Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Vlad777 » Пет 11 дек 2015 20:47


Пускам темата за да обсъждаме кой какво си е пазарувал от aliexpress.com и други китайски сайтове като dx.com например. Моля пишете отзиви от продавача, стоките, сроковете на доставка.

Аз преди седмица направих 4-5 поръчки, преди също съм поръчвал калъфи за телефони, протектори и т.н. Сега си поръчах Power Bank, LED крушки за стоповете и разни други джаджи. Като дойдат ще дам отзиви.




Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот siso_k » Пет 11 дек 2015 21:18


Досега като цяло не съм си купувал кой знае какво.

От aliexpress си взех кабел за диагностика -
Изображение

Всичко беше точно с поръчката, беше добре опакован, с кутийка, дойде за около 20 дни.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivan_pop » Пет 11 дек 2015 21:21


Аз някъде на 5-6 Септември си поръчах от Алиекспрес две неща от различни търговци.Едното е VCDS12.12,дойде за по-малко от 10 дни и работи перфектно.Другото е блутут-хендсфри за телефон.Това хендсфри дойде преди около 2 седмици,пътувало е два месеца и половина.Водих диалог с продавача на хендсфрито и той се оправдаваше с лошото време,природни катаклизми и не знам какво още.Абе Китайска му работа!


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот restless » Съб 12 дек 2015 10:37


В Последните 3 години съм купил над 50 джаджи. Мой колега - пак толкова горе-долу
10-на телефона, калъфи за тях, дреболии като хендсфри, слушалки за уоки-токи и какви ли не дребни щуротии

Телефоните са били от minideal.net, antelife.com, gearbest.com. Досега съм имал точно 1 пратка която дойде повредена - керамичен нож от дх.ком, който въпреки добрата опаковка беше счупен по пътя. И 1 пратка която не дойде - калъф за телефон от gearbest - въпреки че пратката определено беше пратена.
На два пъти съм пращал телефон за гаранционен ремонт - и двата пъти всичко мина нормално (месец-месец и половина път в двете посоки, плащам едната посока)
Общо взето пратките с трак номер пристигат по-бързо :), понякога евтините пратки за които е нужно 1$ доплащане на зтрак номер се бавят доста- факт

Плащайте през пейпал (60 дневна защита) и на алиекспрес избирайте търговец с повече продажби и добър рейтинг


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот nikolay_ss » Съб 12 дек 2015 12:38


От алиекспрес за последната година две съм поръчал над 50 неща, предимно разни глупости за колата. До сега всичко ми е пристигало. Някои неща са ми са се забавяли повече от нормалното да кажем 3 месеца съм чакал, но пристигат. Наскоро имах поръчка която беше обявена, че ще пристигне до 45 дни, но на 44-тия ден все още нямах известие от пощата и отворих dispute, че искам refund понеже не съм получил пратката и след 3 дни парите ми бяха върнати. Седмица по-късно ми пристигна и пратката.


Потребителски аватар
PARAPONERA
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 02 ное 2010 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Шумен

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот PARAPONERA » Съб 12 дек 2015 14:42


Здравейте колеги, да ви разкажа и аз моите одисеи със сайта Алиекспрес:
Тъй като съм лицензиран радиолюбител, на 28.09.2015г. си поръчах във въпросният сайт две автомобилни антени за радиостанция. Едната беше с магнитна основа с кабел в комплект, а другата си беше само антенката. За всичките тези неща изпратих исканата сума от виртуалната карта - малко над сто лева. Започна едно чакане и едни надежди и така до 58 - я ден, като бях решил вече да пиша възражение и да искам да ми върнат парите когато с изненада получих телефонно обаждане от пощенския клон и ходих да си взема поръчаното.
Както и да е.......интересно ми е че и друг път бях поръчвал и стоките идваха в рамките на две седмици но сумите на покупките ми бяха повече от скромни. Включително дойдоха стоки които бях поръчал преди антените.
Някой имал ли е подобни случаи да му забавят по скъпи стоки или изобщо да не ги получи и какво точно се прави в случая????????


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 дек 2015 19:53


Отскоро пазарувам от Алиекспрес.
Досега търсех основно в Е-бей,английския.
Поръчвах датчици за парктроник,3 седмици доставка.
Ксенонови лампи Н7,точно месец време чаках.
Днес е дошло известие за емблемите,които поръчах,пак месец.
Все още чакам хромирания ключ за фаровете.Почти месец и още го няма.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот restless » Пон 14 дек 2015 11:26


PARAPONERA написа:Някой имал ли е подобни случаи да му забавят по скъпи стоки или изобщо да не ги получи и какво точно се прави в случая????????

Задължително избирай доставка с трак номер
И дигай клейм преди да ти изтече защитния период.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот stefarata » Пон 14 дек 2015 12:19


Поръчвал съм доста неща, приятно изненадан останах от един тъчскрийн за смартфон нокиа на смешна цена, а си работеше като оригинален. Имаше си и инструменти за монтажа в пратката, които не бяха много качествени, но свършиха работа. Продавачът е този http://www.aliexpress.com/store/624526


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vanesto » Пон 14 дек 2015 12:37


В събота получих един телефон Леново от aliexpress, дойде за 20 дни, чак се изненадах. Обикновено идват нещата за 30-40 дни, от е-bay и от aliexpress, но както са казали колегите ако изтича 60 дневния срок, отворете кейс или диспут за да не си изтървете срока, а пък може да се разберете да си удължите срока защото съм чувал, че има неща които се бавят по 2-3 месеца, но идват. Аз съм поръчвал досега телефон Леново, 100бр стикита за 11$, 16бр батерии AA презареждащи + зарядно за 7$, 4бр капачки за алум. джанти за 9$, 2бр протектори за гърба на седалките за 3$, дъждобран за жената за 11$. Всичко е дошло в срок.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот ivanovkbg » Пон 14 дек 2015 16:39


Много неща сме поръчвали от Алито-аз разни неща за колата(мигачи, кабел за диагностика) и протектори за телефони. Приятелката е поръчвала часовници, обеци и дрехи. Всичко пристигаше в рамките на 20 дена, единствено някаква рокля не пристигна, но върнаха парите.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vlado_tonev » Пон 14 дек 2015 19:01


Аз наскоро си взех тези врътки http://m.aliexpress.com/item/3229712801 ... sitedetail .Изработката е на ниво,а и останах приятно изненадан,че наистина външния пръстен е алуминиев.Като цяло съм доволен от визията


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Vlad777 » Вто 15 дек 2015 11:13


На 5 декември направих 4 поръчки към различни търговци.

Едната от тях бяха 5 бр. от ето тези LED крушки, които бяха на 50% промоция по $1.49. Очаквах да се забавят, защото това ми беше писал търговеца малко след поръчката:
Sorry friend,Because of the post accumulation problems,we changed another shipping way which will be better and safer.It will arrive at other country first,then that country post will transfer it to your country. Really sorry for making this inconvenience for you! please track on this site(tracking informations usually showed within 3-12 business days:http://flytexpress.com/Tracking/NewTracking_En.aspx?trackNumber=

Оказа се обаче, че вчера са пристигнали в пощата и днес си ги взех, което е доста бързо - няма и 10 дни. :th_up

Ще видим другите пратки как ще са.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот mely » Вто 15 дек 2015 17:37


Само да отбележа . Защитния период на PAYPAL е 180 дни и така от доста време.Ако някой не вярва нека прочете полицата им.
От Алиекспрес съм поръчвал доста неща.Има неща ,които са по евтини в али но има други ,които са по евтини в Ebay. От алито досега за по малко от месец нищо не ми е идвало.Сега през ebay поръчах ....мина месец .....нищо.


dentdaemon
Мнения: 188
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 16:51
Автомобил: Polo 6N1
Двигател: 1.6L 55kW AEE
Местоположение: zhe internetz
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dentdaemon » Вто 15 дек 2015 17:39


И аз съм поръчвал много неща. Процесори s.771, хендсфрий и гривни за MiBand-а, калъфчета за телефон и т.н., и т.н. Всичко е било винаги точно. Дори смея да кажа, че се чувствам по-спокоен като пазарувам през алито, отколкото през ибей (колкото и различни да са по начин на търговия).



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта