Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот forski » Сря 21 авг 2013 16:32


Горяло за веригата НЕ, само прясно масло, има наливни масла по 2-3лв/л.
На моята резачка сега последно като рязахме и ми свърши маслото за веригата та се наложи да и наливам 5/40 пълна синтетика по 20лв. литъра :mhihi :banghead :scare3 ама кво да праиш камарата с дървата чака!




kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kossis » Чет 22 авг 2013 8:19


Много е рядко това.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот samo_pechka » Чет 22 авг 2013 9:14


И аз бях в подобна ситуация с маслото ,но там сипах за скор.кутии 75в-90 ,стана , че и ми хареса , сякаш даже е по-добре смазването ,само цената му ... да не е такава.

Последна промяна от samo_pechka на Пет 17 авг 2018 20:40, променено общо 1 път.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kossis » Чет 22 авг 2013 10:03


Колега forski, това масло дето е тъмо е наливно, както и другото, което е свежо и прозрачно.

Но това стои тъмно като кока-кола. От варел с помпа го купих и при поглед от близо леко прозира.
Явно е рециклирано. Няма стружки и боклуци-просто цвета му е по тъмен.

А да ви питам-за летовата спирачка, леко беше пукнат лоста в основата си-пластмасов е. Та го залепих с каноколит и изолир-лента.
Работи, но при отключване усилието е много голямо, това нормално ли е ? По клиповете- много лесно се отключват спирачките.

Та майстора ми каза че имал втора употреба за 40 кинта. Нова за 36-ца няма вече.

За сега не се кърти повече и отключва добре.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот forski » Чет 22 авг 2013 10:17


Предполагам че няма да има проблем с маслото, стига да не е баш горяло масло източено от двигател!Тъмно , светло няма проблеми, купуваш най евтиното минерално което намериш и режеш смело.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kossis » Чет 22 авг 2013 10:40


Е с горяло източено от картер, вече я запушвахме и сменихме помпата отдавна.
Та за това ме е страх от това тъмното малко. Като го купих продавача ме убеждаваше че всички го вземали за рязане на дърва и нямало проблеми.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот samo_pechka » Чет 22 авг 2013 11:50


Няма вече кече на.. ТКЗС-ето :biggrin иначе горяло съм прецеждал с него , става сълза , верно тъмна "сълза", поне бистро на 101 процента .Предполагам това "преработеното" е всъщност такова- фино прецедено ползвано :rolleyes не трябва да има проблем с него :th_up


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kossis » Чет 22 авг 2013 13:40


Сега минах през майстора и пробвах една стара машина -как се отключва спирачката- нищо общо с моята.

Много леко и лесно. А при мене за да я отключа -сгъвам цялата машина.

Тоест откато е купена е дефектна. И Хускварна са една марка, ама айде ! :Mr Green Fun

Та за това се е запукал лоста -от голямото усилие.

Утре ще му я занеса-да я отвориме и да я погледне защо е така. Че вътре има едни пружини-дето чупели носове при изхвърчане.

Иначе ме сърбяха ръцете сам да я отворя !

Ако и моторната коса прояви някакъв малък дефект, обещавам да я оплюя тая Шведска марка здраво !!! :Mr Green Fun -660 лева кеш пара налях и трябва да е съвършена !

Може ли от отвиване на свеща едно време да прецакаме резбата на цилиндъра на тоя трион ??? То че е алумин -ок, и все пак много кекаво. Та и него сменихме тогава.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот forski » Чет 22 авг 2013 16:29


Айде, айде, не си наливай сам масло в огъня, добри са машините :mhihi
Все пак няма нищо вечно, и те са хора и те трябва да печелят от нещо :icon_lol


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kris11 » Чет 22 авг 2013 19:59


Teмата е : "Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв. "Не я разводнявайте с моторни триони - има си друга тема.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот samo_pechka » Чет 22 авг 2013 19:59


:redface :th_up


Pepi_70
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 22 апр 2014 16:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот Pepi_70 » Вто 22 апр 2014 16:38


Здравейте! Никога не си купувайте китайски боклуци! Моята история е такава..... реших да си купя бензинов храсторез, намерих един сайт където се продаваше GBC-43. Сайта е на някой си Николов от Хасково. Срещу тази машинка пишеше че се продава за 150 лева и е без гаранция. Реших да рискувам и ми почнаха мъките. Купих я аз, отивам на село, давам 20 лева за бензин за колата и машинката купих и масло 8 лева двутактово. Ще кося! Почвам да дърпам! Няма палене хора! 300 пъти дръпнах, помпих там. Дойде комшията и я почнахме наливаме бензин през свещта поработи и спре! Обаждам се аз на продавача и го склоних да му я върна да я поправи. Поравял там какво поправял взе ми още 20 лева. Машинката идва цялата олепена и набучени едни телове тук и там. Както и да е. Пак почвам 100 пъти дръпнах и накрая запали. Поработих дали има 10 минути най много и изведнъж пак спря. След това вече палене няма ви казвам. 2 дена цялото село се изреди дърпане блъскане няма и няма! Ток има бензин има не ще да пали. Отивам аз на сервиз защото явно продавача ще ме обръсне пак 20 лева за 20 минути работа! От 3 сервиза ме върнаха накрая едни се съгласиха, монтьори на щил. Гола водичка станаха! Разглобиха я 2 пъти, не става и не става. Всичко работи а не пали. Накрая я карам на един голям майстор , майстор на майсторите и той почва 3 дена! Запали с 300 зора, работи обаче само ако стои на една страна. Помъчихме я малко покоси така и я оставихме. На другия ден пак не пали пак се почва. Караме я на един професионален шофьор, майстор абсолютен. След ден ми се обажда вика бубината изгоряла, преди това свещ сменах забравих да кажа още 10 лева дадох за хубавата свещ, а бубината за да работела трябвало да е поне 35 лева, ходих намерих бубината- 36 лева! Дадох ги и 10 лева на майстора отделно! Отиваме да косим. Покоси някъде 20 минути и се чу някъде нещо от съеденителя . Праааааааас! Праааас! Хванах машинката и я хвърлих в първия казан за боклука и си отидох! Освен тези 150 лева дадох поне 40 лева за бензин да я карам насам натам поне 45 лева за части едно 20 лева за майсторите стана все едно да си купя хускварна или бош или щил! И накрая на боклука GBC-43 ! Боклук пълен!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот gergeto » Пет 17 авг 2018 8:27


Малко да събудим темата . Купих си бензинова коса Мак Кълач ( била дъщерна фирма на Хускварна )
Незнам как е като машина , но имам един въпрос : как се прави първоначалната разработка ? Някои спецове ме съветват да я оставя първоначално да изгори едно резервоарче на празен ход , а други са против тъй като има опасност да прегрее .Достатъчни били 20 минути на празен ход при първото стартиране. Кой е правилния вариант според вас?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот kris11 » Съб 18 авг 2018 7:22


gergeto написа: как се прави първоначалната разработка ? Някои спецове ме съветват да я оставя първоначално да изгори едно резервоарче на празен ход , а други са против тъй като има опасност да прегрее .Достатъчни били 20 минути на празен ход при първото стартиране. Кой е правилния вариант според вас?

На ПХ , но сега е много горещо 0 или късно вечер или рано сутринда поработи , може на 2 пъти по 10 мин без форсиране


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Препоръчайте бензинова коса/храсторез/ за около 300 лв.

Мнениеот keymaker » Съб 18 авг 2018 8:04


Ако искаш да имаш машина ,не я разработвай на ПХ. Запони направо работа ,като не я форсираш много работи на по ниски обороти и за по 20-30 мин. като преди д я угасиш да работи минута ПХ. Първите 3-4л. гориво слагай повече масло ( при норма 25мл. слагай 30мл.)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта