"Черен петък" в emag.bg

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Вто 29 ное 2016 10:44


А кой е сервиза който поддържа телефоните на Емаг ?

За бяла и черна техника чух че работели с Пан сервиз, от който преди време имам лоши впечатления с поддръжка на техника на Самсунг. Те я поддържаха.

За мобилните телефони също съм брал ядове с ГСМ сервизите на мобилните оператори. Брат ми работеше към сервиза на Виваком едно време и се махна много бързо поради цитирам -Мизерно отношение и липса на сервизна техника и елементарни средства са работа. Вместо той да взема заплата им плащаше за прецаканите вече телефони.
Да не коментирам че в повечето случай закупен телефон от мобилен оператор е давал дефект.

Така че аз избягвам да пазарувам вече със затворени очи. На мене не ми се получава номера.




kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Чет 01 дек 2016 12:15


:mhihi http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=954709.15;topicrefid=20

Мъж

Мнения: 2
the_surgeon
Re: eMAG
♥0 ср, 30 ное 2016, 21:09 #28
Цитирай
Здравейте,
Намазах от "Черния Петък" на EMAG за пръв и за последен път. Искам да споделя с вас впечатленията си и извлечените поуки и се надявам че това ще допринесе да се сложи край на измамите с дефектни стоки, предлагани онлайн в България.

Ето моята история в няколко реда. В духа на предстоящите празници и преместването ми в ново жилище, реших да започна обзавеждането си с няколко продукта от т. нар. Черен Петък и емаг имаха интересни продукти. И така пазаруването започна, минах през всички секции и си поръчах дребни и не толкова дребни неща на обща стойност малко под 600лв. Искаше ми се да си купя още, но като за пръв опит реших че за сега е достатъчно. И така с усмивка на лице потвърдих поръчката и чакането започна.

Първият изпратен продукт беше безжична клавиатура и мишка от линка по-долу:

http://www.emag.bg/komplekt-mishka-i-kl ... ch-wireles … 058/pd/D4ND62BBM/

Пратката пристигна от OZONE.BG и при пускането се установи че мишката работи, но не и клавиатурата. Нито други батерии нито божествена намеса беше достатъчна за да подкара тази клавиатура. При разговора с "озон" ми обясниха че транспортните разходи по рекламации по принцип са за моя сметка и после трябва да почакам за тяхната експертна оценка.

Е, случва се и не бях сигурен дали е случайност, докато не дойде и втората пратка от линка по-долу:

http://www.emag.bg/espreso-mashina-delo ... rojstvo-za … 1-b/pd/DSTF6BBBM/

Кафе машината пристигна в кашон, който очевидно беше отварян многократно. Имам кашони на стари продукти, закупени преди години, който са в по-добро състояние от този, който получих. Но все пак няма да ползвам кашона а машината. И така разопаковането започна. Машината не изглеждаше идеално зле с изключение на няколко мазни пръстови отпечатъка по корпуса. За съжаление обаче при включването се оказа че машината е дефектна и при правене на кафе тече като лейка от всякъде. За да бъде приготвено кафе с тази машина, трябва да бъде поставена в тава или друг съд, който да събира извиращата вода. Жалко само че не успях да установя наличие на ток по водата която се стича от страни, защото тогава щяхме да отидем в категорията "опасни продукти" и щеше да стане интересно. И така след това разочарование номер 2, вече съм сигурен че продуктите, които предлагат с намаления са с доказани дефекти и че разчитат на това някой да си ги купи и после да си блъска главата с гаранции и сервизи.

Е, май е най-добре да си искам парите обратно и готово, нали? Да ама не, защото след като прочетох условията на "емаг", които трябваше да съм прочел преди да пазарувам от тях, ми стана ясно че уреди от сорта на кафе машини (колко удобно съвпадение) могат да бъдат върнати само ако не са пробвани. Това означава че освен ако не сте ектрасенси и можете да разберете дали кафе машината работи или не без да я пробвате, няма шанс за връщане.

Свързах се по телефона с "емаг" и им казах че отказвам всички останали продукти, които съм поръчал. Нямам намерение да се занимавам с техните гаранционни ремонти за двата продукта, които вече съм платил.

Оказва се че това не е първият проблем с "ЕМАГ" и държавните органи ги санкционират всяка година от 2014 насам. Също така става ясно че базата им за гаранционни ремонти се намира в Румъния, което значи че търпението е добродетел за завалийските клиенти. Израза гаранция - Франция вече може спокойно да се обнови на гаранция - Румъния.

По-долу може да видите няколко интересни линка:

Натисни тук - eMag тормозят клиенти с дефектни стоки

Натисни тук - еМаg.bg и oщe 15 oнлaйн тъpгoвeцa влязoxa в чepeн cпиcъĸ нa KЗΠ

Натисни тук - 4,6 млн. лева - рекордна глоба за еМаг

Извинявам се за дългият пост. Внимавайте с онлайн пазаруването и весело посрещане на празниците на всички. Ако има други потърпевши от тези смешници, свържете се с мен.

Поздрави!


Форум Бг Мама :mhihi Сагата с кафе машини Делонги, от които и аз се опарих преди година Продължава ! Моята беше с лек дефект който оправих сам както казах. Ама тази е била отваряна и връщана и пак продадена за нова с намаление ! Като лейка ! Явно бойлера и не е уплътнен добре вероятно. Нали покрай Е-фак станах спец и по кафемашините от този клас. За което им изказвам специални благодарности ! :bowdown

Та явно Е-фак си е Ташак и трябва късмет за да не се ядосваш при покупки от тях. Явно аз не си измислям и явно те се подиграват с Хората отвсякъде !!! :bowdown :newsm66 :horror :beat_butt2

Това си е Идиотска работа отвсякъде ! Моята история от преди 1 години погледната през очите на друг техен клиент, напълно непознат за мене ! Паралелни светове, Дежавю........Евала !

Купивайте от Е....... Браво !

Аз предлагам този Черен петък в Ефак да го прекръстят Делонги 2, 3 , 4 и тнт издания ........... Е това вече си е класика !


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Пет 02 дек 2016 12:40


:mhihi http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=954709.msg34154248#msg34154248

Момчето си ремонтирало само машината като мене !!! Пак месингов нипел е бил скъсан -дефектен !

Изображение

Ефак са Класика и кефят честно, но не са за мене тия !

Престъпници- да продават върнати течащи кафемашини без изобщо да ги погледнат за читави. Евала. Ако те тресне тока тресне !!!! Голяма работа ! :thumb_down :screwy :horror

От тия и отрова за мишки няма да купя че може алигатори да се получат на вилата ми после !!!


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 03 дек 2016 11:19


Моята поръчка беше повече от скромна - 3 USB Flash Памети, но едната е крайно необходима на синовете ми - USB памет Kingston DataTraveler R3.0 G2, 64GB, USB 3.0. Точно тя не пристига и до момента и понеже в понеделник е 5 декември - крайният срок искам да Ви попитам какво да правя?
Към момента, като проследявам поръчката ми дава изпратена на 1.12.2016, 13:42
Обаче, като натисна бутона Виж детайли за доставка на поръчката и в сайта на куриерската фирма: в сайта на ЕКОНТ ми изписва: Резултатът е празен!


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот xalerrelax » Съб 03 дек 2016 13:08


Номер на поръчка , не е номер на товарителница


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот VesMil » Нед 04 дек 2016 19:31


Моята поръчка от Черния Петък дойде вчера!


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот tomata » Нед 04 дек 2016 19:35


Аз поръчах на майка кафе машина, от 220 лв намалена на 80. Поръчах я миналият петък точно на черният петък, дойде вчера. Всичко беше наред с поръчката.
Предишният път поръчах тв с подарък hdmi кабел, на тритият ден дойде само кабела аз отказах поръчката, на петият дойдоха двете.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Xaxy » Нед 04 дек 2016 19:58


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Моята поръчка беше повече от скромна - 3 USB Flash Памети, но едната е крайно необходима на синовете ми - USB памет Kingston DataTraveler R3.0 G2, 64GB, USB 3.0. Точно тя не пристига и до момента и понеже в понеделник е 5 декември - крайният срок искам да Ви попитам какво да правя?
Към момента, като проследявам поръчката ми дава изпратена на 1.12.2016, 13:42
Обаче, като натисна бутона Виж детайли за доставка на поръчката и в сайта на куриерската фирма: в сайта на ЕКОНТ ми изписва: Резултатът е празен!


При мен беше същото, събота сутринта тези от еконт ми пратиха смс, че пратката ще дойде в един колко си часа


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот villystyle » Нед 04 дек 2016 21:40


При мен нещата дойдоха днес и от еконт ми пратиха сутринта смс - кафемашина и уред за жената. Доволен съм и от покупките и от доставката.


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот amnesty » Пон 05 дек 2016 9:52


Моята поръчка дойде на 03.12.16 (събота). Бях си поръчал телефон. Всичко е точно и аз съм доволен от емаг и куриера ЕКОНТ.

Изпратено от моят HUAWEI SCL-L01 с помощта на Tapatalk


botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот botceto » Пон 05 дек 2016 10:49


Аз поръчах външен хард,сокоизстисквачка,памперси,абсорбатор и всичко дойде още миналата седмица и нещата са ОК. :th_up


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот kossis » Пон 05 дек 2016 11:14


Направих леко разследване и го описах в Форум БГ Мама за Гаранционното сервизиране на Ефак. Понеже им обещах на Майките там да видят как работи сервизното им обслужване на Ефак или по точно как не работи изобщо. :bowdown

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=954709.msg34167869#msg34167869



А сега ще ви разкажа с Факти какво представлява сервизното обслужване на Ефак за Делонги !!!  :D Или какво не представлява по точно !  :)

Преди малко взъннах до два от оторизираните сервизи в София за Делонги според моята стара гаранционна карта !

Първо се обадих на Люлинският сервиз - Орион  бл 114 вх Д - тел 029279023  !

Там Жената която приема поръчки беше много любезна и ми обърна внимание. Тя ми каза че "Етика" е фирмата за България занимаваща се с внос на оригинални части за Италианските марки Кафемашини и техника - Концепта, Делонги, Кенууд и тнт.
Техният сервиз вече нямал договор с Делонги Гаранционно, но извънгаранция можели да ми ремонтират каремашината !

И сега най важното и интересното - "Етика" е пратила специално писмо до тях да не се ремонтират кафемашини закупени от Ефак гаранционно !!!  :lol:

Попитах в момента кой е оторизираният Гаранционен сервиз за кафемашини Делонги. Жената каза че това е сервизът даден като основен в Гаранцията ми на Улица Звъника 11 !!!

Що така бе Миме ???!!!

После си направих труда специално за вас и позвъних в сервиза на улица Звъника 11 в София с тел 029581796 !

Там момчето което ми вдигна каза същото, че с на Ефак щуротиите не се занимават Гаранционно !!!

Направо ми разбиха детската мечта !!!

the_surgeon колега скиваш ли каква гаранция имам ние с тебе човек ! Добре че не я ползвахме, щото нито кафемашина нито пари щяхме да имаме !

Та продължавайте да пазарувате и дано не опирате до сервиза на Ефак че ........
И купувайте стоки от този Колцентър с до 15 % намаление макс - така шанса да получите нещо читаво е по голям ! Иначе ....

Един Съсед се похвали че е купил 32 инчов ЛСД телевизор с 15 % намаление. Работел. Ами като е в реалните граници намален ще работи. И моята прахосмукачка за кола работи понеже беше с 10% намаление.

Като купуваме нещо нереално намалено е съвсем нормално да получиме бракуван продукт взет на килограм от боклука.

И понеже това не е за мене аз спирам. А вие понеже сте големи късметлии пуснете по едно тото и продължавайте с Ефак ! Успех !

=========

Поне си направих сега труда да проверя докрай какво представлява синдромът Ефак и кака работи. Ако искате звъннете в Румъния на сервизите поддържащи читавите Делонгита и те да ви кажат че не се занимават с на Ефак глупостите ако изобщо са чували там за тази Пиратска фирма бушуваща на територията на нашата Държава.  :D

Офшорки и Колцентрове занимаващи се с подобен вид търговия виреят само в такава като нашата среда ! Ако бяха в Румъния щяха отдавна да са ги затворили по Затворите ! Понеже в Румъния не си поплюват както знаеме и за това Ефак са тук.

Обадете се и на телефоните които ви написах в София да видите какво ще ви кажат и там !  :35:



Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19685
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Vlad777 » Пон 05 дек 2016 13:51


Темата е за емаг, а не за междуличностни нападки.

Колега kossis, в крайна сметка имаш ли отказ директно от ЕМАГ да ремонтират или заменят гаранционно стоката ти?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот Iezekil » Пон 05 дек 2016 16:36


Mamma написа:kossis, моля да преустановите наводняването на темата с безкрайно дългите си коментари, част от които са съвсем отдалечени от темата.
Темата е за отзиви и лични впечатления и всеки може да изкаже мнението си за магазина. Вие вече сте го направил многократно.
Не е необходимо да репликирате всеки, чието мнение се различава от Вашето.
След малко ще разчистя темата от страничните коментари и се надявам да не ми се налага да го правя отново.
:mhihi :mhihi :mhihi


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: "Черен петък" в emag.bg

Мнениеот villystyle » Пон 05 дек 2016 17:06


Имам един въпрос - някой да се е възползвал от удължената гаранция за някоя стока или уред ? При мен в панела освен стандартната 2 години за един от уредите мога да го удължа с още 2 години за 20 лв., като цъкна ми излиза и цена за куриер +3 лв. и става 23 лв. Стандартните 2 години са в електронен вид, а допълнителните 2 са вече на хартия и ми ги дават лично, така ли е ?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта