Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот Traytor » Сря 08 юли 2015 21:08


Първо искам да си направя един RANT... щото са ми се събрали толкова нерви от скапания оператор...
Имам телефон от 6-ти клас, бях на ваучер на мтел до момента в който се появиха Глобул, съответно минах на тях. Изкарах 1 година на предплатена услуга и след това минах на сметка. На тази карта, с този номер, което ще рече че съм клиент от грубо 11 години като не броя предплатената услуга която ползвах 1 година. И ето че не мога повече да им търпя ла*ната. Първо това което ме фрапира е... Нови клиенти ползват по-добри оферти от моята(хайде добре вързали си гащите аз не мога да мина на тях щото имат клауза че можеш да си смениш плана предварително само на по-висока тарифа...), е*и ги тия 25лв сметка за скапани условия, но сега идваме на Втора причина... Обхвата им е станал ужасяващ... Едрата кака в офиса им преди 9 месеца ми каза че правели профилактика на антените в Търговищкия регион... Окей, няма проблем ще изчакам 2-3 седмици, дори и месец. Да ама 9 месеца по-късно в Омуртаг обхвата е... Сложил съм си стойката за кола на прозореца в нас, телефона ми стои отвъншната страна и го ползвам с Bluetooth handsfree, защото иначе нямам обхват. Но да беше само Омуртаг, на страшно много места обхвата ми е зле. И скоро като ходих в Теленор да им кажа, че ще сменям оператора и да попитам кога най-рано може да се случи това и да ми обяснят каква е процедурата по запазване на номера. Започнаха да ми се жалват как не искали да ме губят като клиент, щял съм да имам добри оферти, от толкова години съм им абонат и прочие(добре това са длъжни да го кажат, просто ги изчаках да си го излеят), но когато ми излязоха със същата реплика(едно към едно като преди 9 месеца) "ами правят профилактика на антените в нашата област, пък и колкото повече абонати има толкова по-лош е обхвата"... Избухнах... На мен ли ще ми обяснява колко е трудно да се настрои скапаната антена... Бе мършо, ти си завършила текстила в гр. Омуртаг и работиш тука само щото нямат кого да наемат, аз съм ги учил тия неща(завърших телекомуникации) и тя ми казва "не се палете, не знаете колко работа е по настройването на антената"... Тя знае ли колко работа е като ми се наложи да набера някой, защото трябва да изляза в двора да си взема телефона и да набирам...
И след тия работи съм твърдо решен да сменям оператора и ми се ще да споделите мнения. Чух за много добра оферта на Мтел (4гб нет и неограничени безплатни минути към всички за 15лв), но как им е обхвата и интернета? Същите въпроси и за виваком(освен за нета, там се знае че е най-добър).




Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот lokva » Сря 08 юли 2015 21:40


Всичките са един дол дренки. Всичко е едни розови обещания докато човек не си сложи подписа под заробващия договор. Аз докато бях в България бях с два телефона. Един на ментел и вдигнах ръце от тях. безбожно скъпа такса за това което предлагахха като услуги. от ленора на предплатена услуга за амлкото време през които ги ползвах останах доволен


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот kossel » Чет 09 юли 2015 0:40


Аз в края на март хванах една промоция на БОБ - 500 минути към всички и 500МБ за 9.90 на месец. Сега това струва 14.90 на месец. Няма договор. Може да се откажеш когато решиш.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот myrshavija » Чет 09 юли 2015 5:54


Traytor написа:... Бе мършо, ти си завършила текстила в гр. Омуртаг и работиш тука само щото нямат кого да наемат, аз съм ги учил тия неща(завърших телекомуникации) ...
Ти, като си завършил телекомуникации, в телекомуникационна компания ли работиш? Ако не, заслужаваш ли епитета "мършо"? Текстила в Омуртаг ли е най-долното училище в страната, г-н Аристократ?
Много селско! :thumb_down


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот L&R » Чет 09 юли 2015 6:36


Няма такъв план, струващ 15лв за който говориш към момента, иначе на мтел обхават е добър.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот stefan4o » Чет 09 юли 2015 6:57


Той колегата добре, че не е завършил като мен магистратура "Финанси", че тежко им на банките :mhihi По стечение на обстоятелствата научих няколко инженера "дето са го учили" (телекомуникации, щото нали сме техн.съпорт) как да го работят :mhihi Младите, прясно завършили инженери са много интересни хора, в някои отношения много приличат на момичетата-тийнейджърки. По темата - из пространството се въртеше реклама за неограничени минути към всички и нам_си_колко гига интернет трафик за 20-30 лева.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 09 юли 2015 7:06


500 минути и 1000мб интернет за 14,90 в момента е boombob+
Не знам как е обхвата на мтел в Омуртаг, но като цяло съм доволен от обхвата в северозападната част на страната


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот jorkatta » Чет 09 юли 2015 8:05


При които и да отидеш все ще се забатачиш :mhihi
Както каза колегата, всики са един дол дренки...
Аз ползвам услугите на М тел 35 лв такса, неограничен брой минути към всики и 10 гб интернет, но на последък не съм доволен на 3G ми е мн бавен нета!!!


Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот freshenero » Чет 09 юли 2015 8:32


И аз съм пред същата дилема.Сега съм към Теленор 165 мин. към всички и некъкви в роуминг за 14лв.От Виваком ме офертират за 2000 мин. към всички и 2 гб. нет. за 15 лв. Мисля да се закача.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот xalerrelax » Чет 09 юли 2015 8:34


Всички са "оле-мале" , аз за това ги сменям като изтече договора.
Сега ползвам Вива и до момента съм нямал проблем с обхват.
Колегата е на Ментел на неограничени разговори , таксата май е 30 лв.

п.п.
Иначе и аз доста години ползвах Глобул и офертите ми всяка година ставаха по - зле , докато новите абонати си свиркаха :eek
Отделно чаках една седмица един апарат да пристигне при мен(при положение , че беше в моя град , говорим за 10 км) ,като пристигна най - накрая ми се съобщи :"Вече го нямате като оферта към Вашия договор" и им теглих майните и до там....
Общо взето всичка са трагедия...


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот ping23 » Чет 09 юли 2015 8:51


Това за новите клиенти на теленор не е вярно. На мен януари месец при преподписване ми дадоха следните услови: 2200мин от които 170 към зона 2 и в роуминг а всички останали към зона 1 + 9500мб на бърза скорост за 30лв. Единствения минус е че няма безплатни смс.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот marianchev » Чет 09 юли 2015 9:02


Колега, да нямаш проблем с телефона? Чак не ми се вярва в град да няма обхват за провеждане на разговор. Да не си помислите че защитавам оператора, но наистина подобриха мрежата. Преди около година на село имах скорост от 200-300кб/с, сега е около 7мб/с на същото място. Според сайта им, в твоя град има добро покритие :rolleyes . А и четох, че са били готови да пуснат LTE в градове с население над 5000 души. Оставало комисията да разреши използването на съответните честоти, което се очаквало да стане към края на годината.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот Traytor » Чет 09 юли 2015 10:17


myrshavija написа:Ти, като си завършил телекомуникации, в телекомуникационна компания ли работиш? Ако не, заслужаваш ли епитета "мършо"? Текстила в Омуртаг ли е най-долното училище в страната, г-н Аристократ?

Не съм я обиждал докато говорихме, ядоса ме с това че ме лъже за втори път. Текстила вероятно е едно от най-скапаните училища в България или по-точно щеше да бъде ако не го бяха затворили. От къде го измисли това г-н Аристократ? Или просто пак се чудим как да сме интересни...
Проблеми с апарата нямам, това е 3-тия ми телефон от как почнаха проблемите с обхвата.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот Stivi » Чет 09 юли 2015 17:35


Traytor написа: Чух за много добра оферта на Мтел (4гб нет и неограничени безплатни минути към всички за 15лв), но как им е обхвата и интернета?


Даже е за 10лв ....но само ако си военен icon_idea За останалите е 30лв цената на това удоволствие. И с операторите е като с бензиностанцийте,един е доволен от Лукойл и псува OMV друг точно обратното :wink Но в твоя случай щом си сигурен че проблема е с мрежата не ти остава друго освен да сравняваш оферти и да избираш от другите два кожодера :censored2


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Събирам мнения за смяна на мобилен оператор.

Мнениеот Dagestan » Чет 09 юли 2015 19:24


Отвсякъде цакат, но в момента най-добри оферти предлагат в Мтел, за да привлекат клиентела, понеже са леко изостанали с абонатите.
Иначе преди няколко месеца сключих нов договор в Теленор(абонати сме цялото семейство от над 10г.) таксата 14лв + 8лв за телефон на лизинг, е вече 3 месец без никакви излизания извън минутите и мегабайтите идват сметки от порядъка на 30лв :screwy В е-фактурата разчета е един, излиза сметката 22лв и най-отдолу дължима сума 28-29-30лв. :banghead



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 196 госта