Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Нед 06 авг 2017 17:30


Здравейте,
трябва да си взема бензинов трион за домашни нужди - кастрене в двора, рязане на изсъхнало дърво и т.н.
Прегледах доста мнения за резачки и за сега съм се спрял на следните.
Приемам съвети към кой модел да се насоча - как са с намирането на частите и колко са кашкавалени? :gruebel
Благодаря предварително!



RAIDER RD-GCS13 (45см3, 2.5кс, 40см шина)
130лв. (уж на промоция)
Гаранция: 2години
от хипермаркет


FERROS TOOLS / Akita (52см3, 2.2кс, 45см шина)
120лв.
Гаранция: 2години
от хипермаркет


Viki 5200 (53.2см3, 3кс, 40см шина)
90.00 лв.
Гаранция - няма
от електронен магазин




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот kris11 » Нед 06 авг 2017 19:35


@ "..трябва да си взема бензинов трион за домашни нужди - кастрене в двора, рязане на изсъхнало дърво.."
За тези нужди не се набутвай с моторен трион - още повече китаец. За по-малко пари ще си купиш ел. трион поне 1800 Вт и забравяш за масла, бензини, и опити за палене.Като реши китаеца да не запали .. ще ти се стъжни живота. С ел се реже лесно , бързо при заточена верига.Имам 3 ел. : Сакс Долмар 1300 Вт / мн. стар и много лек и удобен за работа с 1 ръка. Гризли 1850Вт - повалял съм много дебели дървета и 1 разтегателно 950 Вт от ЛИДЛ с шина 35 см С последното съм повлял дебели и високи клони на орех.
Моторния е за гора където няма ток.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот keymaker » Пон 07 авг 2017 8:28


Почти всички бензинови резачки и не само, при ползване веднъж два пъти в годината не си изкарат гаранцията без да посетят сервиз за почистване и регулиране на карбуратор. Инвестицията за такива ремонти започва от 20 лв. и може да надхвърли цената на машината. Послушай колегата по горе и си вземи една електричка.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Пон 07 авг 2017 8:41


Благодаря ви за съветите. За съжаление съм малко скептичен към електрическите.
Мисля си, че при припалване веднъж на 2-3 месеца, правилно смазване, почистване и без претоварване при ползване би трябвало да кара бензиновата.

За сега съм се ориентрирал към първия вариант - Raider, освен гаранция има и сервизи/магазин в Пловдив за ремонти и части.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот forski » Пон 07 авг 2017 8:49


За подобни нужди, аз също бих си взел електрическа!
Лека, безшумна, не се занимаваш с джуркане на масла и бензини, и не се чудиш дали ще запали или не.
За толкова лека работа, няма нужда да се набутваш с подобен китайски боклук, отделно че заложените технически характеристики са далеч от истината!
Машините са проблемни, не надеждни, в някой случеи дори опасни, с висок разход на гориво, повечто ползватели подменят шини и вериги от изпитаните марки, там където е възможно, и рядко си изкарват гаранцията, особенно ако ги напънеш на по-тежка работа.

Последна промяна от forski на Пон 07 авг 2017 9:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот milmar » Пон 07 авг 2017 9:29


Аз мисля, че повече доверие можеш да имаш на друга марка - MTD. Имам резачка Sthil (което е Viki, с лепнат такъв надпис и го бяха продали на баща ми "на сметка" , уж Stihl) и тример MTD, това ми е опита с марките. Не казвам, че не е възможно да е въпрос на случайност...

Резачката е пълен боклук, точно вчера се борих с нея. Има не повече от 2-3ч работа сумарно, а трудно пали, ако въобще запали. Има компресия, има искра - не иска. Проблемът основно е в карбуратора, четох, регулирах (все пак карал съм кола с карбуратор имам идея) не иска. Като запали и се качиш на стълбата да отрежеш клон, не знаеш кога ще изгасне :smile . Имам пришки на двете ръце от палене при опити за реглаж на карбуратора. За 5 минути работа 2 часа мъки.

Косачката я имам от няколко месеца, просто е песен. Няма нищо подобно. Обикновено пали от първия път, работи стабилно и безпроблемно.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот ktamen » Пон 07 авг 2017 10:05


От няколко години едно Вики виси в гаража, нищо не съм отрязал с него, палеше лесно, половината му пластмаси са счупени, части за него има и не са скъпи. Още се чудя на акъла си как съм купил подобен боклук.
За инцидентно ползване ми се струва лудост да си вземеш бензинова.
Колко струва споменатата по горе лидълска електрическа резачка.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот keymaker » Пон 07 авг 2017 11:53


stardreamer написа:Благодаря ви за съветите. За съжаление съм малко скептичен към електрическите.
Мисля си, че при припалване веднъж на 2-3 месеца, правилно смазване, почистване и без претоварване при ползване би трябвало да кара бензиновата.

За сега съм се ориентрирал към първия вариант - Raider, освен гаранция има и сервизи/магазин в Пловдив за ремонти и части.

----------------------------------------------
Щом има сревиз около теб няма да е толкова страшно. Само намали времето на припалване на максимум месец,като за всяко палене наливай нова(прязна) смес. Не издевателствай много ,след един резервоар почивай и не го изхабявай с голямо натоварване. Слагай повечко масло в бензина, ако е предвидено 40:1(25мл.) слагай 30мл. И ползвай маркови масла предвидени за резачки,щото тия за моторетка от бензиностайнцията запичат сегменти и завличат .
Редовно ми носят машини стояли по 4-5месеца с бензин в системата. Двутактовата смес парви една утайка подобна на клей ,която не се разтваря с почти нищо ,а ако се ползва някакъв разредител за разтваряне ,заедно с утайките се скапват и мембранките в карбуратора.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот kris11 » Пон 07 авг 2017 12:50


ktamen написа:Колко струва споменатата по горе лидълска електрическа резачка.

Споменатата от мен по-горе ЛИДЛ ска е за кастрене на клони.2 шестостенни тръби 1 в друга .Разтегалтелна с дължина 4 или 4,5м общо височина / не помня точно/. Ел двигателя е най-горе и при високи клони иска подпора с колана и ръцете.Беше около 115 лв.За мен е оправдано използването за високи клони без използване на стълба и катерене.По инструкция го дават да се режи под наклон на пръта до 45 гр. Кастрил съм и при почти вертикално положение на пръта , но с каска :Mr Green Fun
Но има ЛИДЛ ски ел. трион 2200 или 2400 Вт около 125 -140 лв.Лошото е, че е с бързо обтягане на веригата.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Пон 07 авг 2017 16:13


Благодаря ви за препоръките и ценните съвети.
Сега взех да се чудя пък за Райдер GCS15 - 3кс, 58см3, 45см шина за 164лв. С около 35лв. по-скъп от малкия, но доста по-мощен.

Никога не съм пипал подобна машина и нямам представа до колко по-мощна е по-добре, но би трябвало да се натоварва по-малко при еднаква работа с по-слабата.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот muns61 » Пон 07 авг 2017 16:33


Между Райдер и Вики разлика в качеството няма. За Вики има всякакви части на прилични цени и за инцидент употреба става. Аз купих такава за 82 лв с доставката, но не я ползвам като резачка, а преправих мотора за авиомодел.
ktamen, кажи ми офис на Еконт да ти изпратя всички пластмасарии от резачката, на мен не ми трябват.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот ktamen » Пон 07 авг 2017 19:57


И доволен ли си от мотора?
И аз не я купих да режа дърва, закачих и един алтернатор, ама в крайна сметка никак не ми хареса разхода и пак реших да я възстановя. Докато нагласях ремъчната шайба, забелязах, че валът се криви насам натам, предполагам, че е съставен и явно не особено добре сглобен, щото не съм го насилвал. Пластмасите съм ги излекувал с тиксо и тел, машинката уж беше добре, скоро имам намерение да я пробвам по предназначение, ама като чета за стария бензин и силно се съмнявам, че ще запали след толкова години висене в гаража. Така или иначе благодаря за предложението, засега не ги искам, ама може и да размисля, ако не си ги изхвърлил дотогава.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот gergeto » Пон 07 авг 2017 20:13


Сега е момента да се сдобиеш с Райдер. Най -доброто от ментетата ,на сносна цена и с амбиции да се превърне в "българската марка". Имат вече добре организирана мрежа от фирмени сервизи с компетентни служители и процедурата по гаранционното обслужване е доста опростена и изненадващо експедитивна. +1 за RAYDER. :th_up


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот stardreamer » Пон 07 авг 2017 21:23


Даа, май ще е Райдерът, но остава въпросът кой:

RAIDER RD-GCS13 (45см3, 2.5кс, 40см шина) за 130лв.
RAIDER RD-GCS15 (58см3, 3.0кс, 45см шина) за 164лв.

Тези дни ще мина през сервиза да ги поразпитам как са цените на частите и с коя от двете ще се виждаме по-рядко и ще го реша. :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помощ за избор на бензинова резачка измежду "китайци" :)

Мнениеот kris11 » Вто 08 авг 2017 8:54


За описаните от тебе цели моторен трион е жива набутвация, но ти сам си решаваш. А следващите проблеми с бъркане на масло и бензин, винаги пресен бензин / смес/,трудно палене... са ти бъдещи проблеми. Моторна за в гората.

Последна промяна от kris11 на Вто 08 авг 2017 10:08, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта