Проблем с хладилник gorenje

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1244
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Проблем с хладилник gorenje

Мнениеот DJ_TOLYO » Пон 03 авг 2015 16:59


Имам хладилник gorenje, който е на поне 10 години. Модел не мога да кажа защото никъде по него не пише. От серията FRESH & COOL е. От няколко дни забелязвам, че хладилника ми не охлажда добре. Заедно с това забелязах, че в задната част на хладилното отделение заскрежава само около една трета от площта отгоре надолу. Фризерното отделение за сега работи добре. Също ми направи впечатление, че компресора не изключва, или поне аз не съм го засичал да спира. Някой има ли идеи дали е някакво запушване и дали подлежи на поправка или да мисля за нов. :b030




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с хладилник gorenje

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 авг 2015 17:06


Какъв му е термо регулатора. Ако е такъв с врътка го премести от 3-4 на позиция 2, ако е електроника вдигни му малко градусите от 4-5 на 7-8 примерно. В тия жеги е така деа, трудно работи храдилната техника.
И другия вариант е да ву трябва дозареждане евентуално или смяна на термостат /електроника/


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с хладилник gorenje

Мнениеот vladovelin » Пон 03 авг 2015 19:50


Ползвам хладилник Горение от 10 год. Там където е терморегулатора има едно малко ключенце, което ако го превключиш, компресора работи непрекъснато.Провери дали имаш такова ключе.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Проблем с хладилник gorenje

Мнениеот Ivo_ » Чет 06 авг 2015 21:12


Преди почти толкова време закупихме такъв хладилник за родителите ми. Преди може би преди две или три години започна да прави проблем като описания от теб - заскрежва част от задната стена, точно където е охладителя. Компресора работеше доста усърдно, започна постепенно да раздува задната стена на хладилника, стана елипсовидна. Оказа се че охлаждащото тяло се е пробило и фреона изтича, съответно раздува пластмасовата стена на хладилника. Техниците споделиха, че това било често срещан проблем при Горене. Последва смяна на охлаждащото тяло, точно как са го направили идея си нямам, то вградено в стената. Но сега 2 или 3 години по-късно забелязах че отново стената е започната да се издува, което за мен означава че пак има теч на фреон.


apiteka.bg
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 14 окт 2018 20:43
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем с хладилник gorenje

Мнениеот apiteka.bg » Нед 14 окт 2018 20:50


https://besto.bg/naj-dobri-hladilnitsi/ ... #comment-9
Виждам, че в класацията липсват хладилници GORENIE и не съм изненадан. Малко преди да му изтече 3 годишната гаранция хладилникът спря да работи. Сервизът се отзова след 1-2 дни и заключението за мен беше шокиращо - за смяна, тъй като губел газ?! Нали си представяте какво означава пълен с продукти хладилник да спре да работи във Ваше присъствие. А сега си представете, че сте го заредили добре и сте заминали за известно време някъде. Връщате се и хладилникът Ви е загубил газ, т.е. спрял е да работи и всичките Ви продукти са за боклука. Как да пожелаеш такъв хладилник?! За предоставяне на оборотен, за някакви конкретни срокове на смяна не е ставало въпрос. Вярно, повредата се установи в петък, но събота и неделя, а вероятно и цялата идваща седмица без хладилник е нещо, което не пожелавам на никого. Е, има изход. Отивате и си купувате нов. Но НЕ GORENJE за да не изгорите. Тия хора разбиха представата ми, че купуването на хладилник е дългосрочна инвестиция.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта