преинсталация на windows от usb

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

преинсталация на windows от usb

Мнениеот bu4komobil » Пон 13 май 2013 16:28


искам да си сменя операционната система на notebook-a от windows starter нa XP чрез флашка тъй като нямам външно ЦД.от един бг сайт намерих упътеане и нужните програми НО като започна самата процедура и ми ислиза син екран с грешка 0*0000007B и текст ала бала да съм проверял за вируси и т.н.




Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот Matematiks » Пон 13 май 2013 22:55


Може да се получите съобщение за грешка "Stop 0x0000007B" в следните сценарии:
Драйвер за дадено устройство не е конфигуриран да се стартира при първоначално зареждане на Операционната система.
Драйвер за дадено устройство е повреден.
Справка в регистъра на Windows XP (информация, свързана с начина на зареждане на драйверите по време на първоначално зареждане на операционната система), че е повреден.
Windows XP изисква т.нар минипорт драйвер да общува с контролера на твърдия диск, който от своя страна се използва за стартиране на компютъра. Ако Windows XP не доставя необходимия драйвер на дадено устройство към вашия контролер или доставения драйвер е несъвместим или повреден, то той трябва да се замести с валидно копие на драйвер, който да е съвместим с контролера и Windows XP.

По време на първата фаза на инсталацията на Windows XP, инсталирането показва следното съобщение в долната част на екрана:

Натиснете F6, ако трябва да инсталирате драйвери на други производители за SCSI или RAID устройства.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот Matematiks » Пон 13 май 2013 22:57


Качвайте седмица бре, кви са тия Хикс пи-та :screwy

Разликата е, че ХР използва boot.ini а Седмицата използва BCD(Boot Configuration Manager), като при втория драйверите нямат значение, за разлика от първия :11

Тоест може да липсва някой двайвер, я за мадърборд/чипсет я за хард диск контролера и се наираваш...

Пробвай с друго Хикс Пи от това,което имаш. Преконфигурираните пакове на ОС имат инкорпорирани дженерик драйвери в boot.ini - то

Ся в момента не може да го Дебъгнем даже, защото реално нямаш ОС и не може да екстрактнеме .dmp файла, който да ни позволи да видим с WINDBG реално кой драйвер крашва системата.. :no


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 14 май 2013 7:35


ХР от юсб - мисията невъзможна в 90% от случаите. Аз имам един уиндоус качен на флашка с уин то флаш програмата, пробвам я от време на време на компютри които поддържат инсталиране от юсб, на едни тръгва, на други не тръгва, някой път грешки забива и все различни и в крайна сметка мъка е!
Все пак въпреки че стартера е може би най бедната откъм екстри седмица е в пъти по добър от ХР, най малкото по добри и нови драйвери за хардуера най вече за бузжичните карти, много добра работа с батерията, а и се поддържа още от микромеките, докато ХР вече не!


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот iceto » Вто 14 май 2013 8:10


само да вмъкна, че ако имаш инсталиран windows starter edition е безмислено да го преинсталираш целия.
В 99% от случаите ползваш някакво /нелицензирано/ копие на уиндос, така че само сменяш активационния код с някоя по-горна версия и си имаш пълноценен уиндос.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот zografski » Вто 14 май 2013 8:44


И аз съм на мнение, че XP вече е морално устарял. Ако не си с много стар хардуер не си заслужава да качваш XP, направо инсталвай 7-цата и си свирукай :c020


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот iceto » Вто 14 май 2013 10:58


това и пиша 7-мицата вече му е инсталирана - всикчи ограничения на стартер едишъна са софтуерни. Сменяш ключа с по-скъпа версия - home, home premium или дори ултимейт и си тръгва без да инсталираш нищо


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот bu4komobil » Вто 14 май 2013 13:25


искам да сложа XP поради факта че ноотбоока е с процесор 1Гхци 2Гб рам


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот slimmer » Вто 14 май 2013 13:27


Това не е основание, освен ако в модела на процесора не се среща Duron или Celeron... А за останалото, колегите са ти казали - липсват ти драйвъри за дъното (примерно) в конкретната модификация на инсталационния диск на Windows.


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот bu4komobil » Чет 16 май 2013 20:57


привет колеги отчасти послушах съвета ви и преинсталирах windowsa със 7ца ултимейт но сега имам 2 windowsa 7 и при стартиране ме пита кой да стартира което е много досадно.другото е че когато съм инасталирал 7ца на друг компютър си слага някакви драйвери на видеото,звук и wireless а сега няма никакви.преди преинсталацията съм форматирал Ц-то помагайте


Потребителски аватар
slimmer
Мнения: 1012
Регистриран на: Чет 24 апр 2008 7:36
Автомобил: VW Bora
Двигател: TDI-AJM 2002
Местоположение: София

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот slimmer » Пет 17 май 2013 8:04


Ми... отиваш с модела на лаптопа на сайта на производителя и търсиш драйвъри в Support секцията...


Потребителски аватар
psysp
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 18:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот psysp » Пет 17 май 2013 8:14


Колега пробвай SARDU. Аз лично съм си направил флашка с няколко различни Windows-a и HBCD. От няколко години го ползвам и мога да кажа че по читав вариант досега не съм срещал. Успех!


iceto
Мнения: 397
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: преинсталация на windows от usb

Мнениеот iceto » Пет 17 май 2013 8:44


само не рабрах защо си преинсталирал /при това малко замацано/ след като вече имаш инсталиран win7



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта