Съвет за телевизор !??

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот веселин » Пон 29 юли 2013 23:15


40 инча ми е необходим за стаята , където ще се гледа
наесен излизат новите модели на Самсунг , но засега това си харесах ...
Благодаря ви за съветите ... ще споделям впечатления след като го погледам малко :bowdown




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот веселин » Сря 31 юли 2013 22:50


Така - първи впечатления .... юзър френдли интерфейс ... оправих се без да съм чел и грам от книжката ... върза си се към рутера ... нета лети , чете бързо от флашките филми / предимството на двуядрения процесор / субтитрите се регулират като големина на три нива ....
3D технологията е впечатляваща ... активни два броя очила ... регулиране на дълбочината на ефекта в 10 степени
тест с 1080р . 3D торент на Мадагаскар .... няма грам мътилки и артефакти :bowdown ... псевдо ефекта 2D , към 3D , също е добър .... :bowdown
на някой филми от флашка има съвсем леко разминаване между отварянето на устата на героя и репликите .... не знам на какво се дължи .... но казвам само на някои филми
Скоро ми предстои да го свържа с hdmi към hd приемник на булсатком , че сега с компонентните входове маже sd сигнала ... и никакви обработки не помагат
звукът е приемлив , като за вградени говорителчета - добър обем в режим кино звук
утре продължавам с ровичкането и обучението на смарт тъч дистанционното , а също така и с настройките по менютата
Засега доволен - препоръчвам за покупка в ценовия си клас - 1500 лв.
Сори за може би идиотския въпрос ... ама някаква антивирусна защита трябва ли му на телевизора ???


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Sunny » Чет 01 авг 2013 9:02


Тц (засега)


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 01 авг 2013 9:47


ОФФтопик: Съни, понеже някой подхвърли Сони малко по- напред, можеш ли да потвърдиш дали и за ТВ- тата им гарнционната подръжка е толкова безумна, както за всичките им ПЦ/мобилни устройства (по DHL до Германия и търпеливо чакаш). Не, че някога повече ще си купя каквото и да било Сони, но да съм сигурен, че не подвеждам някой, ако се чуди дали да си купи нещо на тази марка.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Winner25 » Чет 01 авг 2013 12:25


И други производители, нямат сервиз в България, но гаранционното обслужване става не по-бавно от тези които имат тук. Ако имаш впечатления сподели колко си чакал.
Иначе телевизорите сони КиК сервиз до последно ги ремонтираха :th_up


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 01 авг 2013 12:43


Там е работата, че тук имат само кол-център, които отказват да кажат в кой град са разположени. Две седмици ми ходиха по нервите, докато накрая ми пратиха зарядно за лаптопа, понеже се оказа, че съм уцелил фабрично дефектно такова, а искаха да пращам здравия чисто нов лаптоп до Германия, за диагностика :banghead
Флашките, които си взех също се предадоха- едната се разпадна хардуерно за 3 месеца внимателно ползване, другата переодично спира да бъде засичана каот външен носител от всички ПЦ- та. Безжичните слушалки губеха захранване съвсем произволно, а камерата, ех, камерата- след второто гаранционно ремонтиране, работи цяла седмица. Само не я не съм я продал, защото няма да понеса да чакам още един ремонт.
Никак не ме кефи за всяка дреболия да се обеснавам по 20 минути по телефона и да чакам да ми се разхожда уреда до Германия- за плазмен телевизор това е доста нездравословно, ако не се внимава как се превозва.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот веселин » Чет 01 авг 2013 14:48


Samsung как са в тази област ???


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Winner25 » Чет 01 авг 2013 15:28


Аз съм пращал лаптоп леново за ремонт така. Мисля че в полша беше сервиза. Върнаха ми го в кутия която е в пъти по-сигурна от оригиналната опаковка. Не си спомням за колко време го оправиха, но със сигурност за по малко от 30дни. Фотоапаратите олимпус мисля че и те в полша се ремонтират. Явно е масова практика това :rolleyes


Потребителски аватар
Nikurlq
Мнения: 136
Регистриран на: Пон 03 мар 2008 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Nikurlq » Чет 01 авг 2013 15:39


:th_up добър избор


Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Raikov » Чет 01 авг 2013 15:53


веселин написа:Samsung как са в тази област ???

Киното ми го удари токов удар,след 15 дена беше готово.Доставката на частите беше 1-2 седмици!


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Sunny » Чет 01 авг 2013 17:08


Ivo_Dinkov написа:ОФФтопик: Съни, понеже някой подхвърли Сони малко по- напред, можеш ли да потвърдиш дали и за ТВ- тата им гарнционната подръжка е толкова безумна, както за всичките им ПЦ/мобилни устройства (по DHL до Германия и търпеливо чакаш). Не, че някога повече ще си купя каквото и да било Сони, но да съм сигурен, че не подвеждам някой, ако се чуди дали да си купи нещо на тази марка.


В момента не се сещам за марка, която да праща ТВ-тата за ремонт извън БГ.
Понеже си си малко или много плевенчанин, можеш да се довериш на плевенските сервизи и за двете марки, като за този на Самсунг мога да изкажа само суперлативи (щом и сеткомци го хвалят ... :smile


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 01 авг 2013 20:16


Абе, натурализиран столичанин с краткотрайни отскачания до Плевен и Ловеч съм вече :mhihi
Благодарско за инфото :th_up


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот kn9453 » Съб 03 авг 2013 16:01


Един въпрос към запознатите:
-трябва ли задължително рутер за връзка м/у телевизор и нет? става въпрос за кабелна връзка.
Телевизора е Панасоник а доставчика е Фибер1 Аз се опитвам да се свържа "директно" с кабела от "доставчика"
и ТВ-то казва че:
има връзка с рутера (шлюза) но няма връзка с "нет-а" а м/у ТВ-то и нета нямам рутер!


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот lokva » Съб 03 авг 2013 17:18


може доставчика да те филтрира по мак адрес или впн. по добре е през рутер за да могат да се използват едновременно компютъра и телевизора


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Съвет за телевизор !??

Мнениеот vwfena » Чет 17 окт 2013 22:11


Здравейте,пиша в тази тема да не отварям нова, дано авторът няма нищо против.
На една приятелка и предстои покупка на телевизор и ме помоли за съвет, а знам че тук има много хора, които могат да ми помогнат със съвет реших да се допитам и до вас. Изискванията са да е смарт(да има нет), да е 32 инча и на цена около 600 лв.
На мен като че ли това ми допадна. Ако има нещо по-добро за тези пари, ще съм благодарен да ми го покажете.
Мерси предварително за информацията!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта