Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Нед 12 ное 2017 22:40


Оставям убеждението което и катайците оставят у мен :mhihi Като прочетеш mobile only deal ти какво разбираш..? Аз разбирам че цената е 42% надолу през мобилното, но от къде да знам че през стационарното е 41% процента надолу ако ти не беше казал ? Абе всичко е една голяма матрица :beer




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Iezekil » Нед 12 ное 2017 22:53


Е па ти нямаш ли комп?Верно всичко вече в телефона ли рови,на тоя малък екран?


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Нед 12 ное 2017 23:19


Компа го използвам само за архив на снимки. Няма как да го взема с мен на работа или навън. Телефона ми е от старата школа с бутончета. За сърфиране, пазаруване, четене, чатене, навигация, снимане и такива мобилни дейности използвам 7инчов 4G фаблет чийто екран е достатъчен за горепосочените неща, а размерът му го прави удобен за носене в мъжка чантичка. Също и ако телефончето се прецака или остане без батерия мога да използвам фаблета като телефон или за разговор през skype или viber.

Последна промяна от Каспър на Нед 12 ное 2017 23:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Iezekil » Нед 12 ное 2017 23:22


Абе верно софиянци само от работа ли намират време да сърфират?И аз не си взимам компа на работа,вечер го ползвам на телевизора.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Нед 12 ное 2017 23:28


Е за какво да ходя на работа, ако не да сърфирам от там :mhihi Спри се, че оспамихме полезната темичка.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Сря 15 ное 2017 19:25


Iezekil написа:Добавих и инфра ред термометр,да си мерим реалната температура

Хвърли 1линк като дойде и го изпробваш, ако е читав. Има доста в алито , но кой е Ок ?


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 15 ное 2017 21:42


Намаленията за 11.11 мй са истински само от официалните търговци.Чакам от това намаление екшън камера SJCAM SJ4000,която беше намалена на 112 лева,сега гледам е около 140,така че за мен си е оферта,в олх са по 190 лв. масово :mhihi .


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Iezekil » Сря 15 ное 2017 23:55


kris11 написа:
Iezekil написа:Добавих и инфра ред термометр,да си мерим реалната температура

Хвърли 1линк като дойде и го изпробваш, ако е читав. Има доста в алито , но кой е Ок ?

https://www.olx.bg/ad/novo-bezkontakten ... 85fe2c1772
такъв е,за 6 евро.Колкото и да не е читав,за колата ще върши работа..


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Вто 21 ное 2017 10:56


Нещо ме съмнява един продавач.
Едно от поръчаните неща на 11.11 беше протектор за дисплей за телефон.
На 12.11 имам потвърждение за изпращане на пратка, и трекинг номер на пратката.
На 17.11 ми пише продавача, че нямало бройки от поръчаното (да, малко бяха бройките, застраховах се с друга поръчка на същото от друг продавач) и да му дам Пей-пал номер за връщане на парите (1.48 евро).
Dear friend , we are sorry about that , something which you want has been sold out , now we will full refund for you , do you have paypal ? we can refund for you through paypal , you can get refund in these two days ,if you do not have the paypal , do your family or friends have paypal ?or maybe you can creat a paypal account ,it is free and not difficult

Писах му, че нямам и няма да си правя Пей-пал. Ако иска да ми прати нещо - подарък или да "вземе"/поръча от друг протектора, или да удължа времето, но пък вече имах трекинг-номер и явно беше подготвена пратката...
Вчера ми писа да отварям диспут и да откажа поръчката с "Не ми трябва вече този продукт" и от Али-то да ми върнат парите. (заедно с това и че имал проблем с телефона, не можел нещо да гледа менюта..., черно петно на екрана...)
qin su
17/11/20 02:42
Hi, friend. You can open the dispute. And the reason you can choose that the product you do not need any more. After that, we will refund for you through the dispute. Thx!
please remeber choose the reason ,the product you do not need any more , we can only refund you by this reason

qin su
17/11/20 02:42
Good morning or good affternoon or good evenning my friend. When, i powering my cellphone, not see menu options with hold power button and volume (+) or volume (-), because black point screen difficultil the vizualization the any menu option. Impossible do any things in cellphone. Please, help me to proceed with the exchange of a new LCD or open a dispute. Thanks.


Днес гледам, че пратката вече се обработва в летищния център за изпращане...
2017.11.21 13:58 (GMT-7): Shipment accepted by airline
2017.11.21 13:58 (GMT-7): Shipment left country of origin warehouse
2017.11.21 13:44 (GMT-7): Shipment at country of origin warehouse
2017.11.21 13:11 (GMT-7): Shipment dispatched


Какво да го правя този продавач?

Предполагам, че се е объркал нещо, вместо на друг с този проблем, пише на мен...
Ако отворя диспут, от али-то вероятно ще видят, че пратката пътува... вероятно ще откажат връщането на парите до изтичане на срока за получаване (50-на дена, до 11.01.2018)...
Ако ми върнат парите преди това, а после получа стоката, ще ми е кофти, и трябва да се разправям с връщане на пари на продавача...


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefarata » Вто 21 ное 2017 11:03


щом е отпътувала пратката какъв е проблема да си я изчакаш


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 21 ное 2017 11:11


При една покупка ми пратиха тракинг номер и чинно зачаках да пристигне, докато един ден ми излезна, че е пристигнала при купувача ... в Испания. Започнаха едни разправии и се оказа, че продавача ми е дал друг тракинг номер.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Вто 21 ное 2017 11:20


Да, мисля да изчакам до 11.01.2018 и ако до тогава не дойде нищо, ще му отворя диспута. Но ще е кофти за продавача, че не ми е пратил или е пратил грешна поръчка. А рейтингът му е добър...

Трекинга ми го показва, че трябва да дойде до Дестинация-БГ.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vanesto » Вто 21 ное 2017 11:37


Пиши му на продавача, че пратката пътува, и му пейстни инфото от тракинга, може просто да е объркал пратките. Според мен не бързай да отваряш диспут, изчакай да видиш какво ще каже.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 21 ное 2017 15:59


Тия китайци взеха да правят много магарии.От 3 месеца пазарувам от сайта,имам около 20 поръчки,предимно на дребни неща,но доста проблеми:
-Диодни крушки H4 за основните фарове.Дойдоха с разместени фиксатори за фаровете.Писах на продавача и каза,че не могат да се регулират.Пуснах диспут и ми върнаха парите.Крушките в последстие ги разглобих и оправих

-Отново диодни крушки,но H3.Този път правоъгълния отвор не беше изрязан колкото трябва и опираше във фара,крушката не може да влезе.Отново диспут и ми върнаха парите.Крушките им изрязах отворите с резача и станаха

-Диодна RGB лента с контролер.Дефектна диодна лента.Сините диоди светят на места по-слабо един от друг и след няколко секунди лентата не реагира на командите на дистанционното.С друга лента проблеми нямаше.Диспут за връщане на парите.Китаеца отказа,като се опитва да ми обясни че лентата не може да свети бяло,а аз му обяснявах съвсем друго, в крайна сметка след направен видео от сайта отсъдиха в моя полза.

-Стикер за външно лепене.Почти 2 месеца се забави.Няколко дни преди да изтече защитата пуснах диспут.При поискана информация от продавача ми копира тракинга от системата на сайта,което виждах и сам без негова "помощ".Точно 1 ден преди да изтече защитата стикера пристигна.

-Както колегата по-горе и аз поръчах 2 броя скрийн протектори.Пристигнаха аксесоарите за нанасяне към протекторите,протектори обаче няма.Китаеца предложи да ми ги изпрати,ама няма да чакам още 1 месец за нещо,за което той си е виновен.Отново пуснах диспут и ми възстановиха парите.

Общо взето когато имате проблем и китайците ви мотат си пускайте директно диспут.Аз лично първите няколко пъти се държах любезно и не пусках диспут,че нали им вреди на рейтинга,ама след това като взеха да ми се правят на интересни даже не им пиша предварително,че има проблем,ами директно си пускам диспут.
Action камерата ми междудругото още не е пристигнала и се надявам да не се бави около месец и малко както другите пратки .


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот georgebonev » Сря 22 ное 2017 14:19


Първата стока от Али-то пристигна. За 11 дена. :11
Много мека и лепкава на пипане подложка. Напречните улеи обаче са широки около 1 см и телефона се клати напред-назад при движение. Явно ще трябва допълнително уплътнение отзад, за да стои по-стабилно...
PHOTO_20171122_130227.jpg

vanesto написа:Пиши му на продавача, че пратката пътува, и му пейстни инфото от тракинга, може просто да е объркал пратките. Според мен не бързай да отваряш диспут, изчакай да видиш какво ще каже.

Писах му точно това, че според тракинга, стоката пътува... Днес ми отговаря, че е пуснал празен плик. :screwy
Остава ми само да чакам до 11.01 и тогава да пусна диспут, защото сега не мога да избера, че е пристигнала пратката - все още е в Китай на летището, според тракинга. Поне да мине седмица...
Ако избера, че не съм получил пратката, Али-то ме праща да си видя тракинга... и да чакам до 11 януари.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта