Въпрос за машини Dolce Gusto

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Сря 16 авг 2017 14:44


Колеги, интересуват ме капсулите за тези машини: Обло, Крупс и цялата гама която е на Нес кафе Долче Густо, самото кафе което е вътре в капсулите нес кафе ли е ? Защото гледам че има миниму 10 вида капсули за шоколади кафета, дълги-къси, и т.н. на някой пише еспресо?




Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот Sstefaan84 » Сря 16 авг 2017 15:30


Имам тази https://www.google.bg/search?q=dolce+gu ... USxQdZJ9iM. Кафето е експресо, или ако има нес кафе не съм срещал. Капсоли си взимам от Франция на цена 3,20-3,60€.https://www.google.bg/search?client=ms- ... TWSBIlulEM


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот VWGT » Чет 17 авг 2017 12:07


ние от тук пазатуваме ... http://kafemania.bg/kafe/nespresso-savmestimi
има оригинални неспресо капсули и съвместими (други производители)

скъпо кафе е това, ако пиете по много по-добре една хубава машина и зърна


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 17 авг 2017 13:50


VWGT написа:
скъпо кафе е това, ако пиете по много по-добре една хубава машина и зърна

На същото мнение съм,жената пие такова,и днес трябва да ѝ взема.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 17 авг 2017 14:23


Вземете си капсули за многократна употреба и си ги пълнете с каквото Ви е кеф кафе. Тия суми по 80 стотинки за кафе вкъщи са безумие... килограм хубаво кафе на зърна е между 8-15лв, мелничка за кафе с регулиране на дозите и едрината на смилане между 80-100лв, винаги ще пиете току що смяно още топло от смилането кафе 100 пъти по - ароматно и вкусно от капсулите... Продават се кафета насипни с всевъзможни аромати и сила, безкофеинови и т.н.


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto за Ключ

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Пон 21 авг 2017 11:52


Спрях се на philips saeco, работи както със смляно кафе така и с капули ЕSE или доза кафе ли се водят не знам, а и самите дози са 2-пъти по-евтини. Благодаря на всички за отговорите.

:lock


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto за Ключ

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 21 авг 2017 11:57


kacarov_dupnitsa написа:Спрях се на philips saeco, работи както със смляно кафе така и с капули ЕSE или доза кафе ли се водят не знам, а и самите дози са 2-пъти по-евтини. Благодаря на всички за отговорите.

:lock

не си сбъркал, ползвам такава от 4 години , прави страхотно кафе с много плътен каймак, като недостатък мога да кажа че не става за високи чаши в които се прави капучино, самата цедка е много близо до стойката за чашите :smile


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот VWGT » Пон 21 авг 2017 16:37


вчера мрънках на един приятел за цената на капсулите, който е много наясно с кафе машините, кафетата и изобщо ... човека е маниак, всичко над незнам си колко милилитра не било кафе и тн ...

това, което ми каза е, че общо взето неспресо машините са доста, направо много добри, оптимизирани са за работа с техните си капусли. Т.е. там модела е затворен и много изпипан. Ако си пияч на кафе с много чувстивтелно небце, най-добре си купувай само оригинални продукти, за да се раздваш на вкус и аромат. Химия няма, всичко било естествено.

Проблемите на капуслите за многократна употреба са два, машинката за мелене и изветряването на кафето. За неспресо машината, кафето трябва да е намляно с точно определена големина на гранулите, за да може водата да минава през него качествено и максимална част от аромата да се предаде. В противен случай се отмивало, можело да нагарча и тн и тн. Една професионална машина за мелене струвала яко кинти - хиляди долари. Отделно веднъж отворен пакета със зърната, много зависело как се съхранява, защото при неправилна употреба за няколко часа си губел аромата.

И други работи ми наговори, но за човек като мен, който пие кафе от дъжд на вятър и не прави особена разлика м/у неспресо и 3в1 тея неща ми дойдоха в повече :) все пак реших да ги споделя.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за машини Dolce Gusto

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 22 авг 2017 10:05


аз ползвам кафе мелачка Krups с 12 степени на едрина на кафето и смилане от 1 до 12 дози. Цената й беше малко под 90лв. Винаги смилам кафето на момента и веднага го пускам през еспресо машината (solac) , рядко пия кафе което да ми хареса така, както това, което пия вкъщи. Човека не те е излъгал, правенето на кафе е изкуство като винарството и т.н., майстора се нарича Барист изобщо е една много интересна тема, но 99% от потребителите не са долкова по детайлите пък и всеки има собствен вкус. Главната идея ми беше че с малко проби може да пиете превъзходно кафе точно по Ваш вкус и на приемлива цена.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта