Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mrsch66 » Сря 26 сеп 2018 20:48


То всеки климатик има на табелата КОП и от там идва разликата в цената колкото е по-висок толкова е по-скъп и е основен параметър за избора на климатик. А близо 3,6 колкото излиза по това което пише колегата е добър.




Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Сря 26 сеп 2018 22:11


Копове сорсове хич ма няма. За това и питам. Дали има спецове да пишат. Пък и как са като части и след гаранционно че не е само да го вземеш. Да не стане след две- три години като му изтече гаранцията да няма части.
На всичко отгоре ще взимам 4 на един път и си е голямо умуване. Три 9ки и една 12ка.
Преди няколко дни се появява един от монтажниците на климатици в една фирма. Викам му,как са ? Бетон братче :gruebel
След малко се появява колегата му. Без да чуе първия викам как са. Мани вика не стават.
И ся съм шах. Незнам какво да правя. А за мен 5-6 хиляди са много пари. Ама ми писна от дървата. А и ги направиха златни. В момента са 200-220 лева.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Сря 26 сеп 2018 22:24


Има сериозни мулти машини, разгледай и тях. Чувам добри отзиви за Samsung, специално за мултита става въпрос. Понякога е по-добре от 3-4 отделни машини.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Сря 26 сеп 2018 22:48


Мулти машини-какво означава ,че не съм от разбиркоците и ми е интересно.Замислям се след време да взема някаква машина малко по-нататък във времето нещо от рода на чилър да топля основно в мекото време ,а като скове студа да съм си на дръвцата!


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Сря 26 сеп 2018 22:51


Като се развали и на всякъде студ. По отделно имам алтернатива да се местя в другата стая.
Все пак ще ги погледна и тях. Благодаря.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Сря 26 сеп 2018 22:57


Това е едно външно тяло да захранва две или повече вътрешни тела.


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mrsch66 » Чет 27 сеп 2018 6:16


Това е коефицента използвана-отдадена енергия колкото е по-висок толкова по-ниски сметки. А за частите никой вносител не внася части за ремонт ако се наложи тогава се поръчват но обикновено се ползват такива от машини които са върнати гаранционно защото не могат да се ремонтират или не е рентабилно да се ремонтират.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот silent » Съб 13 окт 2018 16:51


Гледам колега по горе предлага климатици Самсунг....в последните няколко години не следя пазара и тенденциите при климатиците но ако през тези години Самсунг не са направили някакъв пробив в климатичната си техника то точно климатик Самсунг не вземай за нищо на света...до преди няколко години климатиците Самсунг бяха абсолютното дъно по-зле и от дивите китайци...Та колкото са напред в тв-тата Самсунг точно толкова са назад при климатиците...или поне бяха....Заложи на някои от стабилните марки...Дайкин, Митсубиши, Фуджицу (Фуджи, Дженерал), Тошиба и т.н.
Копа на хиперинверторите е като суперниския каталожен разход на автопроизводителите. Т.е има го на хартия няма го на практика...защото е получен почти синтетично при точно определена температура влажност на въздуха и т.н. Да реално са по-икономични от обикновенния инвертор но не чак толкова колкото би трябвало да бъдат според копа и на практика се оказва че ще си изплатят по високата цена след 8-10години когато я са живи я не...
Пак ще кажа че мнението ми се базира на опита ми от преди 5-6години...


drago86
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 22:21
Автомобил: Сеат Ибиза
Двигател: AGR
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drago86 » Нед 14 окт 2018 21:18


Здравейте! Надявам се да ми помогнете при избора на климатици. Искам да сложа на две стаи по един климатик. накратко: къща, първи етаж две стаи свързани с коридор, размер на стаите 4м. х 3,5м = 15м2 , височина 2.5м, коридор около 6м2. На къщата има направена външна изолация и алуминиева дограма. бюджета ми е около 1300лв на брой. Търся надеждност и икономичност на ел. енергия при отопляване, не държа на "екстри", по скоро на марки и модели които са се доказали. По принцип поне за сега ще се ползват лятото за охлаждане и главно през есента и в налото пролетта за отопление, в къщата има изградено локално парно с котел, което ще работи през зимата. Все пак добре било да могат и през зимата да се ползват, ако е необходимо.
Минах през няколко магазина и в някои ми предлат деветки, а в други дванайски. Какъв ще бъде достатъчен 9-ка или 12-ка?
Поне засега съм се насочил към следните модели:
1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ/MUZ SF-25-VE -9-ка
2. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ/MUZ SF-35-VE- 12-ка
3. FUJITSU ASYG 12LMCE
Какво ще кажете за тези модели? Предложете и други модели.

благодаря ви предварително!


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mrsch66 » Нед 14 окт 2018 23:03


Ето ти тук е описано как се смята http://www.clima-stil.com/opredeliane-m ... a-klimatik


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Пон 15 окт 2018 6:10


Аз на скоро монтирах 2 климатика на "Gree" 12-ски. Апартамента ми е около 105 квадрата. За сега сравнително доволен съм от тях,като ги пусна двата да работят успяват да поддържат постоянна температура на апартамента при отворени врати на стаите като Отклонението което дава на температура в някои стаи е - 2 градуса което си е доста добре като се има предвид големината на помещенията и че нямам изолация, само дограмата ми е сменена от дървена с такава на пвц но с хубав стъклопакет.
Взех различни модели заради цената, единия е" Amber nordic "по скъпия (последния модел на Gree) с енергиен клас А+++ на охлаждане и на отопление и го дават до -30 да работи той го сложих в по-голямата стая, другия е предпоследния модел "Феейри" също на много високо ниво енергоспестяващ. Имат доста опции които се срещат в по високите и по скъпи класове климатици, най ми харесва това че имат опция да ги контролираш от телефона,където и да си. До колкото разбрах Gree е дъщерна марка на Daikin които се славят с едни от най-добрите на пазара, и вътре са с части на Daikin. В момента това е най-доброто на пазара за климатици до колкото разбрах от момчетата които дойдоха да ги монтират. Щом не могат да насмогнат при поръчки на Gree правете сметка...:mhihi


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пон 15 окт 2018 9:45


Това, че работи при минус 30 не е важно, първо защото таква температура не е характерна за страната ни и второ, по-важното - всички климатици работят на (-30), че сигурно и на (-40). Въпросът е как и до колко ефективно работят. Това, че развъртат някоя перка и се чува компресора не е показател.
Климатици за отопление сравнявайте по отдаваната топлина (в мощност, W) при минус 10°C или минус 15°C и съответстващата консумирана мощност. Това е показателя. И тогава ще видите как понятията 9-ка, 12-ка и т.н. се размиват до безмисленост. Въпросът е, че при климатиците от евтините марки такива таблици с данни не се предлагат.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Вто 27 ное 2018 12:58


Здравейте, не е точно за избор на климатик, но все пак да питам, някой който си е поставил на климатика тава за конденза, пвц или метална е по добрия избор, и ако знаете онлайн магазин на сносна цена?


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vw_derby » Съб 08 дек 2018 0:40


ivo_555 написа:Здравейте, не е точно за избор на климатик, но все пак да питам, някой който си е поставил на климатика тава за конденза, пвц или метална е по добрия избор, и ако знаете онлайн магазин на сносна цена?
Прикачени файлове
IMG_20181208_003924.jpg
Тази е пвц... Пластмасата е като на броните на автомобилите, здрава и не се чупи.


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vw_derby » Съб 08 дек 2018 0:43


Това е вариянта с метална... Лошото при тях е, че след няколко години започва да раждасва...
Прикачени файлове
IMG_20181208_004234.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bahyr, powerade и 23 госта