Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Чет 11 май 2017 15:53


Тая на хускварна с подсилена основа съм я ползвал -добра е. По мои наблюдения обаче най-ефикасен и икономичен е квадратня профил. Като цяло по - често използвам "пеперудата " или циркуляр, щото извън двора е змиярник. А и ми се струва че с ножа разхода е по -нисък.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Пон 15 май 2017 12:06


milmar написа:Дайте съвети моля, относно типовете корди. ?

Погледни в Коледжиков. Има корди на Щил /2,4;2,7; 3мм на голяма разфасовка 72-84 м грубо цени 24-27 лв на опаковка.
Преди косене кордата я накисвай във вода.
Не знам на МТД дали става глава Т35 от Хукс - има я при Коледжиков на около 24 лв.
Пази капачката която закрива макарата с корда /Там е слабо място И при мен има камъни и 1 глава отива за 1,5г , но пък си имам останали резервни макари за корда. В свободно време си навивам кордата и в кофата с вода.

Последна промяна от kris11 на Вто 16 май 2017 10:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Пон 15 май 2017 13:06


kris11 написа:Не знма на МТД дали става глава Т35 от Хукс - има я при Коледжиков на около 24 лв.
Пази капачката която закрива макарата с корда /Там е слабо място И при мен има камъни и 1 галва отива за 1,5г , но пък си имам останали резервни макари за корда. В свободно време си навивам кордата и в кофата с вода.

МТД ,РАЙДЕР и т.н. ,доколкото знам не са им съвместими главите с Штилските и Хуска ,но се правила една лека преработка ,която не е скъпа и всичко е "ток". Един приятел бачкаше в "Штил" -подръжка ,та от него знам със сигурност за тая манипулация.Иначе като гледам цените на главите на Штил и Хускварна са на кантар. Крис,това за кисненето във вода ми стана интересно- с каква цел го правиш - да не се слепват навивките на кордата в главата ли? :screwy


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот MMX » Пон 15 май 2017 13:58


Штил или Щил? Аз залагам на второто.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Пон 15 май 2017 16:23


MMX написа:Штил или Щил? Аз залагам на второто.


Тъй сме ние хората с по няколко "виши образУвания" . :mhihi :mhihi :mhihi
Докато се чудех да обърна ли на латиница ,да го напиша ST..... ,та глей кво съм сътворил ,моя грешка - прав си. :th_up


Потребителски аватар
geleznia1
Мнения: 304
Регистриран на: Съб 15 ное 2014 16:42
Автомобил: golf 4
Двигател: 1.6 SR 98
Местоположение: Плевен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот geleznia1 » Пон 15 май 2017 17:55


И на мен ми стана интересно за кисненето във водата-каква е ползата ?


petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот petar_a » Пон 15 май 2017 20:09


Тва с кисненето във вода...шега ли беше?


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот petrushkov » Пон 15 май 2017 22:26


Сигурно докато започне да коси и порасват 2 дължини :)
Шегата на страна, на който не му е залепвала кордата във главата е наясно защо се кисне в кофа преди работа.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот milmar » Вто 16 май 2017 0:04


Така :smile .
Първо, още преди да питам каква корда да си взема, главата вече я бях издънил по камъните и май вече се убедих че е за смяна, малко дисбалансира заради липващото парче. Но си работи иначе...

Взех си кръгла корда 3mm Mcculloch и някаква квадратна Raider. Мислех да ползвам квадратната, но сложих от кръглата и започнах с нея. Много съм доволен, не се къса така бързо, като оригиналната от MTD-то. Квадратната не намерих за нужно да я пробвам. Като свърши кръглата, може би ще навия квадратна.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Вто 16 май 2017 10:34


petrushkov написа:Шегата на страна, на който не му е залепвала кордата във главата е наясно защо се кисне в кофа преди работа.

Освен за залепването - Това го пише в инструкцията на Хукса:
"Чтобы увеличить срок службы лески, ее необходимо вымачивать в воде несколько дней. Это сделает ее плотнее и она будет служить дольше." На руски е.
Пише и в книжката на машина на български, но не е в мен .Надявам се ,че го разбирате.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Вто 16 май 2017 11:27


Ясно. Има логика. Идеята е да е " охладена", за да има повече плътност и оттам -якост. В такъв случай, ако разполагаме с повече от една " мокра" макара и косим по -голям терен, може би е добре да ги сменяме от време на време?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот forski » Вто 16 май 2017 12:24


Никога не съм киснал кордата или главата във вода, единственото което прявя преди да навия новата корда е да почистя главата и бутона от залепналата по-тях трева.
Ако не се почиства редовно, бутона блокира в натиснато положение и кордата не спира да върви, съответно след минута-две корда вече няма ... :biggrin


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот petrushkov » Вто 16 май 2017 17:55


Колеги всичко зависи от обем и честота на косене. Прилагам примерче :), Приателче (във Варна) има около 200 квадрата място със райграс и го обработва около 2 пъти на седмица /има тример и косачка/ и никога не му е залепвала кордата. Аз разполагам със "дворче" малко по малко от 7 декара (овошки; други насаждения; пътеки; стълби; ограда- от двата края на оградата- общо взето сложен терен . По възможност го обработвам веднъж на 2 седмици - не винаги успявам да прескоча и периода малко се увеличава /имам тример и косачка/ и ми се е случвало и глава да пръсна, и корда да залепне /ако не разполагам с време да я накисна/, и нож да изкривя. Та всички впечетления и коментари са полуобективни поради много различни фактори влияещи на един терен за обработка. Това :banghead да се чете като добит челен опит :) На който му се чете разбира се :)
Приатно косене колеги :Mr Green Fun


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот gergeto » Вто 16 май 2017 19:55


petrushkov написа:Приатно косене колеги :Mr Green Fun


Най ми е приятно като приключа с тази "операция" ,и на фона на получената равна морава -седна на стола насреща и си отворя една биричка. А миризмата на прясно окосена трева е омайваща при такава почивка. Лошото е че и аз като колегата успявам напоследък да си прескоча до ранчото 1-2 пъти в месеца и убедително губя за момента битката с тревата.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моторна коса - избор- ЗАКУПЕНА

Мнениеот kris11 » Вто 16 май 2017 21:19


gergeto написа:
petrushkov написа: Лошото е че и аз като колегата успявам напоследък да си прескоча до ранчото 1-2 пъти в месеца и убедително губя за момента битката с тревата.

Така е като ранчото е на 1 туба бензин . Аз съм лесен. :wink От къщи до работа 5км. От работа до ранчо 6 км, а от къщи до ранчо пак 5км :Mr Green Fun
Относно макарите - ами от 2008г се събират.Първите 2 бяха за галва Т25 минах на Т 35.На самата макара нищи н и става, но се изтрива или синия бутон или долната част на капачката и нова глава.
На макарите пробивам с ф 2,5мм отвор близо да периферията и от долната и от горната страна по 2 отвора. Пррорязвам с макетен нож тънък процеп за може да се наниже кордата. Навивам стегнато и подредено кордата на 2 те секции/ все едно навивам траф/. Края на кордата последователно през 2 та отвора от всяка страна за да не се разхлабва и в кофата.
Квадратна корда не навивам - много прорязва пръстите. :beer



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта