Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот M.Georgiev » Съб 22 дек 2018 11:49


Трета зима се отоплявам се с Daiseikai 8 13-ца. Мощен и комфортен климатик. И сметките за ток са добре. Единственият минус е размера на първоначалната инвестиция, но си заслужава. Има и по-нови модели, но и цифрата е друга.




Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Съб 22 дек 2018 12:09


Group, извинявай, че не по темата, но как го местиш, един ден в една стая, на другия в другата ли, или вечер и денем в различни стаи? Може би вечер в спалнята ще е най добре, а през деня да го места. Благодаря.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Съб 22 дек 2018 12:38


При мен работи само денем. Не понасям шум. Принципно идеята е да изсуши основно веднъж и после само да следиш и местиш, където имаш нужда. При мен на 2ри етаж са 2 спални и го местих доста в началото, но сега работи в коридора пред спалните и се справя.
По-добре го оставяй денем в спалнята и нощно време в хола за да не ти шуми. Но не го спирай докато не видиш трайно да е свалил влагата. Стените съхнат бавно. Влагата влиза в мазилката, пропива в мебели и навсякъде. Както казах при мен месец и нещо бичеше на макс. Десетки литри (по 2 пъти на ден 3литра и нещо контейнер).
Следи влагата във всички помещения и установи откъде идва най-много и там наблегни.

И не се притеснявай - влагорегулирането е важна част от темата. Тази зима го осъзнах.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Съб 22 дек 2018 13:44


Аз вече 5-та зима ползвам влагоабсорбатора и в началото на отоплителния сезон наистина доста вода събира.Нощем го оставям в хола,през деня го местя в другите стаи.Сега го включвам само денем и за 2-3 дена събира макс литър и половина вода.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Съб 22 дек 2018 14:17


Аз се принудих да го купя миналата зима, роди ни се бебе, явно почнахме по добре да отопляваме, и преди имаше по малко влага и мухъл, но нищо фрапиращо, миналата зима буквално течеше вода по стъклата, стените бяха мокри, направо на капки, стояхме само в спалнята и там беше влагоабсорбатора, тази зима всички врати са отворени и го държим в коридора, но не става така явно, или трябва да е по ниско настроен, на 55 беше до сега. От днес почвам на 45, о да го местя из стаите. Благодаря за съветите.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Съб 22 дек 2018 17:32


Моя го държа на 100% ефективност.Преди го правех на 45% на 50%,но той работеше буквално по 20-30 минути и изключваше,а реално стъклата си оставаха запотени.Знам,че не е много хубаво да е прекалено сух въздуха,но не усещам нещо фрапиращо като пресъхване на гърлото или там симптомите които са.Просто като спре да се пълни контейнерчето с вода,го пускам през ден и така си контролирам влажността.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Чет 07 фев 2019 7:10


Прави бяхте колеги, когато температурите са около нулата не харчат много ток но със застудяване на времето под минуса и сметката за ток за климатиците се вдигна драстично, за тия месеци слагам по 90 лв. На климатик (общо около 180 лв. За двата)над това което плащам отделно като ток. От долу имам комшии които до някъде и те помагат за отоплението на едната стая защото се отопляват на дърва, но не е чак толкова. В момента съм ги настроил на автоматичен режим, в което било най-правилно ми казаха от магазина дето ги взех, също така казаха още че трябвало на всеки 20 дена да почиствам вътрешните филтри от прах защото и от там можело да вдигне сметката за ток а аз това нещо не го знаех и започнах да го правя, хем по чист въздух влиза в стаята хем и по малка сметка за ток...

Това е общо взето, доволен съм иначе от климатиците макар и заради малко завишената сметка за ток, но поне наистина топлят и не се занимавам с дърва и с други хамалогии по отопление :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Чет 07 фев 2019 7:20


Климатикът харчи най-малко на авто-режим. Инак става като духалка...


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Чет 07 фев 2019 7:28


:th_up така е, но докато се науча постоянно сменях степените на вентилатора ту на най-бърза когато исках по голям ефект на отопление а в повечето случаи работеха на 3 чертички (medium настройката), явно от там е дръпнало доста ток, но вече ще знам ...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Чет 07 фев 2019 10:56


Някои климатици имат "еко" режими, моят например има. В моя случай следи движението на хора в стаята и насочва потока към тях, което не винахи мога да нарека приятно. Освен това ако не открива движение повече от определено време, започва да сваля настройката на температурата. Ако е спалня примерно, като легне да спи човек, вместо да намалява ръчно (както аз правех, преди да повярвам, че екстрите на климатика са полезни), температурата плавно спада с 2-3 градуса. Сутрин като се раздвижат хората - настройката пак се вдига до зададената. Освен това, като тъгнат хората на работа/училище и т.н. климатика автоматично се е намалил с 2-3 градуса.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Чет 07 фев 2019 12:04


И аз имам такава настройка при мен е SE режим на отопление но съм я изключил, понеже хубаво не могат да отоплят големите помещения, защото намалява градусите и се бави с пускането си. Нямам проблем със шума от климатиците защото свикнахме вече, а и са достатъчно обезшумени, само първоначално като се пуснат след паузата (понеже са на автоматичен режим)се пускат на малко по бързата степен, но след 4 мин смъкват веднага на по бавната, и почти не се усеща че работят. Дават ги когато са на автоматичен, около 25-26 децибела силата на шума. Quiet режима смъква на 22-23 децибела, но пак казвам не може да отопли добре, стаите са големи... Може би за през лятото ще ги ползвам тия икономични режими :), защото зимата е важно да ми е топло и комфортно в къщи.

И друго да споделя, ако ви пречи въздуха от климатика в смисъл такъв да ви дразни на гърлото, аз нямам такъв проблем но на баща ми му дразни. Научих се на скоро че под климатика се слага някакъв малък съд с вода и се оправя положението. Пробвах я тази схема понеже единия ми климатик е до шкаф и част от него е в обсега на въздуха който излиза от него, и сега влажността е по добре, и вече бащата не се оплаква от гърло :)

Проблеми с влагата нямам защото нямам изолации а и всичките ми врати са отворени и от там става добра циркулация на въздуха...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Чет 07 фев 2019 17:26


На авто дръжте само вентилатора, режима трябва да е на отопление.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот drotomir » Вто 26 фев 2019 10:31


Мога да похваля един модел климатик който не е сравнително скъп а работи учудващо добре , дефростите са минимални , топли добре струята е гореща и т.н. Минусите са малко шумно външно тяло при определени условия и леко шумна 2 -ра скорост на вентилатора но пък тиха 1-ва.Моделчето е старо 2013 и го имам от 2-3 седмици GENERAL 12LMCA , 1250 тотал цена , определено си струва парите.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот feikot » Нед 17 мар 2019 19:54


Че ти цитираш един от бестселърите на 12ките :)


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ttip » Пет 05 юли 2019 10:10


Помощ за избор инверторен климатик 7ца 900-1200лв

Daikin или Mitsubishi Heavy

Има твърде много модели и не се ориентирам кой е стар модел, кой е нов, кой по-хубав и тн.!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта