Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Сря 19 юли 2017 12:57


За отопленние не са много добри поне по книга, реално дано са по-добре.
Service manual ---> http://gree-bulgaria.com/wp-content/uploads/bsk-pdf-manager/GWH12QB-K3DNC2D_188.pdf
На стр. 6 пише, че Heating Capacity=3400W. Обаче виж графиката на стр. 8 за отношението Capacity ratio/Outdoor temp, там е показано, че при минус 15 си на 50% от номиналната мощност, т.е. при минус 15 ще отдава едва 1700W.
Моята 9-ка при минус 15 я дават 2100W, при това с по-ниска консумация.




nameless
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 04 окт 2017 23:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nameless » Чет 05 окт 2017 0:13


здравейте! с интерес прочетох голяма част темата, и много се надявам да ми помогнете при избора на климатици. накратко: налага се да се климатизирам, и ще отоплявам две детски стаи; първата - изложение юг-изток, ок. 10 м2. тухла, ГК, пвц дограма, втори етаж. втората е със същата квадратура, но с вътрешна излация на всички външни стени. изложение север-запад. ориентирал съм се към девятки. основен приоритет ми е отоплението. лятото или няма да се пускат или по скоро ще е инцидентно. търся надеждност, и възможно най голяма икономичност на ел. енергия при отопляване. тихата работа също е добре дошла. бюджета ми е по 1200, айде с голяма клизма - 1300 лв с монтажа. не държа на "екстри", по скоро на марки и модели които са се доказали. дайте ми мякакви насоки моля? да допълня, че на етажа има още спалня - ок 15м2, коридор 3 м2. и баня 2,5 м2. за там имам вече натъкмен един chofu ra1231pvu. през голяма част деня всички врати могат да бъдат отворени, и да се получи един вид обща климатизация на етажа. благодаря ви предварително! :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6044
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 окт 2017 11:00


DoH_KuXoT написа:Поръчах Gree Lomo 12 850лв с монтаж, началото на следващата седмица ще монтирам и ще споделя отзиви.

аз съм позабравил да пиша отзиви... доволен съм, не се чува как работи, монтажа стана перфектно , което ми беше много важно, че съм след ремонт и не исках да порутят всичко. Тия дни го ползвам и за отопление и пак съм доволен, ще видим зимата дали ще се справя. :beer


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот feikot » Чет 05 окт 2017 18:50


nameless написа:здравейте! с интерес прочетох голяма част темата, и много се надявам да ми помогнете при избора на климатици. накратко: налага се да се климатизирам, и ще отоплявам две детски стаи; първата - изложение юг-изток, ок. 10 м2. тухла, ГК, пвц дограма, втори етаж. втората е със същата квадратура, но с вътрешна излация на всички външни стени. изложение север-запад. ориентирал съм се към девятки. основен приоритет ми е отоплението. лятото или няма да се пускат или по скоро ще е инцидентно. търся надеждност, и възможно най голяма икономичност на ел. енергия при отопляване. тихата работа също е добре дошла. бюджета ми е по 1200, айде с голяма клизма - 1300 лв с монтажа. не държа на "екстри", по скоро на марки и модели които са се доказали. дайте ми мякакви насоки моля? да допълня, че на етажа има още спалня - ок 15м2, коридор 3 м2. и баня 2,5 м2. за там имам вече натъкмен един chofu ra1231pvu. през голяма част деня всички врати могат да бъдат отворени, и да се получи един вид обща климатизация на етажа. благодаря ви предварително! :th_up


Вземи две 12ки Fujitsu LMCA по 1200 лв. са,ще си доволен,но за 2500...що не вземеш една пелетна камина ?


nameless
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 04 окт 2017 23:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nameless » Чет 05 окт 2017 22:57


    при ремонтиран вече етаж (живея в къща) и срещу зимата, и през ум не ми минава за друго освен климатици :confused . някой хубав ден може да стане и с камина де. всъщност в едната стая имаше един нипон, но брадяса, и нуждата стана малко внезапна. защо ми препоръчваш 12-ска, предполагам девятката е достатъчна, и ако се презапася двойно какво печеля?? аз също загледах Fujitsu LMCA, само че девятките :
    а още и
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-hitachi-rak25rpbrac25wpb-performance-9000-btu-klas-a.html
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-hitachi-rak25pecrac25wec-economy-9000-btu-klas-a.html
    и това, ама май е дърт модел, и не знам доколко е оправдано
http://npole-klima.com/mitsubishi-electric-msz---ge25va-160.html
    (сайтовете са примерни)
за справка - една от въпросните детски стаи досега е отоплявана с конвектор адакс 1,7 кв. дори в най студените зими не е оставла студена, и конвектора никога не е работил на 100%


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пет 06 окт 2017 8:39


Интересна работа е това климатика, човекът се е регистрирал във VW форума, с цел да пита за климатик. Така развива сагата и по други 1-2 форума. Няма лошо, просто отбелязвам.
Имаш грубо 2 варианта като насока: 1. нещо евтино и 2. нещо добро
По 1. проблеми няма - вземаш първото, на което попаднеш и разчиташ на късмет
По 2. проблемите са много, цена, проучване и претегляне на параметри при избора и т.н.

Но за начало реши: камина, електрически реотан, клима ....


nameless
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 04 окт 2017 23:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nameless » Пет 06 окт 2017 11:35


Е, па vw имам, но с него проблеми нямам. Благодаря ти за отговорите, но не виждам що за проблем е това да си попълня неяснотите, без значение от кой форум? И за да сме точни - питал съм в още ЕДИН форум. Мисля, че ясно съм го написал - оплението съм го решил да е с клима, и в тази връзка е питането ми в тази тема.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Пет 06 окт 2017 14:32


За 1200-1400 лв. на бройка, имаш достатично добър избор качествени 9-ки, А+ и А++. В никакъв случай не се впускай към компромисни 12-ки на тази цена, нищо няма да спечелиш. Стаите ти са малки, къща, тухла, 9-ка е достатъчна.


potrebitel0207
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 18:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот potrebitel0207 » Чет 08 мар 2018 18:25


Здравейте! Трябва ми климатик за помещение с размери 7м на 4м., височината е 2,50м. Има дограма и изолация. Първи етаж е, под мен са мази. Мога да отделя между 1200-1400 лв. Ще се използва за отопление основно. Предложете нещо. Благодаря.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот feikot » Чет 08 мар 2018 22:20


Fujitsu 12luca,с две ръце


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот teodorpc » Чет 08 мар 2018 23:27


По скоро 14lmc fujitsu/general близо 30м2 е все пак и с тия мазета.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот hristodj » Сря 26 сеп 2018 18:27


Здравейте,на скоро гледах за климатици в vmax. Попаднах на някакви копар енд хънтър (нещо такова) Има ли запознати с тях. Намерих и някакъв форум за тях. Един българин в холандия и още един двама бая го хвалеха. На хартия добри параметри им дават.
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... terra.html
Не работя там и не взимам процент :mhihi ,някой да не си помисли нещо.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот muns61 » Сря 26 сеп 2018 18:57


Има ли инфо за ел консумация?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Сря 26 сеп 2018 19:03


Номинална при отопление 0.78Квт консумация, отдава 2.8кВт.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот muns61 » Сря 26 сеп 2018 19:15


Ми нещо КОП-а се не връзва...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 31 госта