Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот bayspiro » Пон 17 апр 2017 20:30


Ако искаш да не се разпада повече, просто бележи местата, под маркираните отвори, снеми планката и закопчай за нея пантата с два поп нита от обратната страна(главата там е по-малка), леко с едно по-голямо свредло правиш място за главата на нита в дъската(там където си белязал) и връщаш планката с нитованата панта на място. Твоя начин с резбата иска дебела планка за да има поне две витки резба, иначе няма да държи..




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот ktamen » Пон 17 апр 2017 20:38


Не е трябвало да правиш допълнителни дупки. Трябваше да ги хванеш със самонарезни винтове без да пробиваш дупки. В тези големи дупки ще направиш резба М6, а 2мм е твърде малко за такава резба. Пък и болтовете няма да минат през планката на пантата.
Най-добре смени планките. Или ги свали и хвани предварително за тях пантата с болтчета и гайки. По-добре е да ги смениш.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Каспър » Пон 17 апр 2017 21:23


Това за резбата и дебелината на планката е притеснително, не го знаех. Сгреших, че не пробих дупки за пантата ф3.3 и после резба М4. По-дебели планки не мога да сложа защото дори тези не знам реглажа дали ще ги компенсира. Нови планки означава нови дупки във вече надупченото пдч, тоест охлабвам го допълнително. Ще рискувам с резба М6 в тези планки и ако не държи минавам на друг вариант. Отворите на пантите ще ги разширя малко. Ще ми трябват и винтове за метал с фрезенкова глава М6х20, а такъв размер не знам въобще дали се намира лесно.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Iezekil » Пон 17 апр 2017 22:49


Изображение


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот ktamen » Пон 17 апр 2017 22:53


Трябват ти две парчета ламарина, налагаш тези планки върху тях и пробиваш дупки на същите места. И ги закрепваш в същите дупки със същите винтчета.
Или хващаш пантите с 4мм болтчета с конусна глава и гайки, главата на болтчетата откъм ПДЧто, ако не се скрива, може да пипнеш малко отвора с конусен зенкер или голяма бургия.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот dreadx » Пон 17 апр 2017 23:16


Според мен трябва да захване планките към пантите с болтче и гайка. За целта да пробие отдолу място за болтчето и да разшири отвора с подходящ диаметър, където да влезе гайката (не е нужно да я заварява към планката, просто да влезе плътно и да седи там, за да може отгоре да завие болтчето). Освен това като види, че всичко пасва, може да я залепи с каноконлит в дървесината (като преди това около гайката натъпче нещо за уплътняване -> каноконлит се уплътнява добре с плат, конци, памук и др. такива.).
Самите планки да закрепи както го е намислил, с винтчета за дърво, но преди това да накапе в дупките им каноконлит - аз така съм си завивал винтчета в изтърбушено ПДЧ и май става по-добре, отколкото с Ц200, защото прониква и залепва по-здраво между онези отпадъци, от които е направено ПДЧ-то. И важното е да не хлопат винтчетата, иначе пак ще се разбие.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Каспър » Вто 18 апр 2017 5:21


Захващането на пантата към планката ще трябва да се пипа няколко пъти след като вратата се постави за да се центрира нагоре-надолу. Ако се захване с болт и гайка става много неудобно няколко пъти да се развиват и завиват 6 гайки или глави (зависи как е обърнат болта) докато се напасне вратата. Това с гайките отвътре ми се струва много играчка. Ще видя днес дали планката ще хване поне две витки на резба М6 и ако не тогава ще го мисля.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Iezekil » Вто 18 апр 2017 5:53


Ква е тая играчка и дупчене?Взимаш по 2 глухи гайки като от предното ми мнение,разпробиваш си старите дупки,пускаш си по 2 болтчета и готово.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Каспър » Вто 18 апр 2017 6:21


Страницата на гардероба е външна и стой открита, затова не искам да я пробивам. Ако не стане с планките обаче ще я надупча с глухи гайки или дюбели.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот goppa » Вто 18 апр 2017 9:14


Aко стигне до пробивaне, по-добре ползвaй кaруцaрски болтове. Ще изглеждa по-прилично.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Каспър » Вто 18 апр 2017 10:49


Ако се стигне до пробиване варианти много, но не искам да се стига до там. Не че с тия планки отвътре не наруших естетиката на този иначе "скъп и качествен" гардероб от ПДЧ :mhihi , но като е отвътре поне не ми дразни окото непрекъснато.


Потребителски аватар
steni
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:22
Автомобил: Passat_b5
Двигател: ADR 98
Местоположение: Стара Загора

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот steni » Вто 18 апр 2017 11:41


За ненужните отвори от вътрешната страна може да се сложат ,, тапички,, от фолио със същия/ подобен цвят.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот georgebonev » Вто 18 апр 2017 12:48


Каспър, ако стигнеш до пробиване, помисли дали ще искаш да си сложиш, например, етажерка от външната страна, захваната за болтовете, които се показват... Иначе, с подходящи тапички, мисля, че ще е удачно и добре.
И аз имам два шкафа, единия с подобно изронени легла на пантите отвътре и паднала врата, другия се крепи още, но и той е пътник. И на двата се замислям за малка етажерка в горния край, където е открито от вън.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Pet_rov » Вто 18 апр 2017 13:46


Не си спомням в кое предаване го гледах, но там подобен проблем с изронени отвори го решиха, като натъпкаха двукомпонентен Поксипол и докато не беше втвърдил напълно, напръскаха с мазна течност от рода на ВД 40 самонарезни винтове, навиха ги в поксипола и като изсъхна ги развиха и монтираха пантите.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Разбито захващане на панти на гардеробна врата - как се ремонтира ?

Мнениеот Каспър » Вто 18 апр 2017 18:16


Днес навих резби М6 в дупките Ф5 на планките където хващат пантите. На 2 мм. планка се получиха почти две врътки, което е малко но се надявам да държи. Разширих отворите на пантите от Ф5 на Ф6.
Купих винтове за метал с фрезенкови глави М6х20. Захванах планките с по четири винта за дърво М3.5х15 към страницата. В последствие смених един от винтовете с М5х20 (с жълтата глава на снимката) за по-здраво захващане в ПДЧ-то, но при навиване докрай тръгна да пука страницата отвън и се отказах да сменям и другите. Ще ги оставя около седмица да видя дали ще държат стабилно пантите в планките и тогава може да сменя и останалите 3.5х15 с 5х20 без да ги натягам докрай.
Завих пантите към планките с винтовете М6х20 натягайки почти докрай защото почна да пука страницата отвън. Последва лек реглаж. Това е резултата:
IMG_1133r.jpg
IMG_1134r.jpg

Естетически не седи добре, но се надявам поне да е здраво. Гледам, че и другата врата е тръгнала леко, но когато и тя се изкорми не бих се захванал на това хоро отново. Срещнах доста трудности, къде от незнание и от липса на инструменти, къде от скапани панти и ПДЧ. Бих пробвал някои от вариантите който предложи колегата petko5 за вътрешни скрити крепежи. Струва ми се по-лесно и естетически по-добре.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта