Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
muns61
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот muns61 » Съб 02 ное 2019 18:34

Правете разлика между никел-кадмий и никел-металхидрид. Първите търпят продължително съхранение разредени, после искат няколко цикъла, за да възвърнат капацитета си. Казват му раздишване. Вторите се зареждат на макс за съхранение.
Различават се и по начина на зареждане - първите се зареждат само след достигане на определена степен на разряд, не търпят дозареждане. Има зарядни, които автоматично разреждат първо батерията до достигане на нужното напрежение и тогава започват заряда. Вторите могат да се дозареждат, при определени условия и периодичност. При тях мемори ефекта е почти незабележим.

Потребителски аватар
ktamen
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ktamen » Съб 02 ное 2019 18:51

Ronin написа:Tapatalk

Първо ми приписваш някакви твърдения, после ми обясняваш, че са грешни..... ама всъщност не си в обяснителен режим.
Примерно можеш ли да посочиш къде съм споменавал ето тези батерии:
Ronin написа:Никел металхидриден акумулатор

че да се налага да ми обясняваш как се съхраняват :rolleyes като хем ми обясняваш, хем не си в обяснителен режим.
Както и да е - не знам какво ще ми отговориш, ама отсега да ти кажа, че съм напълно съгласен с теб, с или без обяснения.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”