Дронове

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дронове

Мнениеот VWGT » Пет 28 апр 2017 10:01


аз в тоя сайт съм ровил ... иначе нямам познати с преки наблюдения

http://www.dronesglobe.com/guide/



---------
А по въпроса "Иран или Ирак", правилното е "дронове"

http://www.balgarskiezik.eu/3-2016/LORA%20MIKOVA_bg.pdf

Така например в Службата за езикови справки и консултации на Инс-
титута за български език нерядко постъпват въпроси за множественото число
на дрон. Хората често се заблуждават, че правилната форма е дрони, но
всъщност думата не е изключение от правилото и като повечето едносрични
съществителни от мъжки род в множествено число има окончание -ове:
дронове.




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот $100 » Пет 28 апр 2017 23:03


VWGT написа:аз заглеждам на няколко пъти тоя модел ... води се най-добрия в ниския клас.
https://www.banggood.com/de/JJRC-H31-Wa ... JJRCh31-de

само камера няма, тя се купува допълнителни ...иначе му дават: жироскоп, 150метра рейндж, 8 минути полет, гоинг хоум, доста е лек и няма опасност при падане и е истински водоустойчив ... даже съм гледал филмчета как каца и излита от вода. Проблем му беше май дългото време за зареждане ... 8 минути летиш, 1 час зареждаш.
Цената му е смешна, тоя сайт кара до БГ, проверен е. Ако искаш да пробваш нещо купи си такова. Следващото ниво са Phantom-ите за по 1000 лева :) те стават за съзтезания, един дрон за професионален шпионаж отива на няколко до 10 000 лева :) Отделно има дронове, които могат и хора да возят https://kittyhawk.aero/

ето и едно готино ревю:
https://www.youtube.com/watch?v=fnETYiJ4suE
и пълните спекове
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_366866.html

(виж при какъв вятър лети, абе направо ще си го поръчам май:)) )

Звучи добре. Дано само няма общо с другия модел споменат от Golf 3 Yahting GT. Но има висок рейтинг, би трябвало да има нещо вярно.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дронове

Мнениеот muns61 » Пет 28 апр 2017 23:08


Има подходящи форуми, там има информация в изобилие.


hino
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Дронове

Мнениеот hino » Чет 26 окт 2017 12:56


Гледам, че тук сте коментирали дрончета. Някой има ли мини дрон, за колко горе-долу пари може да се купи добър мини дрон?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Дронове

Мнениеот zografski » Чет 26 окт 2017 14:28


има за по 15тина $ от китай ;) инак такъв JJRC-H31 имам... честно казано тия дрончета са пълен ташак, стават е така за някое дете или да те запали, за да си купиш дрон за 500$ :D трудно се управялява за начинаещ, инак са доста здрави, предпоръчвам ако си купувате подобна чикия, да си взимате и поне оше 2 бат. допълнително, за да се забавлявате поне 15тина мин.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дронове

Мнениеот group® » Чет 26 окт 2017 16:29


Понеже горе долу се вълнувам от дронове, ще споделя малко инфо:
За нисък бюджет и игра - https://www.promotableti.com/dron-s-kam ... -1-2-4-ghz
Този даже е с камера, а има и без. Камерата е напълно излишна в случая и повече пречи. Идеален е за навлизане в идеята дрон. Ползва се за тренажор. Не е особено стабилен и лек вятър го вее, но това е и хубаво за научаване на някои принципи. Големият му плюс е, че има части, батерии и т.н. на добри цени. Тоест и да се случи нещо (а то ще се случи), само нужното се взима.
Всичко друго след това е на DJI! icon_idea
Не съм сектант, но в случа няма кой и как да ги измести (до момента).
Най-евтиния - 1500 лв за комбо (+батерия+дистанционо и други), е Spark. Идеален за навлизане и заснемане на 1080Р картина със сравнително добро качество. Като дрон за летене е перфектна играчка с всичко нужно от големите си братя.
За следващото ниво е Mavic Platinum, който вече вади 4к видео, 30 мин полет и е сравнително тих (това е много важно). Там цената е малко над 3000лв. за комбо.

Останалите DJI няма нужда да ги коментирам в тази тема.
В общи линии това са опциите - играчка, която да става за летене горе долу, после вече DJI. Всичко друго е излишен разход за ниско качество и проблеми.


п.с. линка е само за илюстрация - има няколко подобни дрончета, които стават, но този е сред най-популярните и има много части в БГ.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот $100 » Чет 26 окт 2017 20:39


zografski написа:има за по 15тина $ от китай ;) инак такъв JJRC-H31 имам... честно казано тия дрончета са пълен ташак, стават е така за някое дете или да те запали, за да си купиш дрон за 500$ :D трудно се управялява за начинаещ, инак са доста здрави, предпоръчвам ако си купувате подобна чикия, да си взимате и поне оше 2 бат. допълнително, за да се забавлявате поне 15тина мин.

Тия от 15$ са много умряла работа. Нямат стабилизация и цялата игра е да го задържиш криво ляво N секунди. Нищо общо с някой по-стабилен модел, който си стои където го докараш.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Дронове

Мнениеот zografski » Пет 27 окт 2017 12:14


то като цяло не виждам смисъл от тия МИНИ дрончета, най-малкия вятър ги ебава, издържат 3-5 мин, аз не намирам МИНИ дрон който да си държи височината сам и подобни, всъшност има, само че цената им е таква, каквото не бих дал за МИНИ дронче (100++++лв).


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот MMX » Пет 27 окт 2017 14:03


те мини-дроновете са "стайни" - какъв вятър :)


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Дронове

Мнениеот zografski » Пет 27 окт 2017 14:29


къде пише, че са стайни? Можеш да ги караш където пожелаеш ;)


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот MMX » Пет 27 окт 2017 15:04


Не пише, но ми изглежда малко непрактично да караш микро дронче навън - трябва ти бинокъл. А в стая ако пуснеш голям, пак не става.


hino
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Дронове

Мнениеот hino » Пет 27 окт 2017 19:58


zografski написа:има за по 15тина $ от китай ;) инак такъв JJRC-H31 имам... честно казано тия дрончета са пълен ташак, стават е така за някое дете или да те запали, за да си купиш дрон за 500$ :D трудно се управялява за начинаещ, инак са доста здрави, предпоръчвам ако си купувате подобна чикия, да си взимате и поне оше 2 бат. допълнително, за да се забавлявате поне 15тина мин.


Не ми се дават много пари. Гледах в https://4sales.bg/76-dronove такива дрончета. Този магазин е за китайски стоки и се чудя дали да не си взема един, докато се понауча и после може в нещо по-професионално да инвестирам.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот $100 » Пет 27 окт 2017 20:04


Мога да ти кажа примерно, че тоя зеления за 39лв не става. Иначе по Техномаркет са взели да слагат едни мрежи с дрон за тест. Отиваш там, пробваш и ако сметнеш, че става - вземаш.


hino
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 17:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Дронове

Мнениеот hino » Нед 29 окт 2017 22:49


Добра идея е. Благодаря за съвета.


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Квадрокоптери и други такива шняги

Мнениеот Kaizer Soze » Пет 02 мар 2018 17:15


Здравейте приятели,

Нещо напоследък темата за разни хвърчила, дето снимат ми е интересна и си купих едно такова коптерче:

Изображение

Взех го като първо хвърчило, да се науча да летя, като хората и да снимам видео съответно, а после съм планирал един DJI Mavic Pro или Phantom, който да прави видео в 4К. Ще видим...

Ако някой наоколо има подобно увлечение, може да обсъждаме и да си помагаме с разни проблеми. Както и да покараме хвърчилата заедно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта