Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Sstefaan84 » Чет 06 дек 2018 12:02


Coming/Leaving Home For VW Golf 4 Jetta MK4 Passat B5 Polo Bora For SKD Fabia Matte AUTO Headlight Switch w/ Light Sensor Module
https://s.click.aliexpress.com/e/b0DG6ACs
Поръчано на 11.11 за 2 седмици престигна .
Сложих го на пасат б5 98г.,работи .




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Чет 13 дек 2018 15:19


georgebonev написа:
stefarata написа:За карти памет препоръчвам с две ръце samsung evo

:th_up
Предната такава поръчвах, 32Gb, работи идеално. Форматирана в телефона е около 29Gb.

Дойде и новата 32Gb EVO PLUS (капацитета е 29.8 Gb)... Скоростите на запис и четене в телефона са 28 / 58 Mb/s (Idol 4 OT 6055P).

Поръчах и още една за 20 лв. - 64GB EVO PLUS за която дават скорости до 100 Mb/s при четене и до 60 Mb/s при запис.
https://www.aliexpress.com/item/SAMSUNG ... 4c4dRirrD2

---
georgebonev написа:Поръчах за проба и от тези 64Gb micro SD карта, по 19 лв.

UA19 High speed tarjeta micro sd cartao de memoria 8GB 16GB Microsd card 32GB 64GB 128GB Micro sd Card Memory Card free shipping
https://s.click.aliexpress.com/e/b7F1AxCU

Тази се оказа само 32 Gb, вместо 64 Gb, като в телефона се познаваше като 67Gb :screwy
След теста се оказа, че има само 31 Gb читави... За сега я ползвам в мини камерата, но скоростта й е максимум 15Mb/s, а ми трябват 20-30 Mb/s за да не засича записа.
Продавача ми писа на 04.12. да чакам нова 64 Gb, но ако до утре не ми прати (15 дена след получаването), ще му отварям диспут...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Съб 15 дек 2018 0:24


Много пратки не ми пристигат на мен.Или са Shipment cancelled,или пътуват от 2 месеца и им изтича Purchase protection-a.Редовно пускам диспути,напук на китайците,които всячески се опитват да ги избегнат.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Съб 15 дек 2018 6:52


на 11/11 поръчах от алито 5 неща, 1 от които с платен транспорт до България. най-бързо пристигна пратка с безплатен транспорт със сингапурски пощи (14 дни), а най-бавно - пратка с платен транспорт с китайските пощи (34 дни).


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Съб 15 дек 2018 8:15


Предния месец имах и аз две пратки Shipment canceled, но при първата вече бяха сменили тракинг номера и пристигна. При втората продавача предложи връщане на парите и след 3 дена ми бяха върнати с бърз диспут.
И тази година сингапурските ми пратки пристигат за 14-20 дена, независимо дали са безплатни или платени, независимо дали са R...SG (с проследяване и от нашата поща до местния клон) или U...SG (с проследяване до кацане в БГ).

Имам обаче, още две от 11.11, от един продавач, който ми писа, че ги е изпратил ... и до тук - няма движение по тракинга, въпреки, че са RG...CN :gruebel Краен срок по Коледа...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Съб 15 дек 2018 14:45


Имам въпрос към по-запознатите колеги.Когато спечеля диспут ми пише refund processing и до там.На някои от диспутите refund-a е извършен,но на други си стои в процес.Пробвах с клиентския център на приложението,и от там ми отговориха,че е извършена транзакция по връщане на парите,и трябва да се обърна към банката.Това означава ли,че където връщането на парите е още в процес,то те не са преведени обратно в картата?Защото имам доста поръчки,които си стоят от 2-3 месеца така?


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Съб 15 дек 2018 17:07


Аз съм минал през 3 рефунда за последните 2 месеца. Последния още стои в процес. Парите се върнаха за 3 дни, а срока е 20. Нареждат ги от Лондон.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Съб 15 дек 2018 18:20


От това, което ми пише в рефунда от миналата година, срока за постъпване в нашите сметки е от 3 до 20 работни дни след като е направен превода от Лондон (refund complete).
При Refund processing, все още няма превод.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Съб 15 дек 2018 21:38


Виж си сметката.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Вто 18 дек 2018 9:35


georgebonev написа:От това, което ми пише в рефунда от миналата година, срока за постъпване в нашите сметки е от 3 до 20 работни дни след като е направен превода от Лондон (refund complete).
При Refund processing, все още няма превод.

От последния Refund:
Dec.03 2018 Waiting Refund
Dec.04 2018 Refund Processing
Dec.07 2018 Refund
Usually, you will receive your refund within 3-20 business days after “Refund”. If there is a delay, please check with your issuing bank by using ARN 15.....

На 5.12 имам постъпление в картата. До преди 2-3 дена все още беше на Processing в Али-то, а реално парите вече бяха преведени...

beuchat написа:...Пробвах с клиентския център на приложението,и от там ми отговориха,че е извършена транзакция по връщане на парите,и трябва да се обърна към банката... Запиши си и ARN-тата за всеки случай.

Както каза колегата - отиди до банката и поискай извлечение за последните месеци...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот milmar » Вто 18 дек 2018 13:49


То затова е хубаво да се ползва сметка с интернет банкиране.
Когато се е стигало при мен до такива случаи на неполучена стока, почти винаги съм се разбирал с китаеца да ми върне парите, без да се стига до официалности, винаги съм търпелив. Поне 2-3 пъти съм плащал отново върнати ми пари, защото стоката пристига със закъснение и китаеца не може да повярва и мисли че искам пак refund :mhihi .
Помня един обаче се правеше на луд, уж сме се разбрали и ще ми върне парите, ама днес-утре и после бил забравил и пак обещава и го търпях седмица. Препратих кореспонденцията на PayPal и на другия ден парите бяха налични :biggrin .


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 19 дек 2018 21:28


И аз да дам отзиви за някои неща,които съм поръчвал!

:arrow Неонов светещ кант
3V/5V/12V Neon Light 6mm Sewing Edge EL Wire Led Dance Party Decor Car Lights Neon LED lamp Flexible 2.3MM Rope Tube LED Strip
https://www.aliexpress.com/item/3V-5V-1 ... 4c4dVovy3j
Поръчах първо за себе си,а после и за приятел.Пристигат за около 10-14 дни.Пъха се във фугите из купето.Доста приятно осветлява нощно време.Аз съм го вързал към реглажа на таблото и мога да управлявам интензитета на светене.

:arrow Парктроник за автомобил с 4 датчика
Car Auto Parktronic LED Parking Sensor With 4 Sensors Reverse Backup Car Parking Radar Monitor Detector System Backlight Display
https://www.aliexpress.com/item/Car-Aut ... 4c4dDDUoef
Поръчах го на приятел с Bmw e36.Пристигна за около месец.Писука на точно разстояние от обекти,но не хваща бордюрите и по-ниските препядствия.

:arrow Блутут OBD2 диагноститична букса съвместима с Андроид
Mini ELM327 Bluetooth 2.0 Interface V2.1 OBD2 OBD 2 Auto Diagnostic-Tool ELM 327 Works ON Android Torque/PC v 2.1 BT adapter
https://www.aliexpress.com/item/2014-Ne ... 4c4dDDUoef
Поръчани 2 броя по отделно.Първия път пристигна за 14 дни,а втория-за около 40 дни.Работи адекватно с приложението за Андроид.Минусът е,че чете грешки само по двигателя.

:arrow LED плочки за автомобил
T10 Adapter Festoon Base COB LED Panel Bulb 24 SMD Car Dome Light Auto Interior Map Roof Reading Lamp Super White DC 12V
https://www.aliexpress.com/item/FESTOON ... 4c4dDDUoef
Пристигнаха за 40 дни.Много силна светлина.За тези пари са си подарък.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefarata » Чет 20 дек 2018 8:55


Имате ли забавяне на пратките напоследък? Имам 5-6 поръчани преди около месец и половина и няма нищо


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот goppa » Чет 20 дек 2018 9:28


От 11.12 всичко ми пристигна. Даже един мултицет 2 пъти. Пъреият беше дефектен и пратиха друг.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Чет 20 дек 2018 11:06


stefarata написа:Имате ли забавяне на пратките напоследък? Имам 5-6 поръчани преди около месец и половина и няма нищо

Да,аз чакам доста неща.Вчера ми пристигна една пратка,която чаках 2 месеца.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта