Съвет за телевизор !??

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот ivuchev » Чет 09 фев 2017 3:10


kiko26 написа:За още 20лв можеше да бъде и full hd.

:th_up
апа за оше 20 лв щеше да е 32 ка :Mr Green Fun апа за още 20 лв. щеше да е и LED




Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот НарКол » Съб 11 фев 2017 12:21


stefan4o написа:От едно известно време точа лиги на някоя крива 50 или 55-ца на Самсунг (40-ката ми е вече малка за всекидневната) :stumm , като вляза в такава тема да пиша и започва да ме хапе кучето :icon_lol

Хора, не се хващайте на тия въдици с големите телевизори.
Имам телевизор 40" (пуста лакомия за 4К) и ми е голям. Смея да твърдя, че всичко над 32" е ужасно за гледане, особено пък ако говорим за стандартна телевизия (576i). Логично - колкото е по-голям екрана, толкова повече се "разпъва" картината и качеството пада. Дори и blu-ray изглежда кофти на 55" екран, а 4К предаванията все още са далеч на хоризонта.
Според мен, 32" за обикновено българско жилище са "златната среда". Ако говорим за кухня дори това е много. За кухнята 24-26".
Не се хващайте на тия маркетингови трикове за големи телевизори. Хем ще дадете много пари, хем картинката ще е по-лоша.

:beer


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Stivi » Съб 11 фев 2017 12:47


НарКол написа:Хора, не се хващайте на тия въдици с големите телевизори.
Имам телевизор 40" (пуста лакомия за 4К) и ми е голям. Смея да твърдя, че всичко над 32" е ужасно за гледане, особено пък ако говорим за стандартна телевизия (576i).

Това директно да отива в секцията с бисерите :mhihi Може би си прав ако говорим да боднеш пиратска аналогова в евтин 55" телевизор,но сме в 21 век и хората гледат истинска телевизия през сателит,оптика,интернет,а там и от два метра да гледаш 55" пак си е перфектно :a045


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Iezekil » Съб 11 фев 2017 13:20


Дам,на мен 46 ми малее на моменти,а 32 го гледам от 1,8 метра.


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот DanZki » Съб 11 фев 2017 13:49


Stivi написа:
НарКол написа:Хора, не се хващайте на тия въдици с големите телевизори.
Имам телевизор 40" (пуста лакомия за 4К) и ми е голям. Смея да твърдя, че всичко над 32" е ужасно за гледане, особено пък ако говорим за стандартна телевизия (576i).

Това директно да отива в секцията с бисерите :mhihi Може би си прав ако говорим да боднеш пиратска аналогова в евтин 55" телевизор,но сме в 21 век и хората гледат истинска телевизия през сателит,оптика,интернет,а там и от два метра да гледаш 55" пак си е перфектно :a045



И двамата сте прави донякъде. През сателит колко 1080п канала има ? Говорим за големите оператори,някои даже и на иптв мачкат до 720п. Общо взето са много малко операторите,които пускат сигнал без компресия. Да не говорим,че самите телевизии излъчват в отвратително качество.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот НарКол » Съб 11 фев 2017 13:58


Stivi написа:Това директно да отива в секцията с бисерите :mhihi

Ами да отива, нямам нищо против. :deal

Stivi написа: Може би си прав ако говорим да боднеш пиратска аналогова в евтин 55" телевизор,но сме в 21 век и хората гледат истинска телевизия през сателит,оптика,интернет,а там и от два метра да гледаш 55" пак си е перфектно :a045


Имам опит с 55" Самсунг за 3 хиляди и кусур лева, т.е. далеч не евтино менте. И Булсата, и YouTube изглеждат кофти. Причината, както казах, е големия размер на екрана.
Ти да нямаш проблем със зрението, колега Stivi, че да ти трябва голям телевизор? :neutral
Едно време не беше полезно да се гледа телевизор отблизо, защото излъчванията на кинескопа бяха вредни. Сега какъв е проблема да се гледа от 2-3 м. разстояние?
Какво да кажем тогава за хората, които гледат ТВ и YouTube на телефона или таблета си?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Stivi » Съб 11 фев 2017 14:22


Не е зле да погледнеш в интернет какъв е препоръчителния размер на телевизора в зависимост от разстоянието от което го гледаш,тогава пак ми говори кой как е със зрението ! От десет човека 9 споделят след покупката на нов телевизор, че е трябвало да вземат по-голям !


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот НарКол » Съб 11 фев 2017 15:14


А, парите са си ваши, колеги. Можете да ги харчите за всякакви безсмислени работи. Само да не кажете, че не сте били предупредени.

:drunk

То 9 от 10 човека си мечтаят и за ферари. Защо ли?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Iezekil » Съб 11 фев 2017 15:47


На мой приятел в механата 55 инча се вижда страхотно,но и разстоянието си бива.Разбира се,че има връзка големината с разтоянието,то и на старите кинескопи 14 инчовките ми вадеха по-наситена картина от 21,29 инча.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот stefan4o » Съб 11 фев 2017 15:56


При нас разстоянието е около 7-8 метра - понеже са ми събрани две от стаите в голяма всекидневна. Като го купувахме се нанасяхме в жилището и 40-ката ни се виждаше голяма, а сега жената взе да намества очилата като има субтитри или като дават надписите по новините :mhihi Не съм се засилил още, ама ако не се наложи да купувам друга по-едра техника предполагам ще е това следващата покупка.
Иначе си гледам цифрова кабелна на него - имам програми 576i, имам и 1080i. А относно компресията - всички оператори пускат каналите си в компресиран вид.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот НарКол » Съб 11 фев 2017 16:18


Ами като ви е голям хола, седнете по-близо до телевизора вместо да си купувате голям телевизор. :icon_lol
Иначе може и проектор да сложите, за да стане като кино, ама ще бъде за сметка на качеството на картината. Аз лично не бих жертвал качеството за сметка на количеството. :wink


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот hristodj » Съб 11 фев 2017 17:31


Гледам разни таблици в нета. Ако се спазват , когато гледаш тенис....
Ще си откачиш вратните прешлени.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Bai Sando » Съб 11 фев 2017 17:52


На скоро имаше промоция в технополиса за самсунг 50 инча към 1100 лв.
Ако не беше толкова беден сезона(зимния) веднага го отнасях.
Имам една 32-ка самсунг,която тая година ще чукне 10 години,но пък не иска да се развали мамицата и :mrgreen
Малкия с нещо го е драскал по екрана и са се появили няколко реда мъртви пиксели в долния край.Тая година мисля да обзаведа хола с нещо голямо.32-ката ми се струва като 21 инчов с кинескоп вече.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот muns61 » Съб 11 фев 2017 18:27


Кой каквото си хареса, това да си купи. За мен телевизорът е излишен, пускам го евентуално да ме приспи вечер с някой филм със субтитри, без звук. Та от всички екстри най-важен ми е таймера.:)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Stivi » Съб 11 фев 2017 18:43


Ами да де,то има хора според които е излишно колата да има климатик /само можел да те простуди/ ,сега да вземем да им се караме ли :beer



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта