Облицоване на интериорни врати?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Пет 01 сеп 2017 13:05


Аз майстора дето почва ремонта от вторник,разбира и от ВИК и от ел.инсталация всичко ще ми оправи той и чирака му. Каза ми,около 25 дни ще трае ремонта,не ми е проблем тъй като в града имаме още 2 апартамента има къде ида живея,това не ме бърка изобщо. Всичките материали като се започне от гипс,гипсокартони,плочки,мивка с шкафчета ваичко ще ида му го взема,дори повечето неща са готови. Само плочките и ламината в моя град,няма никакъв избор. Кърти.бг не са съгласни дойдат до мен обаче :mhihi




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот ktamen » Пет 01 сеп 2017 13:55


Много обичам такива майстори плочкаджии, дето правят и ел инсталации. Попитай майстора дали знае какво е ДТЗ и ако ти каже, че може и без ДТЗ най-добре да не му даваш да пипа жиците. Или ако ги пипа, абсолютно задължително да сложи трижилни кабели навсякъде и да има достъп до кутиите за да може следващия майстор да оправи бакиите без да кърти.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Пет 01 сеп 2017 15:26


Xaxy написа:За вратите съм запознат,че трябва се режат с диамант иначе както казваш ти с шлайф бая играчка ще бъде
Нещо не вдянах за диамантината....

А иначе
ktamen написа:Железните каси се слагат в кофража и се заваряват за арматурата, после се залива с бетон и панелът е готов за монтаж. Махането на касата си е трудничко и изобщо не може да се сравнява с дървената каса. Махането и задължително отслабва панела, особен ако не се реже, а се кърти.
Това е най -изчерпателното и най-верното обяснеие в темата относно металните каси.
Според мен ако не ти е проблем ,не ги махай ,ако ли не "разглобяваш" с шлайфа по заварките и после разфасоваш и отстраняваш с минимум къртене. По принцип при панелките всяка стена ,сама по себе си е носеща (банята и тоалетната са отделни клетки) и всяка интервенция като разбиване ,съединяване на кухня с тераса и др. подобни, на практика наистина отслабва стената .Като добавим и едни градежи с тухли + дограма за да направим от терасата -стая и...после блока се местел ,улягал ,прозорците се пукали и т.н. Като добавим и няколко кубика дърва по терасите на половината апартаменти и картинката става ужасна.
Е това е още една от многото причини да ти препоръчвам консулт с проектант.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Пет 01 сеп 2017 19:25


ktamen написа:Много обичам такива майстори плочкаджии, дето правят и ел инсталации. Попитай майстора дали знае какво е ДТЗ и ако ти каже, че може и без ДТЗ най-добре да не му даваш да пипа жиците. Или ако ги пипа, абсолютно задължително да сложи трижилни кабели навсякъде и да има достъп до кутиите за да може следващия майстор да оправи бакиите без да кърти.


Ще видим като започне в вторник,преди малко се видяхме утре ще идва да ми каже,какво трябва купя. Имам питане,някой да знае от къде взема по-евтин гипсокартон? 9мм около 70-80 броя и около 7 броя противловлажен за банята. При нас бройката излиза 6,80 лв което е безумна сума


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот $100 » Пет 01 сеп 2017 20:25


ktamen написа:Много обичам такива майстори плочкаджии, дето правят и ел инсталации. Попитай майстора дали знае какво е ДТЗ и ако ти каже, че може и без ДТЗ най-добре да не му даваш да пипа жиците. Или ако ги пипа, абсолютно задължително да сложи трижилни кабели навсякъде и да има достъп до кутиите за да може следващия майстор да оправи бакиите без да кърти.

Що бе, може да е ел.техник, който се е научил да лепи плочки :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта