Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пон 27 яну 2020 16:58


VWGT написа:Съвсем нормално поведение, един иска доставка Китай-UK друг USA-БГ.
При първоночалното търсене, ако не посочиш изрично начална и крайна точка (не че има как, но това е друг въпрос) няма как да ти филтрират оптимално резултатите.

Преди не беше така като се браузваше през мобилното приложение. След като в настройките на профила си задал България, всички стоки ти излизат със стандартна доставка Китай - България и когато ги разглеждаш във вид на листа или албумно (без значение) видиш ли под дадена стока безплатна доставка, при влизане в обявата за конкретната стока наистина стандартната доставка беше безплатна. От известно време не е така. Виждаш безплатна доставка, влизаш в обявата и хоп вече не е безплатна.




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ssssl » Пон 27 яну 2020 16:59


MMX написа:
ssssl написа:Наскоро купих

Като минат 2 години може да напишеш равносметка. Влагомера ми е интересно и той ли е толкова точен или няма с какво да сравниш? Термометърът е ясен.

Имам с какво да ги сравня. Точни са. А след 2 г. - за тая цена 5 резервни мога да взема :mhihi

Последна промяна от ssssl на Пон 27 яну 2020 17:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Пон 27 яну 2020 17:07


@каспър

ахаа, аз не го ползвам но сега виждам, че при мобилното е по-различно и там наистина има опция да избереш страна за доставка, така че би могло да филтрират резултата. Явно са го пипали.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 яну 2020 19:31


Днес получих калъф за телефон и кабел USB Type-C, които бях поръчал на 30 септември 2019. Четири месеца!

Интересното е, че пишеше в тракинга, че е пристигнал в България на 10 ноември 2019 (за 40 дни) и аз го получавам днес на 27 януари - 78 дни, след като е дошъл в България! Тия от БГ пощи трябва някой да ги застреля, за да не се мъчат!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот joro_kem » Пон 27 яну 2020 20:51


Днес дойде калъф за телефон, поръчан на 12.01.2020 с фрий шипинг, не помня с кой спедитор. В същото време все още чакам едно калъфче за ключ, поръчано на 11.11.2019, което най-вероятно няма да дойде.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Вто 28 яну 2020 10:47


ssssl написа:
MMX написа:Като минат 2 години може да напишеш равносметка. Влагомера ми е интересно и той ли е толкова точен или няма с какво да сравниш? Термометърът е ясен.

Имам с какво да ги сравня. Точни са. А след 2 г. - за тая цена 5 резервни мога да взема :mhihi

Аз бих предпочел да дам 5 пъти повече в началото и 10 години да не се занимавам с подмяна.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 28 яну 2020 14:01


На мен ми пристигна ламповия предусилвател
AIYIMA HIFI Bluetooth 5.0 6J1 Vacuum Tube Amplifier Preamplifier Preamp AMP With Bass Treble Adjustment For Home Sound Theater
https://www.aliexpress.com/item/3300577 ... 4c4d9blbab

Поръчах го на 06.12.19 и дойде на 27.01.20.За цената,която платих очаквах да дойде доста по-бързо честно казано.Относно опаковка и качество нямам забележка.Доста солидна изработка.Като качество на звука не съм го тествал все още.
Имам пуснат диспут за едно декоративно коланче за теглене за предната броня.Поръчано е на 11.11.19 и все още го няма.Китаеца наглее да съм удължил срока,защото било пътувало насам и ако той забележил,че се е изгубило щял да ми прати ново или да ми върне парите.Естествено този номер няма да мине.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 28 яну 2020 14:18


Може и да мине. От време на време като отвориш dispute с причина, че "Purchase Protection is running out, but package is still in transit" онези от Aliexpress виждат, че това не е вярно (щото търговецът е удължил периода) и ти маркират dispute-а като "Invalid".

Преди няколко седмици имах 2 такива случая. И това ми е за първи път от както ползвам Aliexpress...

И това някак си не го броя за номер. Търговеца не може да си вземе парите преди да си потвърдил поръчката.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Вто 28 яну 2020 20:55


Диспута го пуснах 2 дни преди да свърши 60 дневния период,след тези 2 дни ми изписа,че доставката е успешна,т.е периодът не би трябвало да е удължен.Но така или иначе съпорта ще се намеси на 03.02 и предполагам,че ще отсъдят в моя полза.До сега не съм имал проблеми с тях.Прави ми впечатление,че в последно време ми се налага да пускам диспут почти за всяка пратка и явно не е само при мен,както се вижда и от мненията на другите колеги тук.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Вто 28 яну 2020 22:02


В последните 3 месец чаках 40 пратки и имах 3 dispute-а. От тези три пратки за които имаше проблем две дойдоха с месец закъснение. Та реално на 40 има 1 липсваща. Не мисля, че е драма.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Сря 29 яну 2020 0:51


Вече няма как да пуснеш диспут, преди да е изтекъл срока за доставка.
Преди седмица пуснах диспут, след това дойде стоката и после решиха да ми върнат парите.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Barboukov » Сря 29 яну 2020 9:18


brum написа:В последните 3 месец чаках 40 пратки и имах 3 dispute-а. От тези три пратки за които имаше проблем две дойдоха с месец закъснение. Та реално на 40 има 1 липсваща. Не мисля, че е драма.

Вчера ми е пристигнала тази.
ddddd.jpg


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 29 яну 2020 10:47


hooligans написа:Вече няма как да пуснеш диспут, преди да е изтекъл срока за доставка.
Преди седмица пуснах диспут, след това дойде стоката и после решиха да ми върнат парите.

Аз мога да пускам диспут,независимо дали срокът е изтекъл или не .


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот MMX » Сря 29 яну 2020 11:02


Не знам дали зависи от конкретния пощенски клон, но заглеждам пратки и не виждам нашенски печат. Искам да видя кога точно е пристигнала и няма нищо. Не знам дали го правят за да не се вижда, че се мотаят след като пратката вече е тук, дали ги мързи или има назначени нови хора, които нямат представа, че трябва да бият печати. Преди време винаги имаше печат на изпращача (поща) и от наша страна поне един.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот beuchat » Сря 29 яну 2020 11:17


На моите пратки в Ямболския клон им драскат с химикалче днешната дата и до там.Ни подпис,ни печат :mhihi .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта