Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Нед 22 дек 2019 18:00


Един качествен 18650 3200мА/ч е около 1,5 паунда, ама много силно се съмнявам, че ще успееш да смениш елементите дори и да я отвориш без да потрошиш пластмасите. Ако все пак успееш, няма да е зле да пишеш как си го постигнал.
Щом вината е в продавача е почти сигурно, че ще ти върнат парите, а батерията ще си остане за теб.
И да питам и аз за едни мои батерии. Поръчах ги преди 2 месеца и нищо не пристигна, китаеца каза, че ми бил грешен адреса. Направих диспут и го спечелих, ама вече 5 дни чакам да ми преведе пари и още ги няма. Има ли някакъв срок, в който трябва да си получа парите и какво да правя, ако нищо не получа?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19143
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Нед 22 дек 2019 18:11


Щом си го спечелил ще ти върнат парите, не бой се.
Относно смяната на елементите - имам колега, който ми обясни, че има опасност от прегряване, когато се запояват. Като прегрее батерията и става за коша. Твърди, че успешно с киселина ги е запоявал, докосвайки поялника само за секунда, при което батерията не може да прегрее.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Нед 22 дек 2019 18:23


Запояването е най-лесната работа. Киселината после трябва да се почисти, а това не знам как ще стане. Аз ги запоявам с колофон, като преди това надрасквам с нож за да хване по-лесно, още не съм прецакал нищо.
В батерията трябва да има платка и тази платка вероятно е доста умна и ако разбере, че някой бърника в батерията ще се спомине и си дотам.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ssssl » Нед 22 дек 2019 22:12


stefan4o написа:Мерси за отговорите и на двама ви. Да, научих си урока с батериите. Въпросният китаец няма коментари, но гледам на негови колеги - има клиенти като мен - един беше много доволен, после след три месеца писал, че тая батерия е жив ташак... Остава ми варианта да си сменя елементите на оригиналната с читави такива. Ако имам време по-натам може да го направя, че е малко особена работата.
Забраните са САМО за изпращане. Питал съм преди две седмици на националния телефон на БГпощи. Служителката ми каза, да интересното е, че не могат да се пращат, но няма забрана за получаване, поне засега.

Пиши му на китаеца, че ще му върнеш батерията с DHL или Fedex, срещу скромната сума от , примерно, 87 USD, които той трябва да плати.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19143
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefan4o » Нед 22 дек 2019 22:19


Не съм сигурен, че той трябва да плати връщането.
The seller must comply with other relevant legal requirements (warranty, return, etc.) that may be applicable depending on your location as buyer. For instance, in most EU countries you will generally have a 2-year legal conformity warranty and a 14-day free right to return (please note that in case of return, the buyer must bear the cost of returning the products to the seller).

Сори, ама е за сметка на купувача


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 22 дек 2019 22:42


ssssl написа:
stefan4o написа:Мерси за отговорите и на двама ви. Да, научих си урока с батериите. Въпросният китаец няма коментари, но гледам на негови колеги - има клиенти като мен - един беше много доволен, после след три месеца писал, че тая батерия е жив ташак... Остава ми варианта да си сменя елементите на оригиналната с читави такива. Ако имам време по-натам може да го направя, че е малко особена работата.
Забраните са САМО за изпращане. Питал съм преди две седмици на националния телефон на БГпощи. Служителката ми каза, да интересното е, че не могат да се пращат, но няма забрана за получаване, поне засега.

Пиши му на китаеца, че ще му върнеш батерията с DHL или Fedex, срещу скромната сума от , примерно, 87 USD, които той трябва да плати.

Това не е толкова лесно.
:th_up


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ssssl » Нед 22 дек 2019 22:50


Извинявам се, не знаех, че в алито са други правила. В ибей номерът минава.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Пон 23 дек 2019 18:17


Ето това е лошото на "алито"!Връщането е за сметка на купувача.За разни малки и евтини работи не си заслужава да се връщат,защото доставката не е много евтина.А и трябва ад се прати с тракинг номер.Китайците на това разчитат за да продават разни боклуци.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Пон 23 дек 2019 20:15


ktamen,скорът им обикновено е от 5 до 25 работни дни ако не се лъжа.Случвало ми се е в този срок да не получа никаква сума.След като пиша на съпорта им си задвижват нещата доста бързо и парите пристигат :th_up .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот kris11 » Вто 24 дек 2019 16:41


В Joom -a парите още на следващия ден са върнати. Но от банката ти инфото пристига след 2-3-4 дни.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Вто 24 дек 2019 19:51


За последната година Али са ми върнали над 500 долара от диспути. Сумата постъпва по сметката ми винаги на третия работен ден от момента, в който печеля диспута.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ktamen » Вто 24 дек 2019 20:02


kris11 написа:В Joom -a парите още на следващия ден са върнати. Но от банката ти инфото пристига след 2-3-4 дни.

Какво е JOOM?
Предишните 2 пъти парите още същия ден се появяваха в сметката ми, а сега нещо се забавиха. Току що проверих и вече са в сметката ми, като посочената дата е 20 декември, демек върнати са на следващия ден след спечелването на диспута.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivo_555 » Пет 27 дек 2019 10:11


Joom, е сайт и приложение подобно на ибей и алиекспрес , със същите китайски „боклуци”, а иначе, и на мен последния път парите ми се забавиха над 20, и продавача, и алиекспрес ми писаха, че парите са изпратени, да чакам. И наистина в извлечението парите са били върнати още на другия ден, а при мен дойдоха след повече от 20.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivo_555 » Пон 30 дек 2019 11:21


Здравейте, днес за сефте ми задържаха пратка в митницата, парадоксалното е , че става въпрос за 20 закопчалки за шкафове, дето да не може бебето да ги отваря, на стойност 5 долара. А понеже съм от Ямбол, най близката митница ми е в Бургас, пощата ми иска 12 лева да ме представлява, сами разбирате, че е безмислено за нещо което струва 7-8 лева.

Въпроса ми е, ако върнат пратката, какво става, трябва ли продавача да ми върне парите, или проблема си остава за моя сметка, той реално ги е пратил, но аз не съм ги взел от митницата?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пон 30 дек 2019 11:41


Тези от пощите почнаха да жандърястват. Няколко пъти пратки за по няколко долара стигат до митница от както вкараха опцията да ти вземат 12+лв. До преди това от стотици пратки никога не се е случвало нещо маркирано под 10 долара да иде в митниците. Измислиха система за да доят хората и я представиха като улеснение...

Вече за по-скъпи неща дето трябва да се плати ДДС задължително търся евтина опция за доставка през DHL. Трябва ви EORI номер само и едно пълномощно за тях. Плаща се само ДДСто, а документите се изпращат по email.

На въпроса - бих оставил пратката така. На края на срока отварям dispute. Ако ми се заяде продавача ще ползвам следните неща:
1) Нередност с пакета - след проверка на тракинг номерът са казали, че не е за друго лице и не могат да ми дадат допълнителна информация (тука малко ще се наложи да послъжеш). Това е много вероятно да спечели диспута.
2) Вероятна нередност в митническата декларация на пакета. Тук ще говорят фактите - неща под 15 долара не трябва да стигат до митници, а поръчката ти е за по-малко. Това не съм сигурен как ще мине.

Недостатъка е, че ще чакаш за да си вземеш парите.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tomata и 53 госта