Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 27 фев 2018 17:36


Искат изпринтено на лист колко струва стоката, може и на място да го изпринтиш, но беше скъпичко.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vanesto » Вто 27 фев 2018 18:30


Каспър написа:Плащането е през Алиекспрес. До митницата ще отида не ми е проблем. Там мога ли директно да им покажа колко и за какво съм платил вместо да правя скрийнове и с попълнената бележка да ми освободят пратката ?

Можеш, принципно трябва да платиш ДДС, но обикновено не се стига до там :mhihi Не знам въобще защо са ти я спрели за 40лв, това много рядко се случва. Прагът за ДДС е 30лв.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 27 фев 2018 19:38


Взех писмото, там пише че трябва да представя документи за пратката, за това че е обвързана с този тракинг номер и документ за заплатената сума. Ще разпечатам тези неща от сайта на Али и от този на електронното банкиране и утре с тези неща директно в митницата. Само с показване няма да мине номера, ще искат документи.
Нямам идея защо са я спрели, за пръв път ми се случва. Имал съм и пратки на по-висока стойност, но не съм имал ядове. Това са четири различни калъфчета за телефони в един плик с един тракинг номер заплатени като четири отделни поръчки при един търговец. Голямо принтиране ще падне за всяка от четирите поръчки по-отделно. Мислех че като ми ги пуска заедно всичките жълтура ми прави услуга, а то какво стана :banghead Ако ги беше пуснал по отделно или поне 2х2 нямаше сега да се занимавам с глупости. Занапред ще го имам предвид.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот k_garchev » Сря 28 фев 2018 4:17


Ще ти трябва и EORI номер,за да можеш да освободиш пратката.За този номер се чака и то не малко.Така или иначе ще ходиш,подай документи да си извадиш такъв номер.Мисля че имаше и вариант да си извадиш временен,който ще стане за деня и ще можеш на същия ден да освободиш пратката,но те съветвам да си подадеш заявление и за постоянен.
Edit:Имаше и нещо такова,че ако пратката е пристигнала по сухоземен път отиваш до митницата на централна гара(улица Веслец),ако е пристигнала по въздух,отиваш на митницата на аерогарата.Мен така ме разиграваха веднъж.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Сря 28 фев 2018 6:38


Съобщението е от митницата на Веслец. Ще проверя за този номер :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 28 фев 2018 9:50


пиши после как се е развила ситуацията


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот DundyTheCroc » Сря 28 фев 2018 16:06


За плащане през Алито ще ти искат разпечатка от банката, която ти е издала картата. 40 лева са над допустимите 15 евро, така че те чака разправия с митниците и един загубен ден. Български пощи предлагат представителство по такива случаи, те освобождават пратката, ти си плащаш мито, ДДС и за услугата.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Сря 28 фев 2018 17:54


Ами в софийската митница не са ми искали извадка от банката, а сумата беше близо 300лв. За час се оправя всичко. Плаща се само ДДС на цялата сума (продукт+доставка).


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Сря 28 фев 2018 20:41


Ходих до митницата с изпринтени детайли от Алито за всяка от четирите поръчки в този плик с един тракинг номер и изпринтена справка с транзакциите с тази карта от сайта на електронното банкиране на банката. Подадох документите на 13то гише като човека ми каза че мога да се представлявам сам пред митницата ако имам EORI номер и електронен подпис за да мога после сам да си подам митническата декларация през нета. Това е евтиния вариант, но аз нямам нито номер нито ел.подпис, а той каза че дори и да си извадя номер без ел.подпис нищо не правя. Втория вариант е да те представляват "БГ Пощи" като услугата става веднага и струва 12 лв. Платих 12 лв. за това, още 3.50 лв. за някаква пощенска такса, 8 лв. ддс за пратка на стойност 40 лв. и 2 лв. зелена зона за каляската спряна опред. Чакаш около 15 минути и после се ходи до друго гише да си вземеш пратката. Цялата работа е около 30 мин. На обед от 12.00 до 13.00 ч. почиват.Така пратка за 40 лв. ми излезна 66 лв. Обясниха ми че имам право да върна пратката, но тогава според зависи как се разбереш с продавача може да се наложи да си покриеш транспортните разходи в обратната посока. Ако до деветия ден от известието не си освободиш пратката после дължиш по 30 ст. на ден такса магазинаж.
Всички стоки с декларирана стойност над 30лв. трябвало да минават през митницата и да се плаща ДДС, това че някои минават метър е друг въпрос. Имайте го предвид ако жълтурите ви предлагат или направо без да ви питат (както при мен) набутат няколко дребни поръчки в един плик и на етикета декларират общата им стойност вместо да се занимават да пакетират и описват всяка дребна поръчка отделно в отделен плик с отделна цена. Ако общата им стойност е под 30 кинта тогава добре, но ако е повече лошо. Хубавото е че ще си ги вземете всички заедно, а лошото е описано по-горе.
Не всички жълтури си декларират стоките като подаръци, вече повечето пишат истината на етикетите. Ако моя жълтур беше подготвил четири отделни пратки (всяка на стойност около 5 евро) за четирите отделни поръчки които съм направил вместо да ги набие и четирите в един плик и отгоре да пише 20 евро нямаше да имам такива ядове. И аз имам вина защото още от изпращането аз знаех че са с един тракинг и четирите поръчки, но не съм попитал какво е декларирал на етикета, а и не съм знаел че пратки с декларирана стойност над 30 лв. трябва да минават през митницата и да ходя да се разправям. Е вече знам и ще внимавам когато взимам няколко дреболии от един търговец как оформя пратката.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 07 мар 2018 18:37


На 5-ти спечелих диспута а днес пратката пристигна :smile По добре да беше удължил срока.


4on4on
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 06 май 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: RE: Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 4on4on » Сря 07 мар 2018 19:53


Ми като си толкова загрижен, плати му въпреки това. Не е ли редно така?

Последна промяна от IvanMan на Сря 07 мар 2018 20:01, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 мар 2018 19:55


Не.
Китаеца се е наиграл.
Проблема си е негов.
60 дни са доста време.


Потребителски аватар
vynsente
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 20:50
Автомобил: EXELERO
Двигател: V12 twin turbo
Местоположение: Nature
Контакти:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот vynsente » Сря 07 мар 2018 20:11


За последните 5 години имам около 10стр. с поръчки от игли, гривни, пръстени, слушалки, панели, протектори и калъфи за таблети и смартове, през дрехи, шапки, аксесоари, пособия за кухня. баня и т.н. до телефон, навигация, кух. уред, авт. огледало, куулери, юсб-та, играчки, та дори и некви козметики... Вече не им знам края!

В 95% от случаите нещата пристигат от 2 седмици до 4 месеца!? Често по време на или след приключен диспут, със възстановена сума разбира се, стоката пак идва.
5% остават за ''забравени''' и ''изеткли'' срокове, тогава ни стока, ни пари... Чат пат някой НЕсъвместим артикул или идват на ''боклуци'', боклуците - неочаквано брутални ултра хипер мега еФтини от най-долното съдържание и материали изработки! Случвало се и объркан арикул като цвят или модел, но аобщо взето няма драма.

Като цяло доволен, често изпадат прилични неща за стотинки и левчета, а у нашта Родина същите с ''надценки'' до неузнаваемост.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 мар 2018 20:19


Наскоро колега написа коментар,Как може да чакате по два месеца?
Ами мога,няма да пълня гушата на някой наш селски хитрец.
Не ям доматите с колците.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Пет 09 мар 2018 18:21


Днес ми пристигнаха три пратки изпратени на 27.2 с China Post Registered Air Mail. Това ми е рекорда за бързи пратки, само за 11 дни и то с този вид поща :eek Обикновенно с нея ми идват за около месец нещата, но този път биха и AliExpress Standart Shipping с която традиционно ги получавам за 20 дни. С Royal Mail от Англия нещата ми идват за една седмица.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта