Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 12 мар 2017 19:14


На флашката си записваш един линукс за инсталиране, стартираш си го в лайв режим и си прехвърляш каквото искаш и както искаш. Има си всичките драйвери. Като рестартираш, вече няма и следа от него




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот milmar » Нед 12 мар 2017 22:16


Ама човекът няма USB, нали това е проблема. :biggrin

Макар че аз не мога да се представя как може да има такъв компютър на по-малко от 15г. дето USB-то му да не може да се използва за Boot например, а да чака драйвери от ОС.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот k_garchev » Нед 12 мар 2017 22:28


Интересното е,че като инсталирам прозорец от флашка и тръгва,но ми дава грешка и не иска да се инсталира.Пробвах с три различни и все една и съща грешка за някакъв драйвър,който няма.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот Traytor » Пон 13 мар 2017 11:21


Проблема с USB-тата винаги идва после. В крайна сметка, ако успяваш да инсталираш Windows-a, подкрепям К.Одаджийски, лайв Линукс на диск и можеш да си метнеш драйвърите от флашка на хард диска. Не веднъж сме го правили в сервиза в който работех. Просто laptop само със USB 3-ки на Windows 7 е рецепта за неприятности.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 13 мар 2017 20:33


milmar написа:Ама човекът няма USB, нали това е проблема. :biggrin

Макар че аз не мога да се представя как може да има такъв компютър на по-малко от 15г. дето USB-то му да не може да се използва за Boot например, а да чака драйвери от ОС.

Няма юсб на инсталирана боза, щото няма драйверите, но в биос и по време на инсталацията си му работи.
Traytor написа:Просто laptop само със USB 3-ки на Windows 7 е рецепта за неприятности

Асус имат инструмент на сайта си с който можеш в инсталационното исо да вградиш необходимите 3.0 и 3.1 драйвери и после да си качиш исото на флашка. Леново обаче, нямат. Има и някакво универсално за интелски чипсет, но още не съм можал да се справя с него


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот k_garchev » Вто 14 мар 2017 18:37


Ново 20.Записах драйвърите на диск и ги преместих на лаптопа.Да,ама не.Не иска да се качи нито wi-fi,нито USB.Позагледах се и видях,че съм свалил драйвъри за Lenovo Ideapad U310,а лаптопа е Lenovo Ideapad 310,без "U"-то.Грешка от недовиждане.Да,ама за този модел се предлагат само драйвъри за прозорец 10.Нервите ми стопи тоз лаптоп.Може ли да се качи7-ца,при това положение или да мятам 10-ка?Някой да има добри отзиви за 10-ка от разните му там сайтове за сваляне?Да сподели на лично,че на модовете няма да им хареса това.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 14 мар 2017 21:21


Със седмицата ще е трудно. Не е невъзможно но става, още повече щом си я инсталирал вече. Драйверите за десетката би трябвало да стават и на седмицата. Иначе десетка ако искаш читава, си свали директно от сайта на майкрософт, да си е чисто MSDN копие, пък активацията е както решиш. Или им плати, или активатор, има и от двете по много
Само че десетката ще иска да ти форматира диска в GPT формат и евентуално UEFI и Secure boot да бъдат разрешени в биос.
По моему, помъчи се още малко с драйверите за седмицата и ако не стават, потърси някой приятел дето разбира и може да ти ги инсталира. десетката е краен вариант.
Драйверите можеш да ги търсиш един по един с хардуерния идентификатор dev/ven


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот milmar » Сря 15 мар 2017 0:57


Аз така направих- зарязах 7-цата.
А иначе какъв е проблема 10-ка да се сложи и на диск MBR, аз реших че искам всичко на GPT и не можах да сложа 7-ца (Lenovo Ideapad 510) . Не съм пробвал обратното - всичко на MBR. Мисля че ще стане, а и не съм убеден в предимствата на UEFI-то, но реших че трябва да се върви напред.
До тук всичко ми работи на 10, макар че ползвам едни старички програмки за симулации, смятане на PCB импеданси и други простотии.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот k_garchev » Сря 15 мар 2017 2:15


К.Одаджийски написа:...
Не ми е проблем за разбирането,ама нЕма такъв!Живея в малък район и "майсторите" са си повярвали и взимат по 40-50лв за прозорец и разни програми инсталирани.Инсталирал съм много(наистина много) 7-ци и съм имал какви ли не препядствия,включително и с USB портовете.Винаги чета(и то доста) преди да пиша тук.Помагали са ми доста,ако не се лъжа и ти си ми помагал няколко пъти през teamviewer.Краен вариант ми е да питам.Винаги се опитвам сам да се справя с четене по чужди и наши форуми.Върл противник съм на 8-ца и 10-ка прозорци.Дразнят ме и не ми харесват,особено 8-та.Винаги препоръчвам 7-ца.Ще го мъча до последно,преди да се откажа.Искам 7-ца на този лаптоп и това е.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот bobidi » Сря 15 мар 2017 10:37


Като начало можеш да пробваш Auto-Detect My Product от страницата на леново, да установиш каква точно е машината. Като гледам има много 310-ки ама моделът трябва да е нещо от сорта на "310-15IKB""(за този няма) . За някои има драйвери за win7 - 310-15ABR


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Лаптоп Леново - неработеща клавиатура, проблем с драйвери

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 15 мар 2017 21:42


k_garchev написа:
К.Одаджийски написа:...
Не ми е проблем за разбирането,ама нЕма такъв!Живея в малък район и "майсторите" са си повярвали и взимат по 40-50лв за прозорец и разни програми инсталирани.Инсталирал съм много(наистина много) 7-ци и съм имал какви ли не препядствия,включително и с USB портовете.Винаги чета(и то доста) преди да пиша тук.Помагали са ми доста,ако не се лъжа и ти си ми помагал няколко пъти през teamviewer.Краен вариант ми е да питам.Винаги се опитвам сам да се справя с четене по чужди и наши форуми.Върл противник съм на 8-ца и 10-ка прозорци.Дразнят ме и не ми харесват,особено 8-та.Винаги препоръчвам 7-ца.Ще го мъча до последно,преди да се откажа.Искам 7-ца на този лаптоп и това е.

Помагал съм и пак ще помагам. Дай тогава да почнем от начало. Инсталирал си седмицата вече, т.е трябват ти само драйвери. Щом си я инсталирал, вече няма нужда да говорим за уефи, секюре буут и т.н.т.
Та можеш да потърсиш отделните драйвери по хардуерен идентификато ето така
Изображение
Копираш първата стойност и с нея търсиш в гугъл. Внимавай обаче със сайтовете, че някои предлагат инсталиране на техен софтуер за да изтеглиш нещо.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта