Отопление с пелетна камина???

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот Apokaliptiko » Пет 03 ное 2017 19:15


Това също го имам като идея: корабен комин, за високо и ниско налягане. Но трябва да се поразтърся дали на Ф80 го има...




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4241
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот tdi fen » Пет 03 ное 2017 20:50


кой етаж е това няма ли възможност да се изгради външен комин от иноксови тръби


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот Stivi » Пет 03 ное 2017 20:59


Аха,ей сега ще опъне колегата 3 етажа коминче /пише си в темата че е на 4-ти етаж от 7/ :wink Първо че няма кой да му разреши,второ че с алпинистите и материалите ще му се върже ако не златно,то поне стребърно :mhihi


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот Apokaliptiko » Вто 14 ное 2017 17:25


Нещата се решиха. Ясно е, че в моя случай се действа на принципа или/или. Както бях мислил и в последствие реших закупих една шапка въртяща се на Ф80 монтирах я и наистина при най малкия полъх тя започва да се върти. Сега чакам по силни ветрове, и смятам че ще си помогна дори и с тягата и надявам се, че вече и няма да завирхря вятъра и да не ми дава грешка камината. Благодаря пак за разискването. Ще снимам, за да има информация и за хора, за напред.


Потребителски аватар
zlatna.mihaylova
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 10:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот zlatna.mihaylova » Нед 26 ное 2017 10:40


Здравейте! Понеже в момента се ровя за информация за пелетни камини (семейството планира в най-скоро време инсталация на такава) попаднах и на тази дискусия. Супер благодарна съм за информацията, много е полезно да прочете човек различни мнения! Имам въпрос обаче - колко топли камината сама по себе си - трябва ли в помещението (всекидневна) да има и радиатор? Да знам, че зависи от апартамента - имаме сменена дограма и вътрешна изолация, но като цяло е студен апартамент, тухла, от началото на 60-те.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Отопление с пелетна камина???

Мнениеот Stivi » Нед 26 ное 2017 11:00


Това колко топли камината с излъчването си е записано в характеристиките и,примерно 2-3 киловата,дали ще ви е достатъчно това за стаята в която ще е камината зависи от много фактори и няма как да се каже по интернет :) Но ако да речем успявате да се стоплите с ел. печка 2 киловата значи няма да имате нужда от радиатор в помещението !



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта