Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 25 фев 2018 19:44


Отворих двата диспута и с единия продавач се разбрахме. Още на следващия ден удължи срока и аз спрях диспута.

С другия продавач обаче нещо работата е в застой.

anne huang
18/02/22 01:49
My friend,We will refund you.thank you.


Me
18/02/22 02:46
You can extend the delivery time. I can wait 15-20 days. This is not a problem for me.


anne huang
18/02/22 18:03
My friend,Orders in general 30-60 days to arrive,thank you



И до тука. Нито удължава срока нито нищо :confused Seller’s/AliExpress’ Proposal стой празно. Не трябва ли точно дам да получа неговото предложение ?
Сега трябва ли да правя нещо или да изчакам Алито да се изкаже ? Остават 8 дни докато диспута се прехвърли на следващото ниво.




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Нед 25 фев 2018 20:00


Кога е крайната дата за получаване?

Ако ти искат инфо за пей-пал да ти връщат парите, не им се връзвай и им отказвай инфо - нямаш пей- пал и това е. Али- то ще ти възстановят парите за 3-5 работни дни. Поне при мен бяха на 3- ия ден в сметката ми.
Като изтече срока за отговор от продавача, Али- то се намесва и ти дава предложение, което може да приемеш или да отхвърлиш, може и да поискат нещо, което ще можеш да видиш, ако се логнеш през компютър или да получиш на мейл адрес.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 25 фев 2018 20:59


Датата беше на 22-ри. Тогава отворих и диспута.

georgebonev написа: ...може и да поискат нещо, което ще можеш да видиш, ако се логнеш през компютър или да получиш на мейл адрес.


Какво да поискат ?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Нед 25 фев 2018 21:35


Обикновено снимка или видео, но в твоя случай не би трябвало да искат нищо повече... Не си получил стоката на време и нямаш удължаване на срока на получаване, продавача ти е казал че ще ти върне парите... Остава да чакаш отговора от Али- то...


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 25 фев 2018 22:32


:th_up :beer


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Пон 26 фев 2018 10:23


dontaskdontsay написа:Датата беше на 22-ри. Тогава отворих и диспута.

georgebonev написа: ...може и да поискат нещо, което ще можеш да видиш, ако се логнеш през компютър или да получиш на мейл адрес.


Какво да поискат ?


Ето от тук може да се видят евентуалните изисквания на Али-то за разрешаване на диспута:
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Dispute List Ali Judgement.png
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Dispute List Ali Judgement.png (62.23 KиБ) Видяна 1081 пъти


За удължаване на срока на доставка, има линк, който е достъпен при логване от компютър:
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Manage Orders.png
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Manage Orders.png (32.44 KиБ) Видяна 1081 пъти

По този начин купувача изпраща заявка за удължаване на времето за доставка и ако продавача се съгласи, той, продавача, удължава срока.

Първия проблем при мен беше, че продавача ми изпрати празен плик, защото нямали наличност. На следващия ден ме информира със съобщение за това и поиска да ми върне парите през Pay-Pal. Писах му, че нямам Pay-pal, само през Али-то мога да си получа парите и той предложи да отворя диспут... Само, че стоката пътуваше, по-точно не беше излетяла още... Въпреки това отворих диспута и избрах опцията, че пакета е празен и че не искам повече този продукт, както ме помоли продавача:
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Dispute History1.jpg

Обаче от Али-то не го приеха, защото стоката още беше в Китай...
Накрая отказах диспута и изчаках да пристигне празния плик.
Когато пристигна, вечерта направих снимки и клип при отварянето на празния плик. Отворих нов диспут и от Али-то ми уважиха връщането на парите (и при този и при следващия диспут, парите ми бяха върнати в рамките на 3 дни от решението):
Screenshot-2018-2-26 My AliExpress Dispute History2.jpg


При втория проблем, който имах, стоката закъсняваше и наближаваше 60-ия ден, затова 3-4 дена преди това, информирах продавача, но и той не ми удължи срока, предложи да отворя диспут. Аз все пак му писах, че ако по време на диспута пристигне стоката, ще прекратя диспута, а ако стоката пристигне след края на диспута, ще му направя нова заявка за същите пари и тогава да не ми изпраща нищо, само празен плик (както при първия случай с другия). Но видях, че магазина им има продукт - пощенски разходи на цена 0.01 и този продукт можех да го ползвам за рефунд от моя страна.
След като отворих диспута, продавача веднага се съгласи и рефунда беше задействан. На 3-я ден парите ми бяха върнати и ... същия ден получих и пратката.
Направих заявка за пощенските разходи на същата сума, писах на продавача за това, и той я "закачи" към предната с рефунда. Изчаках 2-3 дена и потвърдих получаването на "пощенските разходи", за да може продавача да си вземе парите.
По този начин аз му върнах върнатата сума. Е, с малко разлика от няколко стотинки заради курса купува-продава на банката...


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 26 фев 2018 14:36


А защо изобщо ти е изпратил празен плик като няма в наличност :smile Така само си трупа черни точки.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Iezekil » Пон 26 фев 2018 14:54


На тая Ани Хуанг сякаш и аз писах за моите неща.Те дойдоха точно след 3 месеца,всико е точно.До сега не съм гърмял,а Анито няколко пъти ми удължава срока....


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Пон 26 фев 2018 15:15


dontaskdontsay написа:А защо изобщо ти е изпратил празен плик като няма в наличност :smile Така само си трупа черни точки.

Предполагам, че е поръчал куриер и са му дали тракинг номер и докато дойде куриера и подготвят пратката, се е оказало, че нямат наличност.
Не знам как действат реално...
Това му беше грешката - че изпрати нищо-нещо. По-добре беше да не праща нищо и можех веднага да откажа поръчката, но преди да бъде въведен тракинг номер, докато се обработва.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Пон 26 фев 2018 17:19


Много ги толерирате тия китайци.Аз им пиша,и ако почнат да се правят на интересни веднага им пускам диспут и да връщат парите,няма да им цепя басма и то за работи за 5-10 лева да ги чакам по 2-3 месеца.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Пон 26 фев 2018 21:24


А ето и как достигат пратките до нас :Mr Green Fun

https://youtu.be/vIhoJh49t54?t=193


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот jabre » Пон 26 фев 2018 21:44


Аз на 60-ти дън идвам моментално на dispute и не слушам какво китаец ми писува.... до сега на 10-тину такива али ми е върнал парите.
Още ако виждам пратка да не е качествена като на снимка или със дефект идвам на dispute. До сега съм имал 4 такива ситуаций и от продавци нямаше отговор или искат отново да ми изпращат, но аз си искам пари какво да ми даваше, и беше успешно али ми врне пари в банка.
Пратка от днес...

Изображение

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 27 фев 2018 13:59


Имам пратка на стойност 40 лв. която вече четвърти ден седи на митница София. Днес ми се обадиха от пощата, че за мен има уведомително писмо от митницата. Още не съм го взел за да видя какво ме уведомяват. Не ми се е случвало до сега да ми задържат пратка там, какво следва ? Като чуя митница и първото нещо за което се сещам е изваждане на кинти и потъването им в нечий джоб. Предполагам, че след като ме викат ще трбява да се дават парички за нещо. Има ли нещо което трябва да знам преди да се занимавам с митничарите и какви са причините дадена пратка да остане на митницата ?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Вто 27 фев 2018 14:16


Взимаш си писмото.То е една бележка.Попълваш го от задната част.След това принтскрийн на пейпала като си платил,за да докажеш сумата,която си платил.Принтскрийн и на нещото,което си купил.Скенираш си бележката и им изпращаш скенираната бележка и двете принтскрийнчета на мейла написан на бележката.Това е.Всички тези "документи" можеш да ги пратиш и по пощата.Аз действам с мейла.Другия вариант е да отидеш в митницата.Да извадиш EORI номер и да си освободиш пратката.По-евтино излиза,но се чака.Този EORI номер го чакаш до месец,а се вади за минута по принцип.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 27 фев 2018 15:11


Плащането е през Алиекспрес. До митницата ще отида не ми е проблем. Там мога ли директно да им покажа колко и за какво съм платил вместо да правя скрийнове и с попълнената бележка да ми освободят пратката ?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта