Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ktamen » Чет 31 мар 2016 20:18


Vasseto написа:Според мен мириса не идва от питата, а от конденза останал в утайника под питата. Там как ще го исушиш?

Поздрави Вассето!

Поне моя климатик има изводи за тръбички за конденза и в двата края. Предполагам, че всички са така. Вътрешното тяло се монтира с нивелир. Ако си изберете единия извод и наклоните цялото тяло в неговата посока, ще се задържа много по-малко вода, за много по-кратко време. Не трябва да се прекалява с наклона, не повече от 2 - 3мм. Не е зле просто да проверите дали климатика не е наклонен в грешната посока.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Чет 31 мар 2016 20:56


Да споделя малко от процеса на избиране (Дайсекай vs Уруру Сарара).
В два от големите магазини представители на Дайкин и Тошиба бях и цари хаос :icon_lol
На едното място ми каза уж компетентен служител, че разликата била в полза на Дайсекай, защото имал двоен мотор или нещо от сорта (не разбирам) и консумацията му била на половина от Уруру, защото поддържал температурата без да работи целия мотор или нещо от сорта :eek Така ли е?
Както казах - не съм спец, но гледам коефициенти и т.н. и все си мисля, че ползите в тази насока са за Дайкина? Особено при SCOP, което нали е сезонен коефициент и би трябвало общата икономия на Сарара да е по-добра?

В друг магазин - млада консултантка ми заяви, че единствената разлика е, че Сарарата вкарвала свеж въздух отвън. :eek
Попитах за овлажняване и изсушаване на Сарарата - тя каза "А да и това"
Попитах за абсорбацията на Сарарата - тя каза "А да и това"
Спрях тук, защото разбрах, че няма да получа нужната ми професионална информация.

Та положението не е добре :mhihi
Другата седмица ще идват на оглед от втората фирма, пък дано там са по-компетентни поне. С първата фирма май приключих.
Няма да споменавам още имена. Дано случа на такава и да ги похваля :bishop
Ако може някой да препоръча фирма - ще ми е от полза :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Чет 31 мар 2016 20:59


Виж сега не й се сърди на продавачката. Тя у тях може да е с някоя Мидейка :mhihi По принцип е редно при представянето на продукти на пазара да им правят презентации, да им показват разни неща на продавачите, че да знаят какво аджеба продават. Може би тоя момент липсва при тях. Относно консумацията - гледай документацията, остави ги продавачите. Консумацията е измерена при условия Х, които предполагам са установени с необходимите директиви и норми и важат за всички.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот LILO&STICH » Чет 31 мар 2016 21:00




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ktamen » Чет 31 мар 2016 21:30


stefan4o написа: Консумацията е измерена при условия Х, които предполагам са установени с необходимите директиви и норми и важат за всички.

И които условия са твърде далеч от входящ въздух във външното тяло с температура минус 20 градуса и плюс 30 градуса входящ въздух във вътрешното тяло.
Зализаните продавачи е ясно колко трябва да им се вярва. Обаче в техническата документация обикновено липсват данни, за условията посочени от мен, от които май най-много се интересува group®.
Така, че пожелавам на колегата повечко късмет.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Чет 31 мар 2016 23:12


Тя с какво е - все тая.
Няма да си мерим климатиците.
Въпросите си обаче не знам къде да задам ...
За пореден път с този ремонт на къщата съм потресен каква липса на професионализъм цари и колко са кът кадърните кадри.
Както и да е.

Надявам се да има колега, който може да удари едно компетентно рамо с акъл в идните дни.
Може и на ЛС да ми пиша, че не искам да обсебвам темата.


Потребителски аватар
bobovo
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот bobovo » Вто 05 апр 2016 16:42


Кажи какво точно те интересува.Ако желаш може и на лични.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Чет 28 юли 2016 23:58


Вече е монтирано Уруруто.първи впечатления:
- доста странен дизайн. Самите мантажисти се учудиха на издаденото вътрешно тяло. Аз бях по-подготвен. Принципно ако не е очаквано и предвидено мястото за него, може да е неприятна изненада.
- частите са кът!!! Това може да е проблем. Части не се поддържат на склад. Всичко е с поръчка. Дано не се налага да описвам този процес, но ако се наложи трябва да се поръчва от някои страни, където се ползва повече този модел.
- монтажистите не могат да ви помогнат с климатика! Макар да бяха доста компетентни и да извършиха перфектен монтаж - гледат го като теле ... Признаха, че не монтират често такива (фирмата е голяма). Трябва доста да се почете за всички функции.
- дистанционното е доста странно. Поне за моя вкус и липса на опит с климатици.
- няма GSM модул. Отдавам го на мое недоглеждане, но очаквах да се връзва с нета и т.н. Явно трябва отделно да се купува. Все пак не съм дочел и инструкцията.
- охлажда супер. Умното око работи идеално и не духа в хората пред него.
- има куп функции. Включително може да се следи колко ток е изхарчил за деня, общо и т.н. Приятна изненада.
- суши въздуха доста бързо при задаване. Доволен от тази функция.

Не съм тествал отоплението по обясними причини и ще дам повече инфо зимата. Не съм тествал абсорбацията (паля цигара наоколо и дърпа, но не загори ли една манджа жената няма как да я похваля тая аспирация) и още доста неща. В следващ пост ще опиша още.

За дайсекай ме отказаха доста хора иначе. Отдавна не се правил в Япония и дават проблеми. Особено при нужда от истинско изсушаване и овлажняване на въздуха Уруру Сарара е по-добрия избор. А в комплект с аспирацията нещата доста предопределят избора.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот LILO&STICH » Съб 30 юли 2016 20:31


Ха честито! Модула за отдалечен контрол можеш да си го сложиш когато решиш. За гсм връзка,това май е отживелица.
Ще си адски доволен и зимата.
Ай лека


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nero » Сря 21 сеп 2016 15:21


Миналата седмица ми монтираха климатика Mitsubishi MSZ-SF50V/MUZ-SF50V http://climacom.com/products/item/1128/1087
Ще отоплявам хол (около 26 кв. м.) и спалня (около 9 кв. м). Монтираха го в хола на стената и ще духа право към вратата на спалнята.
Към момента го ползвам само за охлаждане и се справя. Дано е така и зимата когато трябва да отоплява.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пон 26 сеп 2016 23:25


Моята 10г. инверторна 9-ка OSAKA за втори път ме изненада грубо и вече прекали :-). Преди малко над 2 години, посред зима изгърмя електрониката на външното тяло, аз успях да си го ремонтирам сам. Сега пък, след лятото (ползван безпроблемно, но не интензивно) решихме преди 3-4 дни да го пробваме да топли - не ще. Охлажда, но на отопление външното тяло не тръгва. И така след няколко реверса топли-изстудява, външното тяло взе да не се обажда хич. И така запалих да си избирам климатик. Всъщност вчера успях пак да го реанимирам и е на линия :-), този път изсъхнал електролит по платката на вътрешното тяло.

Не съм очаквал, че ще се запаля по Panasonic, но съм си харесал тези модели: Panasonic KIT-E12QKE,Panasonic KIT-TZ12SKE, Panasonic KIT-TZ9SKE. Последното е 9-ка, но не отсъпва много на 12-ките. Става въпрос за стая под 50 m3 ( 17m2) не е изолирана, но вкъщи така или иначе не е на почит високата температура през зимата, 9-ка ме устройва. Някой би ли ми предложил на равностойна цена (под 1400лв) модел/марка с подобни или по-добри параметри и надежност?


tdi44
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi44 » Вто 27 сеп 2016 6:03


колега моето мнение е че първоначалната инвестиция колкото по голяма е после толкова по се изплаща аз съм със панасоник от 2 години спиран е 2 пъти за профилактика да се почистят филтрите през повечето време е на автоматичен режим само зимата го обръщам на топла защото е до прозореца и сензора за слънце го кара да охлажда и като цяло сметката ми за ток не е била по голяма от 116лв. и то като имах гости и топлих и другата спалня и то със духалка която не е много енергоефективна.панасоника ми е 12ка. покзвам го за днекидневна и спалня със общ обем около 180кубика първоначалната инвестиция беше 1650лв. но със ниските разьоди за ток мисля че си заслужава.Лятото както казах пак не се спира и не плащам повече от 60 лв. като и боилера ми е на ток и всичко не ползвам нищо алтернативно


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот netizen » Вто 27 сеп 2016 8:36


Смених един General 12LGC c Gree U-Crown пак 12. Поне на хартия е с впечатляващи параметри китаеца, ще го видим в боя тая зима как ще се представи :)


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Vasseto » Вто 27 сеп 2016 9:20


milmar написа:... тези модели: Panasonic KIT-E12QKE,Panasonic KIT-TZ12SKE, Panasonic KIT-TZ9SKE. ...


Колега,
изтегли им сервизните описания и се загледай какви са им компресорите. Колегата, който работи при нас като климатичен специалист, ми каза че почти всички марки вече 12-ки и 9-ки са с едни и същи компресори т.е. 9-ки. Само кондензаторите и изпарителите са по големи при 12-ките. Аз съм с Panasonic BKP12, CKP12 и 2 DKE12 и съм много доволен от тях, но това са стари модели и компресорите са 12-ки.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Вто 27 сеп 2016 9:35


Vasseto написа:
milmar написа:... тези модели: Panasonic KIT-E12QKE,Panasonic KIT-TZ12SKE, Panasonic KIT-TZ9SKE. ...


Колега,
изтегли им сервизните описания и се загледай какви са им компресорите. ....

Това е идея, ще погледна.
Всъщност това не би ме изненадало, не мисля че е проблем, според мен изглежда нормално. В смисъл такъв: има компресор разработен условно за 12000BTU, който си работи добре. Какъв е смисъла и колко би бил по-евтин нов компесор за 9000BTU, че да има смисъл да се разработва и произвежда, ще сложат същия и на 9-ка, съответно с поолекотен топлообменник. Само да не е обратното, както намекваш, компресор за 9-ка да го слагат на 12-ка :biggrin .

Пооблъчиха ме с тези Panasonic :icon_lol , ще се поогледам още.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта