Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Сря 17 май 2017 20:20


Мен пък навремето като ме учеха в магазина на Щил да навивам корда,изрично ме предупредиха да не е много стегната ,нито много отпусната .Нямал съм особенни проблеми с кордата ,ама честно казано по -рядко кося на корда.Обикновено на нож ,че и понякога слагам циркулярен диск -последна къща в селото съм и гранича с река (бара), та често някои бързо виреещи дървесни видове се опитват да "навлязат" в имота . А относно кордата -коя е "златната" среда по въпроса -колко метра корда е най-оптималната дължина ,за да не става тежка главата и да не се тормози машинката ?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Чет 18 май 2017 10:06


gergeto написа:Мен пък навремето като ме учеха в магазина на Щил да навивам корда,изрично ме предупредиха да не е много стегната ,нито много отпусната .... А относно кордата -коя е "златната" среда по въпроса -колко метра корда е най-оптималната дължина ,за да не става тежка главата и да не се тормози машинката ?


Навивам стегнато витка до витка, първо една намотка,промушвам края през направения отвор за, който писах по напред. След това навивам втората намотка. Едновременното навиване е по-трудно. Не съм имал проблеми със стегнатото навиване.
Относно въпроса коя е подходяща - провери си косата за какъв диаметър корда е по книжката. Според мощността на машината е предписан и диаметъра на кордата. За глава Т 35 си пише на опаковката 8,5 м
За моятя машинка ф 2,4 мм е оптимален. За 2,7 мм трябва да намалявам дължината - миналата година бях взел ф 2,7 мм и навивах по 6,5-7м корда.
Квадратна не харесвам много прорязва пръстите при навиване.
Има едни глави на http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=235 за лесно наниване само промушваш кордата , но не съм намерил данни за резбата за закрепване , а пък и цената е доста над тази на Т35.
Тази глава е също интересна за терсене места : http://rezachki.com/metalna-kordova-glava-za-kosene

Преди 4-5г. се оборудвах с каска с жълти антифони : http://rezachki.com/zashtitno-obleklo - най-долу сега 35 лв. Тогава цената беше по-ниска /около 25-27лв/.Направих тунинг -махнах мрежата / много трудно се почиства като се набият боклуци в отворите на мрежата/ и закрепих 1 поликарбонов щит за 3,5-4 лв /вече не ги внасят/.
Каската я използвам и при дърворязане. Особено е полезна, когато режа клони с разтегателна резачка и ти падат на главата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Чет 18 май 2017 19:02


Разбрах , Крис.Всеки детайл е важен. Човече,страшно ми напомняш за баща ми.Беше перфекционист във всичко, но така "под конец" нареждаше нещата,че който
и да минеше се спираше да се възхищава на резултата от труда му.Жив и здрав да си Крис. :th_up


petrushkov
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот petrushkov » Пет 19 май 2017 18:55


Здравейте колеги - косачи :icon_razz .
Тази черно-зелена глава ме замисли. Благодарности за линка Крис :)
По отношение на резбата за закрепване .... всеки производител ползва различна стъпка и диаметър :thumb_down , но гайката в повечето случай е със стандартен размер и ако не съвпаднат оси и резби, ми се е случвало да избия гайката от повредена глава и да я монтирам на новата :Mr Green Fun. Няма положение да няма, някой трябва да приведе моравката във приличен вид :twisted


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Вто 23 май 2017 10:19


Пробвах метода на Kriss с киснето на кордата във вода. Верно, има голяма разлика. Мерси колега. :th_up


Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот HYUGO » Пет 02 юни 2017 16:31


Да се оплача ли, да се похваля ли и аз не знам ...... оригиналната глава на Хускварната се "предаде" :banghead
Изкара точно 8 години, като я ползвам от началото на май до средата на август, кося всеки уикенд.
Имам две села, моето и на жената и ги редувам, едната събота на едното, другата на другото ..... иначе ще стане джунгла :mhihi
Яко пилене по пластмасовия капак ..... има камънак, дувари, огради с телена мрежа и всичкото това си казва думата .
Отделно и кордата колко е износила отворите на капачката ....
В магазина като отидох, се оказа че са свършили оригиналните и се принудих да взема 'китайче", колкото ме изкара,
че утре пак ме чака косене ....
Прикачени файлове
323RII 003.jpg
етикета на заместителя
323RII 002.jpg
износване на отворите от кордата
323RII 001.jpg


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Пет 02 юни 2017 18:54


Ти май реклама правиш на Хускварна. Толкова години с една глава....


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот forski » Нед 04 юни 2017 9:11


Мойта Хускварна изкара едва 3 години, пилене по чакъл и камъни :no :biggrin


Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот HYUGO » Нед 04 юни 2017 17:56


Радостта от покупката на нова глава бе кратка, не можах да направя и един откос.
Монтирах новата китайска "тиква", още при монтажа ме заглождиха едни съмнения и тревоги ..... при по обстойно взиране и боравене с макарата, капака и т.н.
Навих си нова корда, и айде на село.
Запалих, побръмча на място да постопли, закачих на самаря и като подадох газ да кося , част от кордата се разви от макарата и се оплете в корпуса на редуктора.
Изгасих и взех да оглеждам, капачката се изметнала, единия алуминиев водач на кордата се измъкнал от местото си на капачката .....
Имаше мнооого "мамата" по адрес на продавача в магазина, върнах я както е с оплетената корда в колата и утре сутрин цялата моторна коса в магазина.
Пазя си касовия бон, ще искам да ми върнат парите и да доплатя за оригинална, монтирана и тествана в магазина от тях и тогава ще си я взема.
Та такива ми ти работи ......


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Пон 05 юни 2017 7:46


Новите глави на Райдър и компания са пълен т...ак .Старите ,първите бяха им се постарали повече китайците.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Пон 05 юни 2017 12:53


HYUGO написа:Монтирах новата китайска "тиква", още при монтажа ме заглождиха едни съмнения и тревоги ..... при по обстойно взиране и
.., капачката се изметнала, единия алуминиев водач на кордата се измъкнал от местото си на капачката .....

Не ги защитавам китайците но някъде от 4 г си купувам глава Т35/ 2-3 бр. /китайки/ и нямам такива премеждия. Най-вероятно кордата не е била навита плътно редово. Ако не е навита добре се получават вибрации при обороти.

Търсех глават Т25 , но няма и минах на Т35 събира 8,5м корда ф2,4 мм.
На щатната глава Т25 и се проби синия бутон, ана Т35 ците , както при показаната снимка долната капачка за кордата.
Уж щяха да поръчват само капачката с ал. водачи /преди 3г/, ама няма .
Оф и тази глава китайка Т25 е много скъпа - с 3-4лв по-скъпа от Т35


Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот HYUGO » Пон 05 юни 2017 16:03


Колега kris11 кордата си бе навита нормално, все пак не кося за първи път.
Просто този път "изтеглих късата клечка" :mhihi
Днес им закарах косата в магазина, погледна един от техниците и разбра че е дефектна.
Доплатих си 13 лв. и си получих нова оригинална глава.
А уж в четвъртък като питах за оригинална и нямаше, как я намериха през почивните дни - не знам.
Та прибрах се, навих си старата корда от китайската глава, запалих я пред гаража, форсирах я няколко пъти и
всичко точно :th_up


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Вто 06 юни 2017 19:08


Ей , шапка ви свалам. Аз не мога да стигна косене на корда. Нали ранчото ми е на "туба" бензин - кося на нож , докато си отида следващия път - пропуснал съм момента за корда и пак на нож. Общо взето като изключа копането с мотиката и ръсенето на лозето и овошките , останалата работа + косенето е делене на територията м/у мен и змиите. ..


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Сря 07 юни 2017 13:56


[quote="gergeto"] Нали ранчото ми е на "туба" бензин - кося на нож ,quote]
:Mr Green Fun
Eй това чудо сглобявах, та окъснях със засяването
2017-05-27 12.58.12.jpg


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Сря 07 юни 2017 19:44


Браво, отлична конструкция. За закъснение -не се притеснявай - съдейки по снимките Добре вървиш , разсада е добре вкоренен , хубав свеж и със всички изгледи за стабилна плододайност. Друго си е да не го поливат разни " обогатени урани"...., пардон - дъждове. :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 205 госта