Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора ръка!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот bobocamaro » Нед 14 апр 2013 14:08


barbaronka написа: каза че буквално са го свалили телевизора от стилажа

Защо използвате термина "втора ръка"? Тези стоки не са веднъж продавани.
Ма да ти го наскубат от стената, пред тебе, и после да ревеш, че е "втора ръка" е смешно.
Толко пари за толко кюфтета.
Арогантното поведение на тази "управителка" е недопустимо, надявам се да я викнат на килима и да поясни, тя и подчинените и, защо са подвели тези хора.
От там нататък аналогията е с бананите в уидъл.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Хермина Хачикян и нейната наглост

Мнениеот Vlad777 » Нед 14 апр 2013 14:14


Днес бях на кормуване за категория "Е". Споменах на другите двама от курсистите за Хермина Хачикян и нейната наглост и се оказа, че и двамата също са се сблъсквали с нея :eek

Единият каза, че още когато е била управител на магазина в Скай Сити се е държала надменно и от тогава си пази нейна визитка, за да му напомня да не ходи по никакъв случай в Техномаркет.

Другият пък е имал проблем с универсално зарядно в Техномаркет на Цариградско шосе миналата година и също е запомнил въпросната Хермина Хачикян с отвратителното си отношение.

В крайна сметка явно тази кокошка Хермина Хачикян има закрила отвисоко, щом си позволява от години така да се държи с клиентите и продължава да е управител, дори на по-голям магазин... :wild


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот yordannnnnn » Нед 14 апр 2013 14:28


Техномаркет,Технополис,и др. са си с една политика-"нашето е най хубаво и най евтино" ама ...вече два пъти се сблъсквам с техни стоки,които са в ГАРАНЦИЯ и чакам по месец да ги направят,един керамичен котлон и един конвектор,и след като изтече месеца и трябва да ги заменят с нови,веднага ги ремонтират...в последния момент...целия февруари ,не че съм опрял до техния отоплителен уред,но като отидох няколко дни подред да им вдигам скандал и го направиха,а съм с малко дете,ама тях ги боли г...,и като си поисках парите обратно,след 2 часа звъннаха че е готово всичко,и двете неща едно и също,само че през месец


Потребителски аватар
Borsuka
Мнения: 124
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 23:40
Автомобил: vw passat B3 + reno laguna
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Borsuka » Нед 14 апр 2013 14:48


Цените са еднакви на 80% от стоките в която и да е верига техномаркет или технополис, никоя верига не може да се позволи голяма разлика в цените. Всичко е до реклама и хората се подвеждат по тези до -50% а реално са намалени тези стоки които са им останали единични бройки в магазините и се опитват да ги изчистят заради предстояща доставка на още по-нови модели. Няма я тази практика с връщането на парите а " изберете си някаква друга стока на същата или по-висока цена "


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот N1P0 » Нед 14 апр 2013 16:35


Това е тема за добро утро към повечето хора които не разбират и не внимават. Точно същото се случи и на Техномаркер при МЕТРО. Филипс телевизор ни казаха, че е нов. Когато го отворихме там, дори дистанционното му нямаше найлон и кашона е с втори скоч налепен.Очевидно е бил мостра и започнаха да мънкат.Все тая беше защото не сме го плащали. Но наистина лъжат долно!
Навсякъде по електронните магазини с намалени стоки пробутват същата стока на който не му е ясно.



Хермина Хачикян снимка на 1:30с се вижда дамата :newsm66


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Хермина Хачикян и нейната наглост

Мнениеот Varbona » Нед 14 апр 2013 16:40


Vlad777 написа:В крайна сметка явно тази кокошка Хермина Хачикян има закрила отвисоко, щом си позволява от години така да се държи с клиентите и продължава да е управител, дори на по-голям магазин... :wild

:tnk

523578_4447993684150_1214811617_n.jpg


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Spas » Нед 14 апр 2013 17:28


Първо да кажа на Владо, че съжалявам за случката. Хермина я познава лично, определено съм съгласен, че ако не те познава се държи много зле. За въпросните черни петъци и пр..... това не се прави за негово величество - клиентът!!... А само и единствено да се разкарат залежалите мостри и боклуците от склада и най-вече (тъй като склада им е голям) да се натрупа капитал, който им е нужен сега за да се платят хилядите копирни машини, които К&К Електроникс (техномаркет) трябва да предоставят за изборите (спечелиха обществена поръчка за 6000+ копирни устройства). Схемата е голяма, мострите са много, гледайте внимателно какво си купувате и от кого!



п.п. Да, всяко едно по 85 лева без ДДС. на обща стойност 12 милиона.

Последна промяна от Pichaga на Нед 14 апр 2013 20:43, променено общо 3 пъти.
Причина: 1 200 000 лева, не 12 млн...


Потребителски аватар
gambino
Мнения: 32
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот gambino » Нед 14 апр 2013 18:49


niki1_j написа:Освен, че се опитват да набутат мострите, цените са предварително завишени. Вчера купихме ютия, която беше намалена от 200 на 125 лева. Не си харесахме ТВ и отскочихме до Технополис, о чудо същата ютия без да е намалениа струваше 123лв. Ако добавим и 11%, които вървяха в момента и в Технополис цената ставаще още по-евтина от промоционалната на Техномаркет.

Имекярчета са си ...

Много хора се заблуждават,като теб!Искам само да поясня какво правят веригите за техника-(всичките).Когато в Техномаркет има промоция,Технополис веднага я копират и свалят същите артикули на същите цени,и обратното!Когато има ново промо в Технополис още веднага се променят цените и в Техномаркет и Зора даже!Това се прави точно с тази цел.....а именно,хора като теб да отидат в конкурентият магазин и да си кажат.......гледай там е на промо а тук е на същата цена без да е на промоция!Ето така става!Когато в Техномаркет имаше Happy Hour и отстъпка -10%,отговорът на Технополис беше -11%,един вид за да го набият отзад на конкуренцията!Не си се поинтересувал,но Техномаркет се извъртяха и направиха при покупка с 10% намаление на касата да се принти ваучър под формата на касаова бележка на стойност 3% от цената на артикула при следваща покупка.Един вид,купуваш си телевизор за 999лв. на касата плащаш 899лв. и с касовата бележка получаваш ваучер за 26лв. за следваща покупка с който можеш,веднага да се върнеш в магазина и да си купиш една флашка 16GB - (примерно)До колегата,който е пуснал темата.....в Зора телевизорите и повечето стока са прекупени от ТМ,така,че парите са ти отишли пак при тях.Просто в Зора се продава по-малко и са изнамерили запечатан дори и от по-стар модел!В Маркетите е лудница и е нормално в такива промоции да са останали на мостри!Не ги защитавам,всичи са един дол дренки,но мисля,че е коректно да се уточнят нещата.


pkolev87
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 01 дек 2010 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот pkolev87 » Нед 14 апр 2013 19:05


Колега Vlad777 на мен също се опитаха да пробутат мостра от въпросния модел телевизор.

По-подробно се случи следното: отивам първо в магазина на Цариградско, беше някаква безумна лудница, разбрах че мога да питам направо в склада дали го има телевизора. Отивам на вратата на склада и питам склададжията, който ми каза 1 бр. т.е. само мострата. От там директно се насочих към магазина на Владимир Вазов, където продавач-консултант провери за наличност и вика има 2 бр. и почна да търси, намери телевизора в един видимо разпечатан поне веднъж кашон проснат до щандовете ей така. Попитах го това не е ли мостра, а той отговори доста уверено не е. Вика може да проверите - ей там отпред е мострата. Ходихме гледахме, е няма я тая мостра дето той твърди, че била отпред. Взех го, написа ми гаранцията и преди да тръгна към касата го разпечатах да видя за какво става въпрос - стойката без фолио, надраскана; пластмасовата част, която прави връзката между стойката и телевизора също видимо ползвана имаше мазилка по нея. Викам си добре аре ще го вземам, после ще го връщам ако нещо не ме изкефи. Обаче отивам на касата и гледам на една количка същия модел натоварили едни хора, техния кашон доста по-стегнат, личи си, че не е отварян. Като видях това и направо оставих гаранцията върху кашона и през вратата директно.
Отидох в магазина Ритейл парк и там вече ми дадоха наистина нов телевизор - неразпечатван кашон (пред мен го отвориха сефте), вътре с фолиата и т.н.

Така че хора гледайте какво купувате! Консултантите не са консултанти, а търгаши!


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот yordannnnnn » Нед 14 апр 2013 20:27


на всичко отгоре на един такъв му правих мебели и има да ми дава пари и все се крие


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот stoi4o.d » Нед 14 апр 2013 20:41


В Техното си бях харесал едно Сони,ама беше последното останало...дойде представителят на Сони,дойде и мениджърът на Техното и отидохме в офиса.Изкараха ми на компютъра документ,че въпросното Сони са го извадили и пуснали точно преди 6часа (т.е. сутринта).Звъняха даже и в София,от там естествено потвърдиха информацията като достоверна :Mr Green Fun
Все пак като го разгледах се отказах :a045

Ето и малко полезно инфо
Най-лесно можете да разберете дали е бил мостра и е работил по следното:
- батериите са винаги в дистанционното ако е бил мостра. И плика с инструкциите е разкъсан за да извадят батериите от там.
- като видите кашона от който го вадят - гледайте да няма двойно тиксо (т.е. да е бил ваден а после прибиран обратно)
- по стойката му - дали има следи от пръсти, бърсано с парцалче, а такива винаги остават при мострите,
- с проверка в сервизното меню на телевизора
- при първо подкарване на ТВ в началото има настройка в която му се задава страна и ПИН!!! (ако не я видитe, сещайте се)
Някои по разумни консултанти ползват едно и също дистанционно за всички мостри - настройват тв-ра от бутоните на него и не ползват дистанционото или друго извадено от предходен модел. Поради това плика остава неразпечатан.


vvlestat
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 29 дек 2007 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот vvlestat » Пон 15 апр 2013 7:15


Пишете ме и мен към недоволните.

Преди 2 години взехме на изплащане от Техномаркет Цариградско сушилня, която беше уж на промоция.
Отиваме до уреда, харесахме го, цената 499, служител беше с нас, обясни ни за уреда и се насочихме към гишетата за лизинг. Подписахме договор на 499 и т.н., след което при получаване ни казаха, че имало грешка и цената на уреда била 589 лв. Промоцията била изтекла 1 час преди да вземем продукта. Викнах директно въпросната управителка, отидохме до уреда и виждам как един от служителите сменява цената от 499 на 589?!?!? Викам, опа я да видя какво стискаш тука и ми дава цената на 499. Питам я тая управителка какво става и тя казва, че колегите са се объркали и не са сменили навреме цената, а в системата им е новата цена. Обясних й с думи прости, че аз в магазина гледам табелки с цени, а не системата им, че техен служител беше с мен в момента на покупка, че вече имам подписан лизингов договор на тази сума и т.н. Влиза, излиза там в стайчето, звъня, мисли, пак се оправдава, докато не се развиках и накрая специално за нас като реверанс ни дадоха уреда на 499 лв. Страшни измекяри


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 15 апр 2013 7:50


MITKO_DVD написа:така е щот техномаркет си продават мострите на големи отстъпки,който са с дефекти icon_idea icon_idea icon_idea


ако Владе го беше прочел това може и да беше предотвартил тази разправия :th_up :th_up :th_up


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Sunny » Пон 15 апр 2013 7:56


gambino написа:...в Зора телевизорите и повечето стока са прекупени от ТМ,така,че парите са ти отишли пак при тях.Просто в Зора се продава по-малко и са изнамерили запечатан дори и от по-стар модел!В Маркетите е лудница и е нормално в такива промоции да са останали на мостри! Не ги защитавам,всичи са един дол дренки,но мисля,че е коректно да се уточнят нещата.

Ти някакъв капацитет по ритейл веригите ли се извъди? :gruebel
Ще те помоля, за в бъдеще, когато се опитваш "коректно да уточняваш нещата" да се поинтересуваш малко, преди да пишеш пълни глупости!
Първо - Времето, когато ТМ бяха изключителен представител на Samsung и Panasonic и останалите трябваше да ги прекупуват от тях, отдавна отмина. ЗОРА, както и ТП са директен вносител на 95% от марките, които продават.
А относно пазарния дял - има официална информация - потърси да видиш коя верига колко продава и какъв и е относителния дял. Ще останеш изненадан на кое място са ТМ.
Докато Китови не се отърсят от политиката си, че тяхната стока се продава сама и не обърнат внимание на консултантите си, тяхната подготовка и отношение към КЛИЕНТА, то ще вървят само надолу и надолу ...


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Техномаркет НИКОГА повече! Продават телевизори втора рък

Мнениеот Благовест » Пон 15 апр 2013 8:04


idiotchooo написа:Първо да кажа на Владо, че съжалявам за случката. Хермина я познава лично, определено съм съгласен, че ако не те познава се държи много зле .


:screwy :shocked Запознайте се с Армен Дуду преди да посетите магазина,иначе... :mhihi :c010



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта