Малко въпроси за Фейсбук

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот ila » Нед 16 апр 2017 15:44


Отдавна имам профил но рядко влизам. Скоро при един опит да вляза в профила си разбрах, че съм забравил паролата си. Като тръгнах по стъпките за смяна на паролата системата ми поиска да си сканирам личната карта и да е публикувам, за да били сигурни, че съм аз! :mhihi Като допускам, че няма толкова елементарни хора, които да публикуват личната си карта в публична мрежа, питам: - има ли начин да влезна в профила си без да им изпращам лична карта? и как мога да изтрия този профил?




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот dreadx » Пон 17 апр 2017 23:38


Копеленцата и на мен ми блокираха така един профил - ама аз не държа да им пращам лична карта, личен телефон и др., за сега съм го оставил така. От това, което ми искаха имаше два варианта - да сканираш личната си карта или друг официален държавен документ (а най-добре не твоята, ами на някой талибан) - и да им я изпратиш.
Също можеше вместо официален документ да сканираш 2-3 сметки за ток, вода и парно, на които пише твоето име. (ако ги лъжеш с името, ще трябва да си направиш други такива сметки, с фалшивото име).

Даже си играх да си правя фалшива снимка на фалшива лична карта от друга държава, с фалшивото име - и много добре ми се получи -- 100% нямаше да се усъмнят онези грозни, дебелогъзи дрисли, които се занимават с валидирането на акаунтите - ама така и не им я изпратих. Може би много добре ми дойде, че ми спряха акаунта. Надявам се някой ден онова идиотче, с малоумната физиономия (шефът им де), най-после да вземе, че да фалира, защото станаха много нахални. - "не можели да си оправдаят таксите, дето ги прибират от реклами, ако имали неизвестни фалшиви юзъри, с неистински имена и данни". Щели да им паднат акциите - ха дано!

Ако всички те знаят като "Мара Отварачката", то най-естествено е да се регистрираш с това име. Някой знае ли истинските имена на Мара Отварачката? - аз не ги знам.
Ако ми изпотрябва, да си я добавя като приятелка, ще срещна сериозни затруднения. А дори и да проверя какви са й имената, ще ми изкара още 350 кифли със същото име - като ще ми предложи на първо място тези, които са около моето село, учили са в моето училище, или се познават с някой приятел на моите приятели - е как да намериш после определен човек във фейсбука?
Мисля че крайно време е да си таковат майката -> тъпата система на МОСАД за следене на баламурници! ;)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот ktamen » Вто 18 апр 2017 1:32


И аз рядко влизам, ама ми стана интересно да се сприятеля с Мара Отварачката, обаче излизат бая отварачки и не знам коя е истинската :cry
Това с личните карти дали е законно :gruebel


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот dreadx » Вто 18 апр 2017 1:57


А, не знам дали са лицензирани като администратор на лични данни, ама там където се помещава сървърО на фейсбукО може би не ги ловят EU-законите - а и се кълнат, че няма да предоставят данните ти на трети лица. И освен това, нямало да ги съхраняват даже, а само ще погледнат снимката и веднага ще я изтрият. (- Ама точно на тези ли да повярваш, че ще изтрият нещо - дето дори един байт лична информация не трият, и акаунтите също не ги трият, само ги скриват..)

Абе, всичките изтрещяха - скайпа също като пратиш нещо, сега нали го качва на някакъв облак - после уж да можело по-лесно да си го имаш отвсякъде. Само да влезеш с твоя акаунт и те ти го пазят. Ама представи си, че правиш някакъв проект и го пращаш на колега по скайпа - може да не искаш да остават копия по сървърите на ФБР. Може фирмата за която работиш да не ти позволява да изнасяш информацията извън държавата, или извън Европа, да я качваш по чужди сървъри и т.н. Може самият ти да не искаш всеки който ти влезе с паролата да свали файла (тя колкото и да ти е тайна паролата, жена ти има локален достъп до компютъра и може да ти я гепи).
Ако ще си ползваме скайпа за педерастки работи, като да си пращаме селфита, емотикони и целувки - тогава тези "нови екстри" са супер. Обаче веднага отпадат сериозните приложения като удобна, лесна и бърза бизнес комуникация + изпращане на файлове. Те не искат да ти дадат възможност да изпратиш един файл, без да остане копие за тях - такава опция няма.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот georgebonev » Вто 18 апр 2017 8:31


ila написа:Отдавна имам профил но рядко влизам. Скоро при един опит да вляза в профила си разбрах, че съм забравил паролата си. Като тръгнах по стъпките за смяна на паролата системата ми поиска да си сканирам личната карта и да е публикувам, за да били сигурни, че съм аз! :mhihi ...

Не би трябвало да искат сканиране и публикуване на лични документи! Това само в банки, и други учреждения, на място. По интернет никога не си публикувайте данните!
Нямам Фейс, но жената има и наскоро й се наложи подобна стъпка, но от Фейс-а й пратиха само имейл с код за влизане (ако помните с кой мейл сте се регистрирали):
From:security@facebookmail.com

Здравейте, XXXXXXXXXX,
Получихме заявка за нулиране на вашата парола във Facebook.
>>Щракнете тук, за да смените паролата си.<<
Алтернативно можете да въведете следния код за нулиране паролата:
ХХХХХХ
Не сте заявили тази промяна?
Ако не сте заявили нова парола, >>ни уведомете<<.


Пробвай от друго място, от друг компютър или телефон да си ресетнеш паролата...


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот ila » Вто 18 апр 2017 8:59


тази стъпка е изпълнявам. Като иска продължение ме изхвърля в меню, което казва, че за моя сигурност са заключили профила и за да го отключат искат сканирана лк


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот MMX » Вто 18 апр 2017 10:14


Що не си направиш нов?
dreadx написа:...че правиш някакъв проект и го пращаш на колега по скайпа...Може фирмата за която работиш да не ти позволява да изнасяш информацията извън държавата, или извън Европа, да я качваш по чужди сървъри и т.н.

Що за глупости? Фирмата може да не ти разрешава да изнасяш информация _от фирмата_. Изнесеш ли я, това дали е "само в Европа" или е на Антарктида е все едно - изнесена е вече.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот georgebonev » Вто 18 апр 2017 10:17


Ако помислите малко... за какво са им тези лични данни? (не само за фейс-а, а и за други страници)
Те никога не са имали подобна информация (копие на лична карта или друг документ) при регистрацията, а и след това. Дори и да искат да сравнят нещо - няма с какво да сравняват...
Всеки сам решава с какви имена да се регистрира, освен реален имейл адрес (и евентуално телефонен номер за получаване на смс с код за подтвърждение), всичко друго е както си го изберете...
Не се връзвайте, помислете секунда когато получите такива предложения...

Иля, сканирай за фишинг, и други подобни гадорийки компа...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот Vlad777 » Вто 18 апр 2017 10:56


Съвсем нормална процедура си е за Facebook да искат ID при съмнения за хакнат акаунт:
https://www.facebook.com/help/457469094277849

По принцип при регистрацията се съгласяваш, че не трябва да използваш фалшиви имена.

Така че това хич не е фишинг. Ако колегата това го притеснява има няколко опции:
- Използва някой от другите методи за удостоверяване, че той е човека, на чието име е профила;
- Създава си нов профил и забравя за стария;
- Не ползва facebook.

И още нещо от help секцията на facebook:
Please keep in mind that Facebook only uses IDs to confirm that an account belongs to you, and that you're using the name you go by in everyday life on that account. We encourage everyone who sends us an ID to cover up any information that we don't need to see. The only parts of your ID that we need to see are your name, photo and date of birth.
тук обясняват, че като им пращаш ID можеш да скриеш всичко останало, освен имена, снимка и рождена дата, което всъщност им трябва, за да верифицират акаунта.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот bobocamaro » Вто 18 апр 2017 11:00


Доколкото схващам ще сработи всякакъв документ, с твоя снимка, но със скрити номера като серия, номер, адрес и т.н. идентификационни данни.
What types of ID does Facebook accept
Държат на снимка, истинските имена и рождена дата, но сканирани и показани от личен документ издаден от Държавата.
"When sending a copy of your ID, Facebook requests users cover up sensitive information like a license or passport number.
Ако профилът ти е толкова важен.....сканирай, мажи и пращай.
Нямам профил, не бих им изпратил и куха пластика на ЛК.
Най-много копие от тлъста сметка в Биад, да се почерпят за мое здраве.
P.S. повтаря се поста с този на Влад. Извинявам се.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот MMX » Вто 18 апр 2017 11:03


georgebonev написа:Дори и да искат да сравнят нещо - няма с какво да сравняват...

И Paypal искат сканирани документи. Не ги подценявай, че нямали с какво да сравняват - имат достатъчно персонал, може да са събрали образци на лични документи от всякакви държави (поне ЕС трябва да са покрили). А дори да са нямали българска ЛК, като им изпратят 3-4 човека ще добият представа. Най-малкото рискуваш да те сложат в черен списък, ако пратиш измислена ЛК и после съвсем да не можеш да се оправиш.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот georgebonev » Вто 18 апр 2017 12:38


Аха, ясно... За Пей-пал съм съгласен, но за фейс-а...
Тотално ме отказаха да си правя когато и да било профил...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот Iezekil » Сря 19 апр 2017 6:02


Нищо опасно не виждам от снимка на ЛК,на която се виждат само снимката на суратя ми,дата на раждане и имена,в смисъл номера на документа е скрит.Даже и е правилно-в акаунта ми ги има и снимки,и рожден ден,че и двете ми имена.Най-лесния начин да докажа,че е мой,ако въобще има други начини.Тръгнах по тези стъпки,но за късмет си налучках паролата.Сега си пазя снимката на документа,която правих,за всеки случай.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот dreadx » Съб 22 апр 2017 22:04


MMX написа:Що за глупости? Фирмата може.. /...това дали е "само в Европа" или е на Антарктида е все едно.
Ей това е много сериозен аргумент, казваш на някой: "глупости говориш, много си тъп бе.." и т.н.
Дали да си изгубя поредните 15 минути, за да дам пример срещу особено сериозния аргумент? - Айде, ще го направя - поне и невежите, които знаят всичко, може да научат нещо ново.

* Във форумите на скайп срещнах подобни оплаквания, за това, че вече не могат да използват скайп за подобни цели - защото нарушават подобни правила. Дали са пълни глупости?
Ето първият ми попаднал документ (от U.K.), в който се описват специалните правила, отнасящи се до износа на стоки, услуги и технологии с двойно предназначение: https://www.gov.uk/guidance/export-mili ... cial-rules
Така, ако колегата ти е в някоя друга държава и трябва да му пратиш нещо, се оказва, че може да има разлика дали трансферът ще е point-to-point от теб до неговия компютър (отделно че при такова изпращане работата приключва с получаването на файла, което е добре от гледна точка на сигурността, а не да си остане този файл завинаги някъде.)
Сега нещата се промениха - файлът ще се качи в някакъв "облак" на сървър в щатите, и оттам ще си го свали колегата ти. Освен това файлът остава там завинаги.
Ако има още някой, който да не е разбрал какво се има предвид с написаното, да прочете още веднъж от * надолу.

А за фейсбук - лошо ли е копеленцата от МОСАД да знаят, че зад акаунта ти във фейсбук стоиш точно ти, а не съседът, който ти е гепил снимките и се представя за теб?
--> ами много е лошо, да ви кажа. Не става въпрос за масовия юзър, който качва снимки, праща картички, пише някакви политически неангажирани тъпотии, сваля съученичката, която е пропуснал да наебе в основното училище и т.н.

Аз лично, предпочитам да не ми знаят името. Първо, ако стане някой сакатлък, веднага можеш да кажеш, че не знаеш кой е писал -- ама със сигурност не си ти.

Ето да кажем, че псувам наляво и надясно боклуците-управляващи и некадърната кметица - ама не само да псувам, ами и вадя разни неудобни за тях факти -- накрая ако дойдат да ме 'посъветват' да не правя така, друго ще е ако не съм си изпращал личната карта. В една идея по-изгодна позиция ще съм, ако не са 100% сигурни дали зад този акаунт стоя аз.

В смисъл, че не точно на тях съм си изпратил личната карта, те може да ми нямат и IP-то. Но тъпият фейсбук ме е принудил да си сложа истинското име, а за проверка ме е накарал да си изпратя личната карта - значи това име, което всички четат е заверено с представяне на държавен документ.

Айде у нас на първо време, в повечето случаи, можеш да се разминеш със строго мъмрене и последно предупреждение - а в някои държави може и да е смъртоносно!

И за да не излезе сега някой профан, да ми каже, че говоря пълни глупости - нека преди да пише, да си помисли, че едно е да си снимаш гъза във Флорида и да пускаш снимките във Фейсбук, друго е да си в Сирия и да пишеш как полицията е прибрала твои другари и в момента ги изтезава и измъчва до смърт.

Всички, на които малко повече им пука, знаят за много репресирани журналисти и изобщо хора, които се изказват против властта в някои определени държави.
Не е трудно да се сети човек, че за такива хора би било много опасно, ако си напишат имената. Това би означавало полицията да дойде направо у тях.
Множество правозащитни организации също се обявиха против този казус със заверката на имената.

Та какво, че фейсбук са получили снимка от мои документи, при това със заличени данни, така че да не може да се възпроизведе оригиналният документ? - ами те не го искат, за да правят измами -- сигурно е, че няма да използват този документ, за да продадат някой имот, или утре да се събудя с някой кредит на мое име, изтеглен с помощта на подправените ми документи. На тях не им трябва за да вършат измами.

Но това, което не искам е да ме принуждават да си пиша истинското име, и да го заверявам с държавен документ - има достатъчно причини да не искам това.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Малко въпроси за Фейсбук

Мнениеот Iezekil » Нед 23 апр 2017 6:07


Масовия потребител,този с чистата съвест,ползва истинските си данни.За него няма друг вариант,ако си забрави паролата.Другите варианти реално улесняват хакването на акаунта.Всички знаем как се краде акаунт-разбива се пощата.От моя гледна точка,как ще докажеш,че даден акаунт е твой?
А как се доказва акаунт с фалшиви данни всъщност?Ми май никак-пращаш някаква карта,дето нищо общо няма с данните от акаунта...Това доказателство ли е?А всъщност може би това е идеята,да не се ползват фалшиви данни?
От твоя гледна точка си прав-за какво да те намират/не че не могат/и обработват.
От моя гледна точка не си прав-нека се намират съмнителните елементи бързо и се ликвидира злото още в зародиш.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта