Мнения за смартфон CAT S60

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот M3ntata » Вто 11 окт 2016 17:13


Здравейте, понеже текущият ми телефон почна да ми обръща гръб, започнах оглед на нов. Интересувам се единствено от защитени телефони най вече от прах и удар, също така трябва да има добра камера, дисплей, издръжлива батерия, разбира се и да е надежден. Операционната с-ма не е от значение, ако знаете за други телефони предложете. Иначе главно въпросите ми са за този модел на CAT S60.

Поздрави.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 окт 2016 17:20


Записвам се за темата


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Вто 11 окт 2016 17:45


Здравейте, преди време четох ревю на един китайски аналог на Ката. И определено ме впечатли, става въпрос за "BV6000" изиза около 180-190 долара. http://www.devicespecifications.com/bg/model/ec7a3bb4
Поздрави!


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот M3ntata » Вто 11 окт 2016 18:22


Колега сега гледах няколко руски ревюта, да ти кажа наистина не изглежда зле като за парите си и то с такъв хардуер и батерия. Само, че пластмасата е много мека и лесно се драска (от най малкото). В едно ревю го хвърляха във торба цимент после под чешмата :mhihi. За мен най важното е да е прахо устойчив понеже на работа прониква метален прах (стружки) в телефона който окъсява разни "връзки" примерно почва да се рестартира непрестанно или като слушам музика да си спира,намаля и усилва музиката, а това (по някога) се оправя САМО след пълно разглобяване! Пък и от време на време дисплея спича не реагира само след hard restart и почукване по телефона се оправя :mhihi Иначе телефона ми е BlackBerry classic Q20, други никакви грижи нямам с него, но прахоляка му разказва играта. По принцип S60 ми се вижда скъп най вероятно ще дочакам коледни промоции, но от сега да си получа мнения за него или други. Колкото до BV6000 не го намирам в България, а все пак и гаранцията е важно нещо :wink


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 окт 2016 20:03


На един приятел гледах онзи ден, попивах го така. Не изглежда лошо телефончето, обаче още е ново и колко е издръжливо не мога да кажа. Не съм се интересувал и дори с какви параметри е


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот M3ntata » Вто 11 окт 2016 20:11


Като цяло всичко което пише на брошурата ме устройва напълно, че и във повече... Но и аз точно се чудя каква е реалността, а и цената ми се вижда нещо висока по скоро бих отделил към едни 800лв. Но ако се реша на 100% и по Коледа ако излезе някоя оферта до към 1к лв може да го грабна, разбира ако излезе човек който ще го похвали.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 окт 2016 21:03


Бре, аз сега като спомена ти тая сума от 1000+ лева за телефона, та приятеля който му гледах телефона оня ден, като нищо да е бил и S40, че моя човек не би дал 1200 лева за телефон, като до преди седмица беше с нокия с фенерче


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот M3ntata » Вто 11 окт 2016 21:59


К.Одаджийски написа:Бре, аз сега като спомена ти тая сума от 1000+ лева за телефона, та приятеля който му гледах телефона оня ден, като нищо да е бил и S40, че моя човек не би дал 1200 лева за телефон, като до преди седмица беше с нокия с фенерче


Цената наистина е висока поне за мен, смисъл давал съм по 500-600лв за телефон но в момента този телефон е +1200лв това е много, на майка twingo-то го взехме за по малко и вече не знам коя година няма мъки. Но пък е и дразнещо с настоящия който всъщност е много добър модел, но не е за моите условия. Между другото не съм единствения който се оплаква има и една "ябъкла" 4S който също има подобни проблеми при него до колкото знам само дисплея спича. Още сумати и самсунзи правят подобни проблеми и това телефоните когато седят у джоба :eek Ако седят на масата не мога да си представя :mhihi Лошото е че на лято имам малки планове по колата и трябва по малко да отделям за там, та ако намеря по горния Blackview в България (за да ползвам гаранцията адекватно) може да го грабна, че много пара е CAT. Но пък за парите си може да предлага по добро качество, телефоните ми не са аксесоар или консуматив :mhihi ако не ми създава ядове може и над 5г да карам с него. Като цяло от доста време се интересувам от подобни телефони чел съм за S50 и там нещата не бяха много добре имаше противоречиви мнения... За това пуснах темата ако стигна до покупката на въпросния модел да знам че си струва парите и че дълго време няма да имам ядове с телефона. Че това blackberry сега и не мога да го продам понеже от честото разглобяване (профилактика) вече има следи по краищата въпреки, че функционира на 100%.

EDIT/ Като се поразрових намерих BV6000 ж България на цена от 490лв (което за телефон менте ми се вижда множко). Иначе пък не го жалят по ревюта, но не е гаранция че не дефектира след това.



Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот Mishonti » Сря 12 окт 2016 10:13


Телефона е страхотен. Тествам такъв вече няколко седмици, достатъчно бърз е, камерата е много добра - има си и доста готини екстри, които друг телефон няма. Със сигурност няма да сбъркаш ако го вземеш.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот vanesto » Сря 12 окт 2016 13:28




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот инжектопляктор » Сря 12 окт 2016 13:35


CAT-a е прехвален телефон. Пусни търсене в Интернет да видиш колко се продават на части, заради счупен дисплей. Един приятел направи такъв тоталка с точно 1 падане от под 2 метра височина.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот M3ntata » Сря 12 окт 2016 18:27


Mishonti Колега за S60 ли стана на въпрос, ако е така как панела лесно ли се дере (от удари), нещо повече да кажеш.

vanesto Колега нещо не ти разбрах поста, смисъл аз го намерих в ebay на сходна цена (bv5000 не ме устройва), предпочитам да дам 500лв с 24м гаранция от колкото 350-400лв без гаранция или с такава която ще остана половин година без телефон.

инжектопляктор За предишните модели знам има много писано, но нищо не открих за този, а и като цяло цената е доста по висока от стартовите цени на предишните модели което ме навежда на мисълта, че качеството може да е на ниво.

Още съм в размисъл, ще чакам разни черни петъци или други коледни промота ако изскочи на по приемлива цена (лично мнения) може да го грабна.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот pensiq » Сря 12 окт 2016 21:46


Ползвам S60 от една седмица.
Зареждам го през около 48 часа.
Изглежда и се усеща масивен - не сам тествал колко е здрав.
Водоустойчив според мен и моите тестове на 100%.
Термокамерата не е върха, но е полезна за хора с определени професии.
Камерата е добра, като за 12 13 мп.
Работата с 2-те сим карти е лесно и не създава никакви ядове.
Обхвата на всяка една безжична мрежа е с нива не постигани, от нито един телефон ползван от мен до сега.Пиша за: мобилна, блутут и wi-fi.
Zello за радиолюбителите.
Ярък и отчетлив дисплей, независимо че е 720p.

П.П. И нещо негативно - не ми харесва капачето, което покрива usb порта и си мисля, че няма да изкара много време, но за това след месец два ползване.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот Mishonti » Чет 13 окт 2016 0:20


Колегата по-горе добре представи смартфона с изключение на това, че за мен термокамерата на телефона е нещо страхотно и е на добро ниво. Иначе не се драска лесно, поне по наблюдения до момента.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнения за смартфон CAT S60

Мнениеот pensiq » Чет 13 окт 2016 18:31


Написах, че не е върха, а не че не ми харесва.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта