Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот ivanovkbg » Чет 30 мар 2017 12:11


Добър ден, колеги.

Приятелката ми преди време си беше купила външен хард диск WD My Passport Ultra, беше сложела парола и тъй като го използва на един и същ компютър му беше дала да запази паролата и да не я иска. На скоро, обаче, преинсталирахме лаптопа и при опит да отвори хард диска иска парола, която тя е забравила. Четох доста по форумите, в официалния сайт на WD, но никъде няма информация как може и дали въобще може да бъде възстановена парола — навсякъде казват, че няма вариант да се възстанови и трябва хард диска да се форматира, но с това ще изчезне информацията от него. Проблемът е, че на тоя хард диск има доста ценна информация — документи и т.н.. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да съдейства — как може да бъде възстановена паролата или поне файловете от него.




sp3ctr3
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 11:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот sp3ctr3 » Съб 01 апр 2017 13:09


Мисля , че Пик Компютърс предлагат решение на този проблем, обади им се и ги питай дали могат да помогнат.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот инжектопляктор » Съб 01 апр 2017 20:30


Ти не можеш. Има определени слабости в определени фърмуъри ползвани с определени контролери на дисковете от тая серия, които дават възможност това да стане, но това е хакерска работа или работа за фирма, занимаваща се специално с възстановяване на информация от дискови устройства и не е работа за кварталния сервиз.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот ivanovkbg » Сря 05 апр 2017 10:12


Ясно. Знам, че най-вероятно аз няма да се справя, но в крайна сметка ми трябваше да разбера дали има вариант, пък нищо, че ще си заплатя за услугата, стига да станат нещата.

Благодаря, малко по-късно ще звънна в ПИК.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот инжектопляктор » Сря 05 апр 2017 12:51


ivanovkbg написа:Благодаря, малко по-късно ще звънна в ПИК.

Не очаквай PIC, JAR или технобакалия да ти оправят нещата. Познавам ги всичките, в тоя бранш съм и е несериозно да твърди някой, че там са хакери, които ще ти свършат работа. За да се преодолее криптирането, трябва на ниско ниво да знаеш нещата, а те са просто преинсталатори на компютри и сменячи на части.
Една от специализираните фирми е ITEMAV. Ако си склонен да дадеш 200-500лв за информацията на диска, ти си човека.
Иначе, варианти има - открити са слабости в методите на криптиране, чел съм за тях.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот dreadx » Сря 05 апр 2017 20:36


Пак е някаква надежда - не съм се интересувал точно от този въпрос, но до сега си мислех, че данните са криптирани и колкото и да се надлъгваш с firmware-a, просто няма от къде да извадиш необходимия ключ. И съответно, че единственият начин да стане е да се опита да си спомни каква парола е сложила.

---
Но човек много трудно може да изкара от паметта си нещо, което е въвел само един път преди много време - може би само под хипноза.

Което ме подсеща как отдавна си мисля, че трябва да намерим някой добър хипнотизатор, който да специализира във възстановяване на забравени пароли -
- ще има много работа - и за мейли, и за фейсбуци.. Веднъж на три водки си бях сменил паролата на мейла --> леле, едвам се сетих после каква е!
А иначе тогава, докато я въвеждах, си мислех каква лесна за запомняне, сложна за отгатване
и трудна за забравяне парола слагам.. - ето 300 гр. алкохол как понякога променят представите за нещата.. ;)

---
За да не пиша само off-topic -> за харддиска, ако искаш се обади на най-добрия специалист, който знам, по възстановяване на информация от харддискове.
Самуил Каракашев - skype: samuil.karakashev , web: http://www.datarecovery.bg

Веднъж, преди много време, бях набарал една руска сервизна low-level програма, която се използва при ремонт на харддискове. И се хванах да поръчкам с нея някакви стари и развалени HDD-та, - ей-така от чисто любопитство, за да науча някакви подробности и за тях. По същото време четох из форумите, че всички много го хвалят. И тогава му подосаждах с разни въпроси по скайпа, да ме насочи за някои неща с харддисковете. Много ми помогна за всичко и изобщо не ме е питал защо го занимавам с глупости. Направи ми впечатление на уникално свестен човек.

Не помня кога беше това, може да е било и някъде около далечната 2005-та година. Той открай време се занимава само с възстановяване на информация. Ако има възможност ще ти помогне.
Ето тук му намерих подробното инфо за контакт:
Global Data Recovery Alliance - http://www.globaldra.org/contact.html -- някъде по средата на страницата, за България.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот Miki » Чет 11 май 2017 9:53


Потвърждавам - Самуил Каракашев е най-добрият в бранша.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Външен хард диск WD My Passport Ultra - забравена парола, възстановяване

Мнениеот VWGT » Пет 12 май 2017 15:31


Изображение



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта