Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч - Поправен. Ново - постоянно рестартиране и невъзможно стартиране. Угасна.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч - Поправен. Ново - постоянно рестартиране и невъзможно стартиране. Угасна.

Мнениеот georgebonev » Нед 16 авг 2015 16:29


Телефона е Alcatel OT Idol 2 6037Y
На второ изпускане от сина, и падане и удар в плочките на едно и също място - горе в дясно - вече счупен тъч-пад - пукнат почти по диагонал и не възприема докосванията.
Дисплея се включва, показва, работи, но не може да се отключи с допир...
Все още гаранционен и година за изплащане (в случая гаранцията не важи и отпада).

Интересува ме само тъчпад ли да поръчвам или заедно с дисплея?

Ще се пробвам сам да го сменя, вече е отварян отзад след падане във вода. Гледах и клипове в тубата, долу-горе ми е ясно. Тъча е позалепен с нещо и го разлепват с нагряване с горещ въздух.

Засега намирам в Алиекспрес и и-бей тъчове на около 10-15 евро и дисплеи заедно с тъча на около 30-40-50 евро (доставка от Китай). Обикновено евтините стоки имат по 1-2 продадени бройки, по-скъпите по 5-10 бройки някъде.
Нямам регистрации нито в посочените магазини, нито в Pay-pal.
Има вероятност при плащането да се ползва картата на жената, вместо моята, докато регистрациите ще са на мое име.

Препоръки за предпазване от евентуални проблеми при регистрациите?

Някой колега от форума, ако е сменял дисплей и тъч и ако е съгласен - мога да му пратя (всичко след доставката) да го поправи... :beer

Последна промяна от georgebonev на Пон 27 мар 2017 15:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот georgebonev » Нед 16 авг 2015 19:18


Цена за смяна в сервиз до колкото разбрах е над 130-150 лв.
По принцип е възможно смяната само на тъча, продава се отделно от дисплея. Само че е залепен с нещо, което не разбрах от клиповете какво е, а след смяната го лепиха с тънки, дълги и тесни лепенки като двойнозалепващо. Докато, само дисплей, мисля, че не намерих, все го продават комплект с тъчпад.
По-скоро съм навит да поръчам комплект тъч и дисплей, въпреки че сега дисплея работи, не е тъмен, показва целия екран.

По отношение на смяната ще е по-лесно да се смени комплект дисплей и тъч.

Ще го почна с разглобяването и като стигна до дисплея и тъча ще преценя дали ще е удачно смяната само на тъча...

Кое да избера при регистрацията за поръчка - Али експрес или през И-бей ?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот milmar » Нед 16 авг 2015 20:14


Стъклата са така е "позалепени" дето викаш :Mr Green Fun , че едва ли първите един-два пъти ще ти се получи без да счупиш и дисплея. Според мен поръчвай цял дисплей със тъч и залепено стъкло. Естествено, че дисплея няма да е оригинален и едва ли ще е така ярък и контрастен, но това е положението.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот phantom_ » Нед 16 авг 2015 21:52


Аз съм се пробвал да разлепям тъча от дисплея... :banghead е е.ах му мамата :mhihi Така че по добре си вземи комплект :th_up


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот amnesty » Пон 17 авг 2015 5:57


И аз бих препоръчал дисплей комплект с тъч.
За разлепване и после лепене само на тъча ще Ви трябва освен "оборудване+тъч+лепило" и много "умения+късмет", за да се получи почти като фабрично.
Потърсете втора употреба подобен телефон със здрав дисплей.
Аз бих подходил към решението на проблема според финансовите параметри. То е ясно, че счупения телефон ще се изплаща до края на договора, ама дали си заслужава допълнителна инвестиция да се ползва същата "кутия" трябва да решите сам.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот georgebonev » Пон 17 авг 2015 7:43


Благодаря колеги!
Убедихте ме да търся дисплей заедно с тъч, комплект.

Решили сме да го правим този телефон, ще го ползваме или аз или сина. Жената се оборудва с нов.
Телефона си заслужава да се прави, защото не сме имали проблеми при употребата му, характеристиките му са повече от добри за цената му, в сравнение с други.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот milmar » Пон 17 авг 2015 9:08


Ако е от Ebay, поръчай от германския или английския. По-скъпи са малко, но идват за седмица. Освен това подхождат ма-а-лко по-отговорно. От китайски търговец си поръчах дисплей преди време, чаках повече от месец, и ми дойде за друг модел телефон :Mr Green Fun :screwy .


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот georgebonev » Съб 29 авг 2015 20:05


Е, разглобих го...
https://goo.gl/photos/XCScdu5NTt86pz9K8
(всички снимки)

Стигнах до "шасито" (frame)
Изображение
И колкото и да внимавах при разлепването на тъча, започна да се отлепва заедно с дисплея... Накрая се разлепи комплект дисплея и тъча, като в единия ъгъл на дисплея се разлепи на няколко слоя, защото бръкнах малко по-навътре.
Единствен друг проблем имах при изваждането на говорителчето - отлепи се на две части, които се държаха на две тънки жички, но излезе без да ги скъсам. При сглобяването обаче не знам дали ще тръгне. Ще видим накрая...
Горе в ляво, широкото, с две контактни пластини в краищата:
Изображение
Така стигнах до поръчка на дисплей, тъч и шаси, комплект за 50 ойро от Aliexpress-а.
LCD-Display-with-Touch-Digitizer-Assembly-For-Alcatel-One-Touch-Idol-2-OT6037-6037-6037Y-with frame
Поръчах на 25-ти, но като стигнах до плащане, се оказа, че приемат само кредитни карти на Виза и Мастер, и само дебитни от Маестро.
Наложи се да прехвърля сумата от едно място на друго (в Маестро-то) и платих на 28-ми.
Междувременно продавача се свърза още на 26-ти да ме пита дали има нещо и че не е получил превод... Обясних му проблема с плащането и го питах за резолюцията на екрана, че на инфото беше 800х480, а реално дисплея е на 960х540. Продавача гарантира, че е действителния 960х540. Продавача по инфо е производител на дисплей и подобни...
Докато се бавех в плащането, цената се вдигна и плащането стана по новата цена (имайте го на предвид, защото се чудех по коя цена ще платя).
Та сега вече чакам изпращане и към края на септември (27 дена от поръчката/плащането) да стигне до мен, ако всичко е ок.

Виновника:
Изображение

И поражението за 100 лева:
Изображение


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот amnesty » Сря 02 сеп 2015 15:06


Успех в начинанието и дано всичко завърши успешно :beer

При мен е аналогичен случай. Моят хубавец си карал колелото, паднал с телефона в джоба. Ефектът, счупен дисплей и стъкло. Телефончето е Самсунг Галакси С2 Адванс, купен преди няколко години.
Умувах какво да правя, дали да го поправям или да го метна в чекмеджето и да чака поправка или скраб.
Проучих технологията за ремонт, цените за дисплей, дисплей с тъч скрийн, дисплей комплект с рамка.
Прецених, че технически най правилно ще е да се смени комплект дисплей, тъчсктийн и рамка, цената грубо се оформя около 160 лв. и тъкмо се наканих да започна процедурата видях на пазара за втора употреба (OLX) работещи телефончета от този модел на цени от 80 до 200 лв. и си казах, защо да го поправям, като мога да купя втора употреба и да реша въпроса, ако държа точно на този модел. Сега седи в чекмеджето и чака моето решение :rolleyes .
Жената преди няколко дни взе от "бърлогата" на сина ми едно яке и реши да го изпере. Като го пребърка изпадна една Моторола Дефи (модел някъде 2010) със счупен дисплей, но здрави стъкло, тъчскрийн и рамка. Порових се в нета и намерих дисплей на цена 23 (двадесет и три) лева, купих го и го смених. Сега телефончето си работи екстра.
Тъй че не си единствения с подобна дилема.

Търся си телефон с тирбушон и отварачка за бира :mhihi
Поколенията телефони се сменят грубо през шест месеца до година и ако някой иска да е в крак с техническия прогрес и да се перчи с нов телефон да приготви по една хилядарка на всеки шест месеца или година и да си сменя телефоните.
А ние с тебе ще си поправяме старите или ще купуваме втора ръка :drunk


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот georgebonev » Сря 02 сеп 2015 16:08


Дилемата ми беше от къде да поръчам части и малко инфо за надежден магазин/сервиз...
Не ми се даваха повече от 100-на лева за поправка или втора употреба. Бюджета ни се натовари и без това с купуването на нов телефон за жената...
Надявах се, че ще имам късмет да сменя само тъча, но след като го разглобих, стигнах до комплекта дисплей, тъч и рамка.
На мен не ми липсва в ежедневието, още си карам с SE К750-ката от 2006г. (жената беше с К800 до миналата година), само понякога ми се е искало да имам под ръка нещо за снимане на момента... И Алкатела заместваше компа за няколко месеца... Предпочитам да ми е удобно ползването и да покрива ежедневните дейности.
:beer


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот Mishonti » Сря 02 сеп 2015 21:12


Вземи един Xcover 3. Поне ще си спокоен, че няма да се чупи, намокря и т.н. Достъпен смартфон е.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот georgebonev » Сря 09 сеп 2015 16:22


Телефона е възстановен и вече работи.
Изображение
Изключително бърза доставка от Хонг Конг - поръчка на 25.08., плащане на 28-ми, предаване за изпращане на 01.09., натоварена и тръгване от Х.К. на 05.09 и пристигане в София на 07-ми, а сутринта на 8-ми ми се обадиха от БГ пощи да си взема пратката. :eek На 7-я работен ден след плащането можех да си взема пратката. :scare3
Много добре опаковано в стиропорена кутийка, вътре прилично уплътнено с торбички с "балончета".
Изображение
Изображение
Изображение
Последва сглобяване на съставните части (долу в ляво е стария дисплей и рамка):
Изображение
Най-трудно ми се видя закрепването на черния лентов кабел, който свързва двете платки и минава през два отвора на рамката. Но успях, като свързах първо горната/голямата с буксата на лентовия кабел и после проврях другия край през двата отвора и закрепих на долната платка. Останалото е като пъзел.
Болтчетата се оказаха 3 вида - 5 малки, 1 средно и 6 големи. Малките превъртаха в дупките на големите, а големите не можеха да направят един оборот и затягаха. Средното го сложих горе в ляво да крепи буксата за захранването и "ъгловата джаджа".
Изображение
:beer

Последна промяна от georgebonev на Нед 13 сеп 2015 10:32, променено общо 1 път.


amnesty
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 29 сеп 2013 14:27
Автомобил: VW Polo 9n
Двигател:
Местоположение: София

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч

Мнениеот amnesty » Съб 12 сеп 2015 16:54


Поздравления и дано повече да не ти се налага подобно упражнение.
Добре дошъл в другия отбор "поправи си сам GSM о смартфона", предполагам си член на отбора "поправи си сам Фолксвагена".
:beer


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч - ПОПРАВЕН

Мнениеот georgebonev » Съб 12 сеп 2015 21:11


Малко изводи след поръчката:
Преди да поръчам, попрочетох оценките за продавачите и избрах (може би съм имал късмет) един с малко по-висока цена, но главно заради това, че и друг от България е получил същата стока за 5 дена. Иначе продавача гарантираше връщане на пари след 27 дена (наполовина от другите - обикновено 60 дена).
Другия ми избор беше с доставка на Хонг Конг пощи, които явно са малко по-бързи от Китайските и Швейцарските пощи. Предполагам, че събират определено количество стока и тогава изпращат или имат определени дати/дни в които изпращат, защото от приемането до изпращането минаха 3-4 дена (от вторник до петък).
Поръчката ми беше обработена (тествана и опакована от продавача) за 1-2 раб.дни (въпреки обявеното до 10 дни).
И сигурно съм имал късмет с директен полет от ХонгКонг до София, защото при тракинга не е отбелязано да минава през друга държава.
За тракинг на доставката ползвах www.17track.net

В дните, които умувах какво да правя с повредения телефон, не намерих подходяща цена за втора употреба, както и цената за смяна в сервиз беше около 150-180 лв.
Бях го прежалил телефона и затова реших сам да се пробвам. Ползвах само една отвертка 1мм при ремонта. :scare3

Благодаря още веднъж на колегите, които споделиха мненията си!


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Idol 2 6037Y - счупен тъч. Ново - постоянно рестартиране и невъзможно стартиране. Угасна.

Мнениеот georgebonev » Пон 27 мар 2017 15:55


След година и осем месеца и след няколко падания на килима, както и вероятно прегряване... телефона започна да забива, след това започна да се саморестартира.
При опити за включване след изгасване, зарежда до иконите и забива. При изключен телефон, батерията се зарежда на зарядното, диода свети постоянно.
При опит за влизане в сервизен режим за пускане на фабрични настройки - с натиснати бутони за "звук +" и бутон захранване, нищо не се случва и дисплея си седи тъмен, диода за захранването започва да свети постоянно, след няколко секунди изгасва и пак така...
Същото се получава и при опит за стартиране в безопасен режим - с натиснати бутони "звук -" и захранване.
Пробвах с махане на батерията, почивка около 30 мин и след това час, но резултата е същия - тотално не иска да включва.

Е, поръчах един за донор на основна платка, който беше със счупен тъч, но зарежда.
Ето това ми трябваше:
Изображение

Разглобяването е както го описах по-горе, докато се стигне до шасито.
Реално, донора се оказа моя тъч и дисплей, заедно със шасито.
Изображение
Изображение

Не е необходимо, освен ако не се налага, разглобяването на тази връзка:
Изображение

На основната платка останаха закачени камерите, лентичката за усилване, намаляне на звука и захранването, и високоговорителя. Откопчават се буксите на двата лентови кабела, буксата на тъча горе, буксата на USB платката.

В крайна сметка, моя тъч и дисплей се прехвърлиха на "счупения".
"Трансплантацията" мина успешно за втори път :mhihi
Изображение

Последва връщане на фабрични настройки от менюто на телефона в Настройки / Резервни копия и нулиране / Възстановяване на фабрични настройки.

Изображение

Благодаря на продавача В.Петров и за това, че ми изпрати телефона с напълно заредена батерия! Когато го получих след 2 дена път, батерията беше на 90%.
:bowdown :bowdown :bowdown

Последна промяна от georgebonev на Сря 29 мар 2017 15:55, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: К.Одаджийски и 69 госта