Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Вто 08 ное 2016 15:44


И за какво са тези екстри, като ще ги хвърлите накрая :confused .

Ами още по-зле - Wi-Fi модул, можеш да се свържеш през всеки що-годе смарт :biggrin телефон... И за какво, "нали се разбрахме", че климатик не се изключвал, защото така бил работел най-ефективно, за какво ще му е на някого този отдалечен достъп :mhihi . Въпросите ми са риторични, поне според мен.

ПП А ако тези
момчетата от ВиМакс
, дали ти този съвет, са хората, които са ти продали климатика и не са те предупредили, че екстрата е безполезна, просто нямам думи. Чиста антиреклама им правиш. Не бих си купил от тях дори и метла за обиране на паяжина около климатика.




Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Вто 08 ное 2016 17:32


Никой не те кара да хвърляш филтрите, ти като искаш си ги купи и ги сменяй на три месеца, вероятно цената им ще е повече от сметката за ток на климатика. Относно Wi-Fi, да климатика аз лично не го изключвам, но пък го намалям като ме няма, чудесна екстра да вдигна градусите още докато съм на работа, или да включа климата в стаята за гости, или вилата на село, изобщо не е безполезна екстра, стига да не оскъпяха излишно, щото тез филтри си ги има в рекламата, но не оскъпяват цената!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот muns61 » Вто 08 ное 2016 21:11


Като четете коефициента в рекламата, сметнете с калкулатора консумираната и отдадената енергия в киловати и пак погледнете коефициента! :mhihi
Ако пък ви кажат и при каква външна температура са тези коефициенти и мощности...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Чет 24 ное 2016 10:05


Osaka-та ми умря напълно седмица след профилактиката на фреона, защо ми трябваше да я бутам :biggrin . Този път дори и аз не мога да и' помогна :mhihi, компресорът има утечка към корпус. Поръчах си още два Panasonic-а E9QKE :drunk , вече ще имам 3 еднакви климатика.
Всъщност тези 9-ки бият, поне по писани параметри, доста 12-ки среден клас, особенно на топлене, а дано :th_up .


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vw_derby » Чет 08 дек 2016 23:08


Антибактериалните филтри или ябълков и кехинов имат своето предназначение . Радвайте се , че сте здрави ,за да не разберете какво е.
П.п. Силно препоръчвам тези филтри в помещения с малко дечица .


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот lyubomir minev » Вто 24 яну 2017 20:53


Здравейте колеги,да се включа и аз в темата.Предстои ми поставяне на климатици на апартамента ми,панел двустаен,източно изложение,PVC дограма(уж добра),външна изолация ще правя лятото.Ще взимам два климатика за всекидневната и детската,съответно около 18 и 12 квадрата,2.60 височина,като мисля са оставям вратите отворени,да се затопля и коридора.Бюджета ми е около 3000 лева.Забравих да спомена,че бившата кухня съм я преправил на спалня и тя ще се отоплява с конвектор,че го имам,но ако става и тя да се топли от климатиците,ще е още по-добре.Та въпросът ми е какви климатици ще ми препоръчате като марка и сила,зная че всеки ще си хвали каквото ползва,но все пак да имам някаква насока.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот gergeto » Вто 24 яну 2017 21:05


Митсубиши Хеви Индъстри-имам го повече от 11 години и в момента с тия екстремни зимни условия за пореден път ми доказа че си е струвало да го купя. :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Bai Sando » Вто 24 яну 2017 21:42


За 3 бона можеш да вземеш 2 General 12-ки. по 1200-1300лв са.12 LMС нещо си му беше модела...
Имам такъв в хола и се представя по-добре от Дайкина,който ми е в спалнята.И двата ми греят доволно,но Дайкина прави дефрост на всеки 30 минути,щом паднат температурите под 0 гр.Все пак беше 999лв :mhihi Но пък не се дава.
Аз също грея 2-стаен апартамент и на всякъде е около 24-25 градуса,вратите не се затварят а климатиците се спират чак Април месец :smile


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mely » Сря 25 яну 2017 21:58


От Дайкин до Дайкин ...разлика голяма.И те вече правят бюджетни модели.Комфорт и еко комфорт са такива.Имам един комфорт и едон профи.Нищо общо.Профито 30 m2 прави дефрост за 5 мин до сухо на 5-6 часа .Комфорта 15 мин на 3 часа


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Чет 26 яну 2017 13:03


По-добрия топлообменник на външното тяло (изпарител) работи по-ефективно и трупа по-малко лед, налага се по-рядко да се разскрежава. А иначе има мисля и Дайкин, които размразяват по време, без значение дали има нужда ....
Моите 3 9-ки Panasonic, които взех есента на куп се справят изключително добре, много съм доволен. В хола, малко над 20м2, при минус 16-20 градуса навън си държи 20-22 в стаята. За минути качва 25-26 ако реша. Преди имах 9-ка Osaka, при това в по-малка стая, абсурд беше да вдигне 22 градуса при подобни условия без помощта на радиатор. Определено има разлика между 9-ка и друга 9-ка :smile .


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот lyubomir minev » Чет 26 яну 2017 19:50


mely написа:От Дайкин до Дайкин ...разлика голяма.И те вече правят бюджетни модели.Комфорт и еко комфорт са такива.Имам един комфорт и едон профи.Нищо общо.Профито 30 m2 прави дефрост за 5 мин до сухо на 5-6 часа .Комфорта 15 мин на 3 часа

И за около 1500 лв. какви са-биват ли или не?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Чет 26 яну 2017 19:51


Като Фолксвагените за 20 бона (новите) :mhihi Разликата в сериите климатици с един и същ БТУ е няколко пъти в цената. В параметрите им на хартия (предполагам не само там) също са фрапиращи. За пример вземи един за 1000 лева и го сравни с един уруру-сарара и ще разбереш за какво говоря :th_up


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот lyubomir minev » Чет 26 яну 2017 20:14


Е*аси и Уруру-сарарата,че той над 4 бона,то това няма избиване,колко години ще го ползвам,той няма да издържи толкова.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Чет 26 яну 2017 20:18


За това говорех де. Има Дайкин, има и Дайкин. Тук въпросът не е в избиването, климатик пари не съм чул да е върнал на някой :Mr Green Fun


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот lyubomir minev » Чет 26 яну 2017 20:38


Е да де,ама 4,5 бона,много са,аз 2 ще вземам,бая пари са.И какво тея от 1500 не струват,така ли?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта