"Черен петък" в emag.bg

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот siso_k » Вто 06 дек 2016 15:26


аз си поръчах един прахосмук самсунг - от доста време им следя цените, регулярно са 139 лв., като в техномаркет са падали най-много до 115 лв. и веднъж в Метро 96 лв. Тая е взех за 97 лв. - дойде в събота (03.12), всичко и беше ОК, опакована как си требе, всичко налично вътре, също всичко вътре в найлончета - модерна работа. Пробвах я, смуче повече от Николета Лозанова на лагер-сбор на националния...
Аз лично съм доволен.

От миналалия черен петък взех две крушки Филипс +130%, Н4, които обаче не светеха грам. Сега ги смених Cool blue, разликата от земята до небето...




Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот DaDiablo » Вто 06 дек 2016 15:34


При мен също пристигна всичко.

Ютията още в неделя. Телефона и саундбар-а във вторник. Водоструйката в сряда.

Всичко работи както трябва. Не съм имал проблеми с куриера.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Sonny_89 » Вто 06 дек 2016 15:51


Iezekil написа:
Mamma написа:kossis, моля да преустановите наводняването на темата с безкрайно дългите си коментари, част от които са съвсем отдалечени от темата.
Темата е за отзиви и лични впечатления и всеки може да изкаже мнението си за магазина. Вие вече сте го направил многократно.
Не е необходимо да репликирате всеки, чието мнение се различава от Вашето.
След малко ще разчистя темата от страничните коментари и се надявам да не ми се налага да го правя отново.
:mhihi :mhihi :mhihi


Mamma :beat_butt2 kossis
:mhihi :mhihi :mhihi
Сега по темата, пазарувам от януари 2014г. от ЕМАГ и съм доволен. Не съм имал проблем с нещо досега. На 25 ноември си на пазарих доста неща, които дойдоха в рамките на уговореното време за доставка и мисля, че не съм се минал пък ще видим. Е...от самобръсначката на Sapir съм разочарован, но за тези пари толкова :no


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Spas » Вто 06 дек 2016 16:24


Моля въздържайте се от излишни коментари и без СПАМ!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Вто 06 дек 2016 16:40


Явно Сеирджиите с голям късмет сте много. Или по точно служителите на .....сте много.

Но аз дадох аргументирано менеие с телефонни номера на Сервизи които потвърдиха че са предупредени да не обслужват Бракуваните машини на Емаг. Вероятно ситуацията е същата с Румънските сервизи.
Друг колега показа в Бг мама подобна кафемашина купена сега, която е връщана-отваряна и с мазни отпечатъци по нея с доста сериозен дефект ! Сам я е оправил и той !

Извода ми е че това е Колцентър който не ремонтира нищо, а само продават и то дефектни бракувани стоки понякога.
В зависимост от степента на намалението стоката може да е и читава, но над 15% отстъпка вероятността намалява.
Сервиза нямат !


Колега преди време беше купил от друг магазин телефон HTC. Дефектира и когато си потърси гаранцията се оказа че сервиза бил само в Румъния. Така и не ползва гаранцията си и го оправи за собствена сметка. Аз не разбрах защо но е факт.

И аз купих също по времето когато взех и дефектната кафемашина една прахосмукачка Блек енд Декер за кола на 12в. Намалена от 60 на 52 лева- тя нямаше дефекти. Ползвам я.
Последното доказва моята теория напълно.

Но аз повече и отрова няма да взема от тях !

Това какво вие сте купили вероятно е с намаление до 15 % и за това работи. Но се молете да не опирате до Гаранциите си, защото тогава Аз ще се смея ! :mhihi

Всеки един от вас Сеирджии може да се обади на телефоните дадени от мене и да попита Сервизите на Делонги как стоят нещата !
Аз не мога да видя какво сте купили и дали е читаво, нали ! :cry

Това го направих защото се оказа че вече втори потребител се опарва от въпросната Кафемашина на Делонги с подобен дефект в Месинговите части. За да предпазя други Клиенти на тази Колцентърска фирма с неясен статут и обслужване. Регистрирана в друга Държава не случайно. Това за мене е класика.

Не агитирам да не пазарувате от там- парите и нервите са си ваши.

Просто за мене това е типичен Колцентър който продава всичко но без да дава Гаранция и да поема отговорност. А не всички сме такива Късметлии и Щастливци като вас живеещи в рая.........

Патил съм и с Български реални Сервизи- ПАН сервиз на Самсунг по онова време. Що бели са ми правили "майсторите" разбирачи по 5 пъти съм носил техника......
В реалният живот е така.........

В Бг Мама мнението ми със Сервизната проверка беше оставено !

Моля да спрете да се Подигравате ! Не всички живееме при идеални условия като вас !
Съжалявам че си направих труда......


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Sonny_89 » Вто 06 дек 2016 18:00


Е, стига де, kossis. Не съм искал да те засегна :beer . Аз уважавам всеки един Колега от форума, защото лошо не съм видял от никого и последната ми цел е да се шегувам и подигравам.
Относно Емаг. Винаги ще има доволни и недоволни, независимо дали от Емаг, OLX и тем подобни. Ето при теб (а и много други вероятно) е имало проблем и го споделяш естествено.
Не съм нито служител, нито какъвто и да било в Емаг. Лесничей съм в ДГС - Пловдив (ако има значение въобще). Ще ти споделя, а и не само на теб, че един от поръчаните от мен артикули на 25 ноември беше намален от 600.00 лв на 430.00 лв. След 2 дни виждам, че реалната му цена (отново в Емаг) е 530 лв. Е, честно да ти кажа изобщо не го мисля, да работи там и това е.... :smile


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Iezekil » Вто 06 дек 2016 20:45


Spas написа:Моля въздържайте се от излишни коментари и без СПАМ!

А аз да помоля,да се разясни в раздел"офф топик" що е спам.Също не ми е ясно и излишни коментари що е,като нестига,че е всичко по темата,ами и раздела е подходящ.

Последна промяна от Spas на Вто 06 дек 2016 21:37, променено общо 1 път.
Причина: Прочети правилата, за да не обяснявам после какво е предупреждение!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот stefan4o » Вто 06 дек 2016 21:16


Да споделя и аз своите впечатления. Днес си взех кафе-машината и хендсфрии-то от ЕКОНТ. Машината не личи да е била ползвана, всичко си беше запечатано, както си му е редът. Преди малко я тествахме - прави чудесно кафе с невероятен каймак. Блутуут беше за майка ми, инсталирано, работи безупречно, тя е много доволна, вика супер се чува :beer Аз доволен, засега. Явно съм късметлия. Не работя в Емаг. :a045


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот sportul » Вто 06 дек 2016 22:50


Може ли някой да сподели опит с други уреди , за кафеварките вече е ясно , мерси!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Mishonti » Вто 06 дек 2016 22:52


siso_k написа:аз си поръчах един прахосмук самсунг - от доста време им следя цените, регулярно са 139 лв., като в техномаркет са падали най-много до 115 лв. и веднъж в Метро 96 лв. Тая е взех за 97 лв. - дойде в събота (03.12), всичко и беше ОК, опакована как си требе, всичко налично вътре, също всичко вътре в найлончета - модерна работа. Пробвах я, смуче повече от Николета Лозанова на лагер-сбор на националния...
Аз лично съм доволен.


Същата си поръчах и аз.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот DaDiablo » Сря 07 дек 2016 9:06


stefan4o написа:Да споделя и аз своите впечатления. Днес си взех кафе-машината и хендсфрии-то от ЕКОНТ. Машината не личи да е била ползвана, всичко си беше запечатано, както си му е редът. Преди малко я тествахме - прави чудесно кафе с невероятен каймак. Блутуут беше за майка ми, инсталирано, работи безупречно, тя е много доволна, вика супер се чува :beer Аз доволен, засега. Явно съм късметлия. Не работя в Емаг. :a045

Щом твърдиш, че не си служител, то явно живееш в идеални условия. :gruebel


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот villystyle » Сря 07 дек 2016 10:02


sportul написа:Може ли някой да сподели опит с други уреди , за кафеварките вече е ясно , мерси!



Освен кафемашина :biggrin съм взимал 2 телефона LG G2 Mini работеха супер и ги продадох после, рутер ТП линк (супер работи), прахосмукачка самсунг (супер работи), киндъл за четене с подсветка (препоръчвам) и 3 таблета за по 80 кинта - втория беше дефектен още като го пуснах и ми го замениха с нов по мой избор.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Сря 07 дек 2016 10:32


Sonny_89 написа:Е, стига де, kossis. Не съм искал да те засегна :beer . Аз уважавам всеки един Колега от форума, защото лошо не съм видял от никого и последната ми цел е да се шегувам и подигравам.
Относно Емаг. Винаги ще има доволни и недоволни, независимо дали от Емаг, OLX и тем подобни. Ето при теб (а и много други вероятно) е имало проблем и го споделяш естествено.
Не съм нито служител, нито какъвто и да било в Емаг. Лесничей съм в ДГС - Пловдив (ако има значение въобще). Ще ти споделя, а и не само на теб, че един от поръчаните от мен артикули на 25 ноември беше намален от 600.00 лв на 430.00 лв. След 2 дни виждам, че реалната му цена (отново в Емаг) е 530 лв. Е, честно да ти кажа изобщо не го мисля, да работи там и това е.... :smile


Около 18 % реално са направили отстъпка което е в допустими граници за работещ продукт. :th_up Друг е въпроса ако дефектира кой и къде ще го отремонтира Гаранционно. Аз чух че уж Пан сервиз поемал Гаранционният сервиз на част от техниката. Но само като слух. Четох някакви техни условия на Сайта им но така и не видях да става въпрос конкретно за физически сервиз в България който да извършва тази поддръжка.
Подобни намаления аз получавам от познати Управители които има във Видеолукс - Технополис и Практикер. Но там знам че сервиза е бетон !
Също харесвам Техмарт защото там много от нещата са вече с до 15 % намалени и не трябва и да търся намаление.

Вие намерили ли сте подобни задължения на Сайта им които да споменават наши сервизи поддържащи Гаранционно техниката им ?

Слушах изказване на Търговски експерт че дори най Големите вериги магазини могат да си позволят реално намаление на стока до 15 % за да имат и те печалба.
----------
Както казах патил съм от реални сервизи и ми се е налагало да нося телевизори по 5 пъти заради захранвания и грешки на Техниците. Веднъж ми изгориха приемника на дистанционното поради объркани еднакви кабели. Не сменят всичките кондензатори на веднъж и тем подобни.
Заради тях почти изучих захранващата схемата на Кинескопните телевизори, което пък ми е от полза за ЛСД-тата сега.
Научих се да чистя и смазвам СД-та защото един майстор от Пан сервиз ми открадна моето СД от първата уредба което е било само за почистване.
Научих се че преди да занеса телевизор и ако искам Тхника да открие и смени всички изгорели елементи по схемата трябва да го отворя и почистя от прахта вътре идеално за да не го носиме по 100 пъти.

А все си мислех че не трябва да научавам подобни неща заради сервизите. Поради което търся магазини гарантиращи качеството на продаваните Уреди и Стоки и даващи реален сервиз.
Парен каша духа..........

Доста инструменти купих и от Лидл. Доста замених почти веднага защото имаха различни дефекти с оглед на Цената им. Но поне знам че сменям или връщам без проблеми.
Имам и по качествени купувани от Спарки при които нямам забележки.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Iezekil » Сря 07 дек 2016 21:22


Аз като пазаря от Е-мага дистанационно ми е последна грижа де им е сервиза.Щото той е там,дето аз не съм.Та възползвам се от намаленията и пея.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Чет 08 дек 2016 12:19


Проблема с реалният сервиз е по скоро Косвен. Тоест когато продавача дава реална Гаранция и сервиз за продаваните от него стоки, то тогава самите Стоки са действително с нужното качество както е по Стандарт и документация. А когато няма гарантиран сервиз, то тогава самият Продавач си позволява каквото си иска и от това страдат клиентите.

Явно ни трябва още време да го осъзнаеме това.

Не е въпрос дали ще се наложи да потърсиме Гаранционен сервиз, а при наличието на такъв би следвало продуктът да не дефектира изобщо. Или борят на дефектите да е в нормалният диапазон.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта