проблем с флашка Сандиск 16гб

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

проблем с флашка Сандиск 16гб

Мнениеот luboveliki » Сря 05 апр 2017 21:17


Купих си флашка Сандиск 16гб. малка да не стърчи.Слагам я в радиото на колата Блаупункт-new jersey 220 bt , или тръгват 2-3 песни или мисли и нищо.Имам 3 броя флашки 4,8 и 16 гб.(дългите различни марки) и работят перфектно,всичките на ФАД 32,помислих че проблема е в Сандиска но пробвах на друго радио JVC и работи перфектно,форматирах няколко пъти,пробвах с папки и без папки,малко и много песни,неще и това е,не откривам никаква зависимост,работи на друго ЦД,на моето неиска,другите 3 броя бачкат,помагайте че ми скъса нервите,искам да е от малко стърчащите да не я вадя от радиото(да ня я скърша) и баш тази не става :mad




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с флашка Сандиск 16гб

Мнениеот dreadx » Сря 05 апр 2017 21:57


Ами аз бих разглобил радиото и бих помислил как ще стане или да изкарам буксата на някое скрито място, например в жабката - но прекалено дългите кабели може и да ебават USB-то.
Или ако има възможност буксата да се напъха по-навътре в радиото (има доста празно място в повечето случаи), така че съвсем да не стърчи флашката.
-- само с една сиджимка, като на дамски тампон, за да може да се извади ;)

Но ако искаш потърси първо за някоя друга къса флашка, трябва да има и на други производители. А тази сигурно може да я върнеш, или да я използваш за нещо друго. То е нормално да има и несъвместимости с тези флашки..

Изобщо не знам защо все ги правят така да стърчат, като нормално я пъхаш в радиото и забравяш - не я вадиш понякога със седмици. А опасност да се скърши щом стърчи, винаги има.

Ако радиото поддържа и SD-карта, освен флашка, просто слагаш картата - те поне влизат до край - не пречат и не стърчат.


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: проблем с флашка Сандиск 16гб

Мнениеот luboveliki » Чет 06 апр 2017 18:02


бях купил същата но 8 гб. за служебното радио,днес ги размених и о чудо :bowdown :th_up работи перфектно,сега аз съм с 8 гб. а служебното с 16 гб.,демек идва голяма(САНДИСК) за радиото ,защото 16-ка на ТДК работи перфектно,в магазина ми ги препоръчаха и двете Сандиск....ами поредната дивотиика,но не намерих зависимост............


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: проблем с флашка Сандиск 16гб

Мнениеот Bai Sando » Чет 06 апр 2017 21:12


Миналата година си купих един евтин Пайнер с предна флашка.Видях в един-два руски сайта,че им запояват кабели от вътре и извеждат флашката от вън.Взех един мултицет,проследих кои писти са за флашката и я изкарах във жабката с 1м кабел.
Никога не съм харесвал предни USB-та,предимството им е само ако се ползват за служебни коли и бусове.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с флашка Сандиск 16гб

Мнениеот ila » Сря 12 апр 2017 0:41


обикновено флашките са с голяма гаранция. пробвай да я смениш при доставчика



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта