GSM Dialer

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

GSM Dialer

Мнениеот MMX » Вто 11 юли 2017 10:57


Трябва ми някакъв не много скъп gsm dialer. Намират се доста модели за 90-150лв, но все пропускат подробностите. Знам че повечето имат скрити неприятни изненади, които по общо описание не личат. Най-вече ме интересува да може да сигнализира с CLIP и съответно да се деактивира с обратен CLIP (а не SMS). Примерно с тоя някой имал ли си е работа:

http://www.elimex.bg/product/99126/gsm- ... zhata.html




Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: GSM Dialer

Мнениеот mely » Нед 16 юли 2017 15:45


Кажи какво ти е идеята .За какво ще го използваш .Има многоо по евтини решения


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: GSM Dialer

Мнениеот MMX » Пон 17 юли 2017 10:06


Трябва да звъни при отворен магнитен датчик и да може да се деактивира с обратно позвъняване (CLIP). Дай някой пример за много по-евтините решения и по възможност без търсене на древен апарат Сименс. PS: Това от линка на Elimex се оказа умряла работа както повечето други.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: GSM Dialer

Мнениеот mely » Пон 17 юли 2017 13:30


Отвори Алиехпрес и ще ги видиш.За тези пари ще си вземеш дори нова алармена система балабар с вграден диалер.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: GSM Dialer

Мнениеот MMX » Пон 17 юли 2017 16:06


mely написа:Отвори Алиехпрес и ще ги видиш.За тези пари ще си вземеш дори нова алармена система балабар с вграден диалер.

Надявам се си наясно какъв % от нещата в Алиекспрес за категория играчки, боклуци и имитации.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: GSM Dialer

Мнениеот mely » Вто 18 юли 2017 14:24


Много добре съм наясно .Но не си прав.Ако си мислиш че нещата ,които купуваш от тук не идват от там - лъжеш се.Освен това имат доста качествени неща стига да знаеш какво търсиш.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: GSM Dialer

Мнениеот MMX » Сря 19 юли 2017 10:25


Виждам, че си от вярващите в легендата, че всеки предмет се прави в Китай на една и съща улица или даже в едни и същи завод. Разликата в цените е само търговски трик и по-умните купуват най-евтините неща, а скъпите са за глупаците.

По-конкретно по въпроса - посочи ми в Aliexpress един свестен dialer. Дано не предлагаш да си купя 4-5 различни и да търся свестния сред тях.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: GSM Dialer

Мнениеот apchih » Сря 19 юли 2017 10:59


Преди време ползвах такава алармена система: http://www.electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=15, но може и тази, просто е с друг телефон: http://www.electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=6 - Made in BG.

Тя се активираше с позвъняване на съответния номер, като след активиране или деактивиране, автоматично бие червената слушалка. Ако на алармата звъни някой незаписан номер, директно затваря. С кратко позвъняване (или по познато като клипване) от записан номер, системата разпознава като проверка на състояние и връща СМС дали е активна или неактивна. Ползваш спокойно някоя предплатена карта, като пари ще ти дърпа само ако искаш да провериш състоянието на алармата. Лошото е, че трябва да търсиш и телефон или по точно реликва от преди 13г (опоменати са, кои стават и са тествани). Сега ползвам един друг дайлер, китайче от ebay, но той се активира/деактивира със СМС или с дистанционно. За Android има приложения, при които с едно кликване на тъчскрина могат да я активират или деактивират.

Тази: http://www.electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=49 би трябвало да е на същата фирма и да действа по идентичен начин, но не ти трябва телефон, всичко е вградено.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: GSM Dialer

Мнениеот mely » Пет 21 юли 2017 16:28


Акъл на никой не наливам . Хем казваш че на тукашните нямаш вяра ама и ония боклуци. Ами вземай поялника и захващай. Неомонтана предлагат достатъчно модули ...ама и на тях нямаш вяра сигурно. Е как да помогнем тогава. От години използвам от дали един и си управлявам половината система ,а всъщност и камерите ми са от дали....ми не ма им кахъри вече доста години


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1625
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: GSM Dialer

Мнениеот MMX » Вто 25 юли 2017 10:19


mely написа:Акъл на никой не наливам . Хем казваш че на тукашните нямаш вяра ама и ония боклуци. Ами вземай поялника и захващай.

Не че не вярвам на тукашните, а имам опит как не могат да доизмислят някои подробности или уж измислено всичко на думи, а накрая зле реализирано. Китайските не мисля, че са по-измислени нито че са по-надеждни като хардуер. И по-важната разлика е, че българското мога да го върна като видя, че е смотано, докато китайското или ще работи криво ляво или връщането е в боклука. Поначало идеята на въпроса беше "препоръчайте някой изпитан български dialer". Засега предложението на apchih изглежда задоволително стига да работи без засечки.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта