Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Каспър » Чет 25 май 2017 6:20


Здравейте. Имам разхвърляни инструменти из целия апартамент и ми се ще да ги събера на едно място за да е по-удобно когото ми потрябва нещо. Не ми се дават няколко стотин лева за професионален метален шкаф, а и не мисля че би се вписал в апартамент. Мисля за изработка на някакъв шкаф от ПДЧ с чекмеджета и рафтове, но все още обмислям размери и брой чекмеджета и рафтове. Професионалните шкафове са с различни по височина чекмеджета, та мисля и при мен да е така. Искам да побера всичко на едно място - от бормашина, флекс, перфоратор през шпакли и четки до органайзерите с винтчета, отвертки, ключове и разни други дреболии. Как сте решили вие този проблем ?




Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Scarchu » Чет 25 май 2017 9:43


Лично аз съм окупирал един двоен гардероб за дрехи на закачалки и в него, в куфари (9бр.), съм натъпкал всичко, но систематично. Перфоратори и подобни си стоят в тубите.
Да, вярно е, че с жената много се ядем по този въпрос, но в мазето ме е шубе да ги държа, въпреки че разполагме с камери и досега за 10 години не е имало проблем.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот MMX » Чет 25 май 2017 10:14


Маза няма ли? За ключове как да е да са в шкаф, но перфоратора не вярвам всяка седмица да го ползваш в апартамента.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот stardreamer » Чет 25 май 2017 12:58


На метален стелаж с 4 рафта, в кашончета. :)


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Каспър » Чет 25 май 2017 21:09


Идеята ми е инструментите да са възможно най-достъпни, не да отварям и да почвам да ровя. Затова мисля шкафа да има повече на брой, но плитки чекмеджета и няколко рафта за по-тежките и обемисти неща които рядко се използват. В мазето нищо което ми е ценно не държа.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот MMX » Пет 26 май 2017 11:30


И какво се очаква тук - някой да и направи чертеж-предложение или просто искаш да си мислиш "на глас" във форума? Аз например ходих напреди до WC, мих си ръцете и след малко ще излизам навън. Някой дали се интересува? Ако не схващаш аналогията: няма нужда всеки да коментира нещата, с които се занимава просто така колкото да пише нещо.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Каспър » Пет 26 май 2017 17:30


...

Последна промяна от Каспър на Пет 26 май 2017 17:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Каспър » Пет 26 май 2017 17:38


Не знам напреди или назади ходиш до тоалетната, но е чудесно че все пак си си измил ръцете след това защото маса народ не го правят :12 Очевидно обаче не схващаш какво се пита в задачката, а то е толкова елементарно, пише го още в заглавието. Няма да обяснявам пак защото ако човек не разбира още от първия пост и заглавието какво се пита значи не би могъл да ми даде съвет. Смятам че ако някой иска да помогне ще го направи кратко, ясно и точно, без простотии, заяждане и определяне какво да се коментира във форума, така както аз го правя когато бих могъл да съм полезен на колега с проблем. С два поста ти не успя да кажеш нищо ценно затова не мисля че има смисъл да си губиш времето пред клавиатурата :c020

Последна промяна от Каспър на Пет 26 май 2017 18:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот M3ntata » Пет 26 май 2017 17:45


Колега чекмеджето от пдч с много и плитки рафтове ще изглежда голямо нещо от вън, а от вътре почти без никакъв обем. Ако си говорим за 18мм пдч идеята ми е, че няма да е толкова компактно както металните гаражни чекмеджета "професионалните". Та според мен ако си маниак заложи на такова професионално в килера или на терасата, ако ли подсигури мазата и си премести инструментите там.

Иначе моите си седят в мазата само, че на село.

К-кт "гедорията" си е в куфара.
Гаечните ключове в един куфар от бормашина, има едно разделение мисля за кабела беше и там слагам гаечните под 15мм за да е организирано.
Отвертките ми седят в една кожена чантичка.
Клещите в дървен сандък/кутия с дръжка.
В подобни сандъци имам още инструменти които рядко се използват.
А иначе най използваните по някоя отвертка, клещи, резачи и тн си седят закачени по стената.

В апартамента имам само два пластмасови куфара от тези с капака. В единия седи мултицета, поялника и всичко нужно за електрическата част. В другия ключове нужните за дома, отвертки различни от фазомери или такива "мини", клещи и така.

Другата идея е да си ги подредиш в такива куфари има доста големи, ако имаш много инструменти или искаш да ги държиш на едно място.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот gergeto » Пет 26 май 2017 17:46


Аз имам в коридора вграден гардероб ,който в долната си част има доста големи шкафове (явно за обувки) .Използвам тях за инструменти .Мазето ми е претъпкано с части от старите ми коли ,вкл. и един двигател,но дори да е свободно пак бих се оглеждал да си наредя инструментите някъде из къщи -да са ми под ръка. Общо взето с тия куфари за инструменти ,а и самите дрелки и перфоратори и т.н. се продават вече в куфари -с малко повече труд да поразчистиш гардеробите (в най -горните и най -долните им секции) от неща ,които не се ползват от години и воала -ей ти местенце и за инсртументите. Ама нали сме си българи -трупаме като Плюшкин ,нищо не изхвърляме ...И ние с жената все се караме по въпроса -все моите неща и пречат ...


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Matematiks » Нед 28 май 2017 15:30


В Лидл пускат големи пластмасови кутии с капаци, стоят една върху друга без проблем. Това за апартамент.
Иначе съм си направил шкафове за целта, но аз си имам работлница на 1 етаж :icon_lol


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 28 май 2017 15:44


И моите са навсякъде.Като ми потрябва нещо се започва едно ровене,търсене...Иначе гледах в едно руско клипче от серията ''руки из плеч'' как направиха един кръгъл шкаф,нещо като цилиндър с вратички,който се върти на един шиш и имаш достъп навсякъде.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как съхранявате инструментите си ? Шкаф за инструменти ?

Мнениеот gergeto » Нед 28 май 2017 17:52


М/у другото аз използвам за единичните бройки инструменти (сечки ,зегер -клещи ,отвертки ,пили и др.) ,стари поставки за четки и пасти за зъби. В банята сме с едни никелови поставки ,които се монтират в ъгъл ,както и такива никелови ,които можеш да закачиш за поставката .
Просто с времето и влагата тия поставки ръждясват и ги подменям. Можеш да си монтираш такава за " бърза връзка" с най -ползваните инструменти ,в дъното на някой шкаф за обувки , или в ниша ,или просто да го закачиш на някоя вратичка на някой долап .( отдавна не бях ползвал тая дума от детството :mhihi ) Отделно съм си купил от ЛИДЛ един комплект отверки ,торсове ,и др. ,който е с фабрични отвори за монтиране на стена . Това мога да ти предложа за по-дребните и по-често ползвани инструменти ,които обаче ако са разпиляни из цялата къща образуват най-големия хаос и нерви когато бързаш .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта