Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот kris11 » Вто 19 авг 2014 19:44


eng - не знам как са закрепващите болтове по корпуса. От ламарина 3-4 мм може да изрежеш планка със зъби и 2-3 отвора за закрепване през болтовете на корпуса. Имам Гризли с такава планка фабрична.




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот eng » Сря 20 авг 2014 18:11


За тази идея не се бях сещал, но незнам как и къде може да се изреже едно такова нещо.Мога да сложа обаче смао едностранно такава планка и да я хвана за двата болта отстрани с които се монтира целия капак на резачката.От другата страна няма как защото е резервоара.
Прикачени файлове
7172.JPG
Е те точно такъв е дзверо.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот kris11 » Сря 20 авг 2014 21:17


ще снема 'стръвницата" и кача снимка


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот eng » Сря 20 авг 2014 21:19


Не се занимавай колега, единственото място, където да я монтирам е на двата болта, които се виждат и притискат шината към машината.А и не трябва д ае от много дебел материал за д аможе все пак да се навият няколко оборота на гайките.
P.S. Извинявам се на автора на темата за оспамването. :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот forski » Чет 21 авг 2014 21:07


eng написа:За тази идея не се бях сещал, но незнам как и къде може да се изреже едно такова нещо.


http://www.metarem.com/?action=aboutus
Ето тук могат да ти изрежат каквото искаш, изпращаш им чертеж, режат и връщат с куриер :smile


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот eng » Пет 22 авг 2014 8:09


Много благодаря колега :beer


975509
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот 975509 » Чет 18 яну 2018 17:08


По Коледа рязах с CS 380 изрезки и след това съборих една джанка. С 40 см шина за домашни нужди върши работа. Сега в Практикер върви CS42S на промоция за 300 лв. и купуване на равни вноски за 6 месеца с Уникредит. Новото при CS 42 S е че има винт на обтягане на веригата. На етикета на машинката пише че е щатска сглобка. Като гледам фасона май карантиите са си хускварненски. Като я опъна да работя ще ви кажа отзивите си.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот eng » Пет 24 авг 2018 7:43


Не бях палил машината от около 4 години, а може би и повече. Дори бях забравил за нея и я бях забутал в един мазан. Вчера ми се наложи да търся резачка и я извадих, налях бензин и масло и след 2 опъвания на въжето запали, нарязах половин кубик сухи дъбови греди - много добра машинка за парите си, много съм доволен и ще и подаря почистване със сгъстен въздух след като си свърша работата :biggrin
Сега ако трябва да купувам за моите цели (веднъж на две години по 10-12 кубика дърва), няма да си взема нищо повече от Мак, мисля, че те са компромиса между китайските и Хускварна/Щил. Въпреки, че напоследък по форумите не чета хубави мнения за новите Щил, масово китайски части и доста проблеми, нищо общо с онези Щил отпреди 20 и повече години. Но това важи с пълна сила за всичко.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот samo_pechka » Пон 27 авг 2018 13:28


eng написа: Въпреки, че напоследък по форумите не чета хубави мнения за новите Щил, масово китайски части и доста проблеми, нищо общо с онези Щил отпреди 20 и повече години. Но това важи с пълна сила за всичко.

Точно :th_up Ниския клас, както и някои до среден клас , без значение марка/модел ( почти с малки изключения ) , са в кюпа с качество и издръжливост. Нищо общо със старото производство.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 359
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Mоторна резачка за дърва McCulloch - мнения?

Мнениеот D1D00 » Вто 28 авг 2018 21:25


Ако е за рязане на клони, или слаби и малки дръвца става, иначе за сериозни дебели дървета е слаба и й трябват доста почивки ако решите да режете с нея такива дървета все пак. Ако я мъчиш двигателят й ще блокира, блокирали сме точно този модел резачка след доста рязане на яки дебели дървета и за това споделям. В нашия случей след като блокира моторът й нямаше оправия просто, и си отиде по канален ред докато не взехме нещо по мощно. За мен това е машинка направена за подрязване на клони и малки дървета, нищо повече...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 16 госта