Телефон за мама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Телефон за мама

Мнениеот ktamen » Вто 08 авг 2017 17:11


Майка ми е на 67г. Бях и обещал да и дам старата ми нокия аша, ама това е много тъп телефон и искам да и купя нещо по-хубаво. Обаче самия аз не разбирам особено и не знам какво да и взема. Аз имам нокиа с уиндоус, тя има удобен скайп, който съм сигурен, че ще и хареса, ама ми се струва, че телефон с андроид ще бъде по-добър избор.
За нея май е най-добре телефона да има скайп, вайбър, прилична камера и желателно навигация. Навигацията трябва да работи без интернет достъп. Интернет ще има само от ви фи.
Какво бихте ми препоръчали?




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон за мама

Мнениеот vlado_tonev » Вто 08 авг 2017 17:16


Здравей.Аз съм твърдо за андроид,защото е по-опростен като настроики и приложения.Моята майка преди време я обзаведох със Samsung S3 Neo,цената беше за.чисто нов около 250.Не съжалявам за избора си,защото тя също е доволна от дизайна,а и не я затруднява менюто.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Телефон за мама

Мнениеот ktamen » Вто 08 авг 2017 17:21


На колко години е майка ти? Има ли скайп този самсунг, навигацията работи ли без интернет достъп? Майка ми има лаптоп с уиндоус 8 и долу горе се оправя с него, ама никак не съм сигурен, че ще се оправи и с андроид. Лошото е, че и аз не съм пипал андроид и не съм сигурен, че ще се оправя :redface


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон за мама

Мнениеот vlado_tonev » Вто 08 авг 2017 17:31


Моята е на 65 години .Skype или навигация(офлайн) се инсталира без проблем.Няма да имате проблем с андройда,а и 90% от ползващите смарт устроиства са с андройд и може винаги да се допиташ за неща които не са ти ясни.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Телефон за мама

Мнениеот georgebonev » Вто 08 авг 2017 17:41


Ние сме с Алкатели, аз с Idol2, жената даде нейния Hero2 на сина, а за нея Idol4.
Всичките си имат добри камери, имат си почти всичко необходимо и сравнително добър обхват на Wi-Fi, като 2-ката май хваща от по-далече.
Idol2 е 5 инча, т.е. около 170мм висок и 70 широк и пасва добре в ръката. Най-евтин, с Андроид 4.2, като аз му сложих 4.4 и работи без да забива.
Idol4 е маалко по-голям - 5.2 инча, като имаше и VR очила към него :biggrin
С андроид 6 е той.
Hero2-ката е 6 инча и почти като таблет, с андроид 4.2 е официално.
И трите са с една сим карта и едно място за доп.памет карта.
Навигация - Иго, не иска нет.
Вече и гуглето пуснаха навигация без нет, но първо се дърпа маршрута на телефона и заема място... И на Идол2 екрана угасва след минута...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Телефон за мама

Мнениеот milmar » Сря 09 авг 2017 10:53


Аз бих ти препоръчал да вземеш на майка си (да е жива и здрава) телефон, подобен на твоя, поне на същата ОС. Ако ще е Android, няма проблем, но и ти трябва да си вземеш такъв. Иначе ще си вземеш белята, да обясняваш на някого нещо, с което и ти самия нямаш опит. Отдавна не съм пипал телефон на Win (неслучайно, а защото пипах такъв :icon_lol ), бях в такава ситуация - да ненавиждам мобилния Win и въпреки това да се налага да го разучавам за да обяснявам. Мисля че Android-a е все така по-удобен и лесен за използване, освен ако Win-a не се е променил драстично.


TheEconomist
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Телефон за мама

Мнениеот TheEconomist » Сря 09 авг 2017 19:52


Мисля, че Андроида е по - лесен за за свикване и работа с него, но пък ако се справяс Уиндолс-а, то по - добре телефо с тази система, за да ѝ е по - удобно.


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Телефон за мама

Мнениеот p_v_a » Сря 09 авг 2017 20:35


Windows Mobile (phone) на практика е мъртва система, под 1% дял и най-вероятно ще са без поддръжка от 2018. Приложенията вече почти не се ъпдейтват, дори собствените от MS - пример Skype. Нови приложения почти липсват. Според мен рискована инвестиция.

Последна промяна от p_v_a на Сря 09 авг 2017 20:35, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
jetta III
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 14 май 2008 23:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Телефон за мама

Мнениеот jetta III » Чет 10 авг 2017 11:36


Продавам алкател 2015 модел андроид 4 инча екран(10см)Перфектен с усб за зареждане,но няма зарядно 100лв.Ако има интерест на тел. 0898 302298.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Телефон за мама

Мнениеот ktamen » Вто 15 авг 2017 14:46


Взех един Леново А 680. Опитвам се да му подкарам навигацията, ама бачка само ако има връзка с интернет. Някой може ли да ме посъветва как да я подкарам :rolleyes
Поне засега Уиндоуса ми се струва 10 пъти по читав......


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Телефон за мама

Мнениеот milmar » Вто 15 авг 2017 19:39


Ами аз ти казах нещо.... и не защото Win бил много читав, а защото си му свикнал. Както бутнеш Android -a още 1-2 пъти и Win-a ще го ФРълиш назад без да гледаш къде ще падне. Навигация - инсталира се нава програмка - IGO или нещо друго.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефон за мама

Мнениеот vlado_tonev » Вто 15 авг 2017 21:47


ktamen написа: Някой може ли да ме посъветва как да я подкарам :rolleyes

Бих те посъветвал да ДЕинсталираш съществуващата и да инсталираш ето тази навигация
https://play.google.com/store/apps/deta ... .karta.gps Тя не изисква интернет.
И Честита придобивка.Със здраве да си я ползва жената!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта