Дронове

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Дронове

Мнениеот $100 » Нед 23 апр 2017 0:14


Не забелязах да има тема за дронове. Дайте съвет за свестен модел за 100-150лв. Важното да има жироскоп (да се държи сам на място). Камерата, ако не е FPV няма много смисъл, а за толкова пари това FPV ще е отбиване на номера. PS: Виждал съм вариант на думата за множествено число "дрони", което ми изглежда много тъпо и не знам как някой го смята за правилно.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дронове

Мнениеот Iezekil » Нед 23 апр 2017 6:27


Бюджет до 150 лв
Повечето куадрикоптери в рамките на такъв бюджет са по-скоро играчки или микро-дрони, направени от обикновената ABS пластмаса и с камери, които снимат в ниско качество.

Да добавя,че ще лети 5 минути с обхват 100метра.
Дронове и дрони сигурно са различни понятия,,нещо като наноботи и нано. :mrgreen


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Дронове

Мнениеот dreadx » Нед 23 апр 2017 10:56


Нещо като гномове и гноми.
Абе, имат ли запас от мощност, например какво става, ако му закачиш полезен товар? - в спецификацията пише ли колко може да носи?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дронове

Мнениеот Iezekil » Нед 23 апр 2017 14:23


Колкото по-голям,педполагам повече мощност и носене.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот $100 » Нед 23 апр 2017 17:57


Могат и по 10кг да носят, стига да извадиш 1000-2000$. Говорим за клас играчка, но все пак със стабилизация. Имам един супер евтин, който е мъка да караш особено на закрито. Лошото, че взеха да слагат камери на почти всички без най-евтините и излиза, че даваш значителен % от парите за нискокачествена камера.

PS: Не разбрах това твърдение ли е или предположение:
Iezekil написа:Дронове и дрони сигурно са различни понятия,,нещо като наноботи и нано. :mrgreen


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дронове

Мнениеот Iezekil » Пон 24 апр 2017 11:08


Моето предположение въпреки,че си прав:
думата "дрон"е нова и чуждица...
Множественото число на съществителните имена в английския се образува като към думата се добави суфикс (надставка) –(е)s.
Сега как би го прочел на английски?
Някой е решил тази дума в мн.число да е дронове...ама кой и защо?
Други чуждици за аналогия с "дрон"-кибрит,суджук,КАМЕРТОН,кетчуп,детектив
Значи правилното би трябвало да е дрон,дрони,дрона


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот MMX » Пон 24 апр 2017 11:23


Дрон е максимално близка дума до трон. Това, че смисълът е друг няма значение - става дума за синтаксис (или каквото е), не за конкретно значение. Щом има "Игра на тронове" и никой не си помисля, че много тронове се пише "трони", значи няма съмнение, че множествено число на дрон е дронове. Бизон може да става на бизони, но слон става слонове - пак дума с 1 гласна, 1 сричка, 4 букви и завършва на "он". Дали е чуждица и нова дума пак не е от голямо значение - Речникът на чуждите думи в българския език е доста дебела книга. Сравнението на дрон с кибрит и детектив като фонетика не мисля, че има смисъл да се коментира.

Последна промяна от MMX на Пон 24 апр 2017 11:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Дронове

Мнениеот milmar » Пон 24 апр 2017 13:02


Не зная за дроновете, но ние ( с децата ми) имаме хеликоптер от малките. При малко вятър е неуправляем. Предполагам и с дроновете е така, дори и да имат стабилизация, малките модели ще са нестабилни. Когато купувах хеликоптера не осъзнах напълно този факт, иначе трябваше да вложа повече пари за нещо по-свястно :smile .


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дронове

Мнениеот Iezekil » Пон 24 апр 2017 13:50


Аз доколкото знам,повече перки дават по-голяма стабилност и естествено подемна сила.Хеликоптера е зависим от опашната си част,понеже тя е стабилизираща и без нея би се въртял около оста си.Вече се разработват товарни дрони с по 8 витла и капацитет 800кг.

"Игра на тронове" винаги ми е звучало странно,явно преводача е същия,който е превел и "дронове".
ММХ,логиката на чуждиците не е синтаксиса.Най-пресен пример думата "фейсбук".
Ето ти и фонетика:думи завършващи на"рон":барон,макарон,неврон, неутрон,ескадрон,рододендрон,биберон,перон,пирон,микрон,патрон,електрон,кастрон...
Къде точно ще използваш окончание "ове"?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот MMX » Пон 24 апр 2017 14:04


Тронове винаги е било множественото число - не е идея на преводача на филма. Ако трябва намери речник отпреди 1990г и си направи сверка. Барон, макарон, електрон са с повече срички и гласни. Хайде сега ми кажи, че множественото число на слон е слони, а не слонове.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Дронове

Мнениеот Iezekil » Пон 24 апр 2017 14:11


Ми потърси дрон в речника.Слон на рон ли завършва,че не съм запознат с фонетиката...или е чуждица?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дронове

Мнениеот MMX » Пон 24 апр 2017 14:15


Намерих нещо и надявам се разсъжденията на полуразбирачи ще приключат:

http://www.balgarskiezik.eu/3-2016/LORA%20MIKOVA_bg.pdf

"Така например в Службата за езикови справки и консултации на Института за български език нерядко постъпват въпроси за множественото число на дрон. Хората често се заблуждават, че правилната форма е дрони, но всъщност думата не е изключение от правилото и като повечето едносрични съществителни от мъжки род в множествено число има окончание -ове: дронове."


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16280
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дронове

Мнениеот Pichaga » Пон 24 апр 2017 18:48


ММХ, набиваш се на очи. Това е последната тема, която прецакваш, преди да получиш поредното предупреждение!
Днес съм благ!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дронове

Мнениеот VWGT » Пет 28 апр 2017 9:38


аз заглеждам на няколко пъти тоя модел ... води се най-добрия в ниския клас.
https://www.banggood.com/de/JJRC-H31-Wa ... JJRCh31-de

само камера няма, тя се купува допълнителни ...иначе му дават: жироскоп, 150метра рейндж, 8 минути полет, гоинг хоум, доста е лек и няма опасност при падане и е истински водоустойчив ... даже съм гледал филмчета как каца и излита от вода. Проблем му беше май дългото време за зареждане ... 8 минути летиш, 1 час зареждаш.
Цената му е смешна, тоя сайт кара до БГ, проверен е. Ако искаш да пробваш нещо купи си такова. Следващото ниво са Phantom-ите за по 1000 лева :) те стават за съзтезания, един дрон за професионален шпионаж отива на няколко до 10 000 лева :) Отделно има дронове, които могат и хора да возят https://kittyhawk.aero/

ето и едно готино ревю:
https://www.youtube.com/watch?v=fnETYiJ4suE
и пълните спекове
http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_366866.html

(виж при какъв вятър лети, абе направо ще си го поръчам май:)) )

Последна промяна от VWGT на Пет 28 апр 2017 9:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Дронове

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Пет 28 апр 2017 9:52


VWGT написа:аз заглеждам на няколко пъти тоя модел ... води се най-добрия в ниски клас.
https://www.banggood.com/de/JJRC-H31-Wa ... JJRCh31-de

Здравейте,

Като притежател на "дрон"(играчка на сина ми) от същата марка само че друг модел(H98), мога да кажа че е изключително нискокачествена изработка.
Самото оправление също задруднява доста в началото. Немога да кажа колко изкарва батерията, защото винаги играта с него приключва почти в началото заради поредния дефект.
Камерата не съм я пускал, в ней трябва да се сложи микро карта памет ако ще се снима с ней.

Бих препоръчал да се инвестира малко повече финанси поне около 120-150 лева и да се вземе нещо по сносно за първоначално. Имам познат с дрон от този ценови диапазон и мога да заключа че изработен от доста по здрави материали и е доста по качествена сглобка.

Поздрави!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта