Избор на DSLR фотоапарат

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Spiccer
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 11 окт 2014 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот Spiccer » Вто 14 мар 2017 19:03


Здравейте колеги,
От известно време съм решил да се сдобия с такъв DSLR фотоапарат втора ръка до около 400лв, но не знам на коя марка да се спра и с какъв обектив да е. Ще се използва чисто любителски. Някой по-компетентен ако може да ме светне какво да гледам, може дори и предложения! :smile
Поздрави!




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот group® » Вто 14 мар 2017 22:02


Аз не съм от компетентните, но защо ти е DSLR?
А и за 400лв не можеш да вземеш читав обектив само.
2ра ръка читава техника за снимане е малко по-евтина от нова. Не е като други стоки.
Отделно само ремонт на един свръхизползван дслр може да ти стигне бюджета.

Апропо какво ще снимаш?


Потребителски аватар
Spiccer
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 11 окт 2014 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот Spiccer » Сря 15 мар 2017 7:58


Ами няма да се правя на фотограф да гоня прекалено добро качество. Ще снимам всичко. Но чисто любителски.


Потребителски аватар
archimedes
Мнения: 371
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот archimedes » Сря 15 мар 2017 9:13


Ако ще е само любителски по-добре е си взимай DSLR, а по-добре някоя добра сапунерка. Казвам ти го от отпит. Аз също исках и си взех. Първите месеци бях доста ентусиазиран дори отидох и на курс. Накрая ми мина мерака, защото е тежък и обемист и неудобен. Затова по-добре някой любителски с хубава оптика и ако имаш желание да обработваш снимки да снима в RAW.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот group® » Сря 15 мар 2017 10:10


Абсолютно не си за dslr
А и с този бюджет съвсем. DSLR-а иска пари, обективи, триподи, чистене, разбиране, време, място и знания, за да направи хубава снимка.
Хубавото е, че вече има апарати за такива нужди и все повече любители минават на безогледални и powershoter-и.
Ако искаш нещо, което ще те изкара повече време, тоест дори и ако се зарибиш да имаш ресурс - https://www.amazon.co.uk/Canon-PowerSho ... ywords=g7x
Това е стария модел, аз имам новия, но разликите са пренебрежително малки (G7X mark II е новия). Този можеш да го издебнеш някъде по e-bay или дори амазон, втора ръка и да се доближи до бюджета ти.
В БГ го няма 2ра употреба, защото който си го е купил, не го продава дори и да мине на огледални (като мен).
Аз имам и dslr - 80D на Canon, смело мога да кажа, че това е по-доброто за любителски нужди. Малко, но има всичко на един DSLR - голям сензор, стабилизация (нужна ти е), светла оптика и т.н.
Другия огромен плюс е, че с това можеш да правиш страхотно качество видео. Наистина много добро.
Движещия се дисплей е супер необходим също.
Недостатъците му за теб са пренебрежими. Няма визьор, но и доста време няма да ти трябва.
Снима RAW и имаш всички ръчни режими на DSLR, с които да се учиш.
Лимитът му ще стигнеш само ако много се зарибиш, изкараш курсове и т.н.
Дори и тогава да си вземеш нещо по-добро (минимум 2к лв са ти нужни), ще си го запазиш! Гарантирам!

п.с. не те карам да взимаш точно този модел, но е една добра начална точка. Прочети с какво го сравняват (има модели на Sony и т.н.) и си избери. Гледай ревюта, сравнителни тестове и те така. Няма нещо, което е най най. Винаги е средно от цена, качество и нужди.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот forski » Сря 15 мар 2017 10:31


Купуваш си някоя турбо сапунерка която поддържа въпросния RAW формат, научаваш някой основни неща във фотошопа, прочиташ две книжки на Нешънал с основните неща за снимането, и ще имаш хубави снимни за семейния албум :biggrin
Всичко останало са много пари на вятъра!
п.п. RAW (суров)формат е пълната големина на файла който може да възпроизведе фотоапарата без компресия в jpg например.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот petko5 » Сря 15 мар 2017 22:46


Не искам да Ви "троша хатъра", но за 400лв. и качествена сапунерка втора ръка няма да вземете :wink

На първо четене, бих Ви посъветвал да се разровите в този форум и мнооооооооооооооого внимателно да прочетете това което Ви интересува :wink :
http://photo-forum.net/index.php

Цени за нови DSLR апарати, сам си направете извода:
http://magazin.photosynthesis.bg/fotoaparati/dslr.html

Цени за нови "Турбосапунерки:
http://magazin.photosynthesis.bg/fotoap ... arati.html

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1% ... BA%D0%B0-3

Цени за апарати втора ръка :
http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=BAZAR

Успех от мен :th_up


Потребителски аватар
Spiccer
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 11 окт 2014 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот Spiccer » Чет 16 мар 2017 7:55


Благодаря ви за отговорите. Явно ще заделя още пари и тогава ще мисля за покупката.


vladoooo
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 23:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот vladoooo » Чет 16 мар 2017 9:06


DSLR си иска твърд обектив 35мм или 50мм за хубав семеен албум. Бюджета е малък дори и за втора ръка. Предлагат се читави китове като начало, кропнат с 18-105мм на nikon.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот Barboukov » Пон 20 мар 2017 14:59


Това мога да предложа. viewtopic.php?f=47&t=464561

Снимал е в България, Румъния, Италия, Франция, Монако, Швейцария, Сърбия, Хърватска, Словения. Общо около 1500 снимки. Обектива му е хванал от близо принца на Монако и от върха на Айфеловата кула една жена, която си чешеше гъза долу в градинката.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на DSLR фотоапарат

Мнениеот group® » Вто 21 мар 2017 1:23


Barboukov написа:
Снимал е в ...


И в Танганайка да е снимал, пак е бавен/тъмен, с малка матрица и единствения + е, че има зум и опрична стабилизация. Иначе с с телефона е същата раота.
(не се заяждам, но темата е за DSLR или поне сходно качество)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта