Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Вто 18 дек 2018 8:03


Дългоочакваната фактура за тока дойде и равносметката, около 80 лв. ми излиза изразходваната електроенергия, за двата климатика. Не очаквах толкова малко да ми изгорят ток, като се има предвид че работят повечето пъти на 24-25 градуса денонощно и успяват да отоплят по голямата площ от апартамента. Доволен съм от Gree, и не съжалявам че заложих на тази марка, и явно енергийният клас А+++ при отопление си каза думата при Амбър нордик-а...

Последна промяна от D1D00 на Вто 18 дек 2018 10:47, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Вто 18 дек 2018 9:13


Как я изчисли, че са ти изгорили 80 лева?


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Вто 18 дек 2018 10:35


Бях ги включил да работят в определената дата преди да засекат новата сметка за ток а то на фактурата пише от коя дата до коя дата, бях си записал кога ги включвам за първи път като ги взех. Преди да включа климатиците да работят плащах една ниска сметка за ток, а сега доста повишена, това повишение на сметката го слагам на климатиците а то е в порядъка на около 80 лв. Над това което плащах до сега. :)

Последна промяна от D1D00 на Вто 18 дек 2018 19:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Вто 18 дек 2018 13:59


D1D00 написа:и явно енергийният клас А+++ при отопление си каза думата при Амбър нордик-а...

По-скоро си казва думата отоплението от комшийте и не особено студеното време до сега :a045 Ако ти се наложи да топлиш апартамент с климатици без друг да топли наоколо при трайни температури около и под нулата тогава ще разбереш за какво става въпрос :wink


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот viksanlg » Вто 18 дек 2018 17:59


:th_up , но и той спомена,че не топли целия апартамент,а и не се знае от задачата колко кв.отоплява!


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот D1D00 » Вто 18 дек 2018 19:18


3 стаи, двете от които ги дели врата тип хармоника и там е постоянно отворено, голяма част от коридора защото там оставям вратите на стаите отворени и топлото отива и там + частично и кухнята. Като квадратура отопляват около 70 квадрата :th_up


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Сря 19 дек 2018 9:09


И аз отоплявам около 70-80 кв.м, но с 4 климатика. Вкъщи не се поддържат високи температури, климатиците рядко са над 22-23 градуса и само 2 са постоянно включени. Панелен апартамент, външна изолация- на половината стаи :smile . Сметката ми последно е 150лв, като лятото плащам около 80лв, т.е. около 70лв ми е отоплението.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Чет 20 дек 2018 10:42


Stivi написа:
D1D00 написа:и явно енергийният клас А+++ при отопление си каза думата при Амбър нордик-а...

По-скоро си казва думата отоплението от комшийте и не особено студеното време до сега :a045 Ако ти се наложи да топлиш апартамент с климатици без друг да топли наоколо при трайни температури около и под нулата тогава ще разбереш за какво става въпрос :wink


И за какво става въпрос?
Аз топля къща, без да ме топли никой мен.
С един климатик на 1ви етаж и един конвектор на 2ри - 24 градуса нон стоп, на тези температури и 80 лв. някъде се падат на отоплението. Пак смятано на принципа ток преди и след отоплителния сезон. Тоест тук не влиза топлата вода. Тя ми е към 30-40лв/месец.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Stivi » Чет 20 дек 2018 10:44


Тази къща трябва да е с площ макс 40 квадрата на етаж и с много добра изолация за да се получи описаното от теб ! А това колко топлят комшийте около теб,и най-вече под теб има ОГРОМНО значение ! За един и същи апартамент /като квадратура/ но единия е на втори етаж вътрешен и живеещите отдолу имат бебе,а другия е партер с всички външни стени разликата в сметката за топло спокойно може да стигне 100 процента :a045


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Чет 20 дек 2018 11:10


80м2
Изолация има само на тавана и еркерите (проблем с майстори ). Дограмата е доста добра.
Но едно нещо, което променя нещата - влагата. При мен тя се регулира - 1ви етаж от климатика, 2ри (там е проблема принципно), влагоабсорбатор - държи се на 45%, което е оптимално за отопление. (Неговия ток също влиза в цитираната цена).


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот georgi_1986 » Чет 20 дек 2018 13:48


Някой използва ли Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG/MUZ-AP25VG? Aко може мнение.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот tdi fen » Чет 20 дек 2018 20:49


зависи от помещението според мен виж този https://www.bulclima.com/product/klimat ... aohg09lucb или http://condex.bg/product-details/srk-src-25-zs-s/


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот georgi_1986 » Пет 21 дек 2018 9:10


За мен главната характеристика е да е безшумен, да става за спане. Този втория които си дал хевито, чета че има чест проблем с лагерите(втулки?) на турбината на вътрешното тяло и издава шум от там.
пп ще се ползва лятото за охлаждане затова може да не е с "най-яките" параметри


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот ivo_555 » Съб 22 дек 2018 10:54


group[emoji2400] написа:80м2
Изолация има само на тавана и еркерите (проблем с майстори ). Дограмата е доста добра.
Но едно нещо, което променя нещата - влагата. При мен тя се регулира - 1ви етаж от климатика, 2ри (там е проблема принципно), влагоабсорбатор - държи се на 45%, което е оптимално за отопление. (Неговия ток също влиза в цитираната цена).
Това за влажността не го разбрах много, 45% е оптимално за отопление ли?

И не за пръв път чувам, че климатиците изсушават въздуха, еми за съжаление при мен не се получава, отоплявам двустаен апартамент, с два климатика, вратите са отворени и се топли и кухнята, в коридора е влагоабсорбатора на 55%, или трябва да е настроен на по малко, или не върши работа от коридора и трябва да го местя из стаите, както май ще.започвам от днес, и да го държа на 45, защото проблем все още има с влагата.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот group® » Съб 22 дек 2018 11:45


Да 45% е оптимално.
Разликата е голяма в усещането при едни и същи градуси. Преди в спалните държеше 55-60% при включен конвектор, иначе повече. Стените се усещаха по-студени, лягаш в леглото и трепериш докато се стоплиш. Самите чаршафи ги усещаш ледени. Месец и нещо отне на влагоабсорбатора да регулира нещата.
Трябва да се мести, за съжаление.
Иначе климатика си суши. При мен на 1ви етаж пада до 30%, което също не е добре, но климатика има функция да овлажнява.

П.с. Stivi цитираната сума е за октомври. Ноември ми е 150лв отоплението някъде. Но да подчертая, че не се пести - и конвектора, и климатика имат сума опции да се програмират, но бичат 24 градуса 24/7.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта