG


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Влагоуловител (изсушител на въздуха) - съвети, мнения, цени.

Мнениеот 777 » Чет 19 яну 2017 16:17


katmai написа:Ние нямаме тераса и се простира вътре.

Обърни внимание на едно нещо, приличащо на пералня, което се казва сушилня. Ще откриеш голям разлика от варианта с влагоуловителя.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта