Облицоване на интериорни врати?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 21:31


Xaxy написа:Филма го играх а фирма,офертата им беше малко над 16000 лв само да мога вляза в апартамвнта,още 8-10 бона за обзавеждане не ме устройва. Майатора който почна ремонта с материалите всичко,окачени тавани и т.н. ще ми излезе около 7-8 бона,тъй че варианта с фирма отпада категорично


Чш ква е таа фирма бре? Колко ще струва един проект на панелка...неколкостотин лв. ,да кажем .
Колко ще са предварително калкулираните прогнозни разходи- 4 -цифрена сума+ труд ,осигуровки и квото се сетиш...Бах я у панелката ,съседа под мен го игра тоя мач с коректна фирма от Варна- Изграждане по проект ,след разрешение от Общината (и то струва цифра) на нови балкони ,изграждане по проект на изцяло пасивно жилище ( не поема топлина през лятото и не отдава такава през зимата) + използване на материали с определена степен и на звукоизолация ,освен термо и тем подобни гъдели за които се сетиш - и всичко това му коства по негови думи + семпло обзавеждане ,около 20к.лева с 10 годишна писмена гаранция .
Става въпрос за панелка около 60 квадрата ,на 1 ви етаж ( силно се наблегна на изолацията на пода и тавана). С 2 думи-тотално обезкостиха апартамента до арматура и го изградиха наново.




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 21:54


Не съм си в нас да ти намаля размера на снимките,че да видиш каква е офертата. Хем това е познат на шефа ми,и това е цената с някаква отстъпка,не ми се мисли каква ще е без отстъпка. Апартамента е 61-62 кв.м. докарах фирма от Пловдив,да оправят фугите да сложат външна изолация,излезе ми с 420 лв по-евтино от тукашните фирми. Ехх дева,не ми позволява да кача снимките с такав размер,да видиш за какво става въпрос


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 22:03


Добре бе човек ,не споря ,ама много "глззура" са ти сложили. Дори в една банка да кандидатстваш за кредит "Енергиина ефективност" пак ще ти калкулират ,безплатно, доста по-малка необходима сума ,барабар с подмяната на ВИК и Ел. инсталации + изолации.Де да знам ..не съм ти "душманин на кесията" .Пожелавам ти да си направиш най- удачния за теб ремонт ,на най -хубавата цена.Млад човек си ,сега ти е времето. :th_up


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 22:04


Изображение

Изображение

Прав си не си ми "душманин на кесията" , но все пак гледам по-изгодно да мина,бачках 1 година да направя този ремонт,парите ми се свидят и то такива суми като ми кажат


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 22:21


:mhihi :mhihi :mhihi Сменяй фирмата ,като гледам снимките - имам чувството че си обявил ремонта на апартамента на обществена поръчка .....с европейско финансиране...

Преди 10 -на години правихме една обществена сграда в Шумен (рехабилитация с евро финансиране) и тогавашния ми шеф по цял ден "твореше" такива таблици .....Накрая за да оправдае едни 600лв. ,добави графа: " Демонтаж на тоалетна чиния ,доставка и монтаж на моноблок с долен отток ...600 лв. без ДДС"

Това на снимката " Демонтаж на балатум" ми звучи много технически издържано..... :mhihi :mhihi :mhihi :th_up


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 22:26


Аз за това казах,че с фирми няма се занимавам повече :mhihi Само на коридорите има балатум,но той написал 52 кв.м а той е около 30 кв.м отсекаде се ебава тоя

Последна промяна от Xaxy на Чет 31 авг 2017 22:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот $100 » Чет 31 авг 2017 22:26


gergeto написа:що не си хванеш фирма -проектант ,да ти изготви проект ,съгласуван с твоите изисквания , па после влиза бригадата и си въртиш синджира.

Ползвал ли си фирма или си гледал онова предаване за домашни ремонти, където всичко се нарежда прецизно от раз? Плюс-минус един Пасат като разходи за ремонта, важното да въртиш синджира. Да не сме във форума на Мерцедес или само аз съм с кола втора ръка тук.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 22:42


$100 написа:Ползвал ли си фирма или си гледал онова предаване за домашни ремонти, където всичко се нарежда прецизно от раз?


Незнам какво точно искаш да кажеш ,но това лято обектите в които работих - корпоративни. бяха с проекти ,договори поръчител -изпълнител ,калкулирани и щеш не щеш работиш в тези параметри. Трябва да ти кажа че всички обекти на които работих бяха перфектно калкулирани като разход и отлично изготвени проекти ,до сантиметър както се казва. Е ,пуска на единия обект се забави с 3-4 месеца ,но това е по вина на собственика ,който непрекъснато измисляше нещо ново и сам променяше проекта.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Чет 31 авг 2017 22:49


Герге,доколкото разбрах си стройтелен работник? Нормално ли е,за рязане/избиване на интериорни врати с желязна каса,да искат по 100 лв/бр??? фирмата която хванах първо каза една цена,а после съвсем различна,щот почнаха се оправдават,че машините им се разваляли и много работа било и бла,бла,бла.......

Последна промяна от Xaxy на Чет 31 авг 2017 22:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот $100 » Чет 31 авг 2017 22:56


gergeto написа:това лято обектите в които работих - корпоративни. бяха с проекти ,договори поръчител -изпълнител ,калкулирани и щеш не щеш работиш в тези параметри. Трябва да ти кажа че всички обекти на които работих бяха перфектно калкулирани като разход и отлично изготвени проекти ,до сантиметър както се казва. Е ,пуска на единия обект се забави с 3-4 месеца ,но това е по вина на собственика ,който непрекъснато измисляше нещо ново и сам променяше проекта.

За едри обекти съм съгласен. Там първо няма как без фирма и проект, второ за да се поиска някаква обща сума трябва да се опише подробно кое защо. Най-важното обаче е, че колкото е по-голям обектът, толкова повече стандартни неща има или повторения (примерно 10 подобни стаи). Докато за един домашен ремонт тая фирма трябва да е правила нещо почти същото за още 3-4 апартамента, за да може прецизно да предвиди и сметне. Има и такива фирми, но е много вероятно да уцели не съвсем правилната. Ще кажат, че имат голям опит, а може са първи път да имат дребен клиент. Съответно карат през просото и закръглят нагоре всичко. При много голям обект нещата могат грубо да се проверят с разни таблици и дори самата фирма преди да си каже офертата може да провери дали не са се увлекли и ако трябва да смъкне всички цени за да ги докара в норма. Викал съм фирма само за ремонт на баня - после я прави майстор-самодеец, но видях подхода на фирмата. Измериха с лазерна ролетка, после пуснаха една оферта свободно съчинение със солидна цена, което просто няма как да е вярно, след като не бяхме обсъждали точно какви тръби и откъде ще минават. Можеха направо да ми кажат цена според обема на банята - какво точно ще се прави... подробности.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот gergeto » Чет 31 авг 2017 23:15


$100 ,явно говорим почти едно и също. Идеята ми за Xaxy беше че както обяснява е решил да започне сериозен ремонт на жилището и за да не губи време и пари в чудене за врати ,теракот .тръби и т.н. просто да се консултира с проектант ,да плати някой лев ( който в никакъв случай не е 4-цифрена сума) и оттам насетне с ясното съзнание какво иска да се получи от ремонта -намира си майстори или фирма и оттам всичко е на пазарлък.

Xaxy ,незнам дали са много 100лв. за демонтаж на метални каси .но нали знаеш приказката за лудия и баницата... Аз не бих дал 100 лв. за такава услуга.Смятам че всеки среднограмотен мъж би си поиграл с шлайфа или ако толкова не може би потърсил някой приятел с/у почерпка или по-разумно заплащане.
Повтарям -най важното е да знаеш какво започваш и какъв е крайния резултат ,който искаш да видиш. А за разходите не оспорвам че винаги има изненади нагоре.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот Xaxy » Пет 01 сеп 2017 7:59


За разходите,аз също не споря. Знам,че ще се дават пари,повечето неща си ги направих сам,сега остана само майстора да сложи плочки,да направи ВИК оправи инсталацията,да сложи окачени тавани и една шплаковка навсякаде и всичко е готово,аа и ламината да постави. За вратите съм запознат,че трябва се режат с диамант иначе както казваш ти с шлайф бая играчка ще бъде


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот VWGT » Пет 01 сеп 2017 9:51


аз тоя филм съм го играл няколко пъти ...
накратко моя опит показва, че с фирма нещата се оскъпяват до 25%, но става доста по-бързо и в срок.
Много трудно се гонят майстори и планират как да влизат един след друг, понякога се налага да чакаш по месец, докато се осовбоди следващия.
Като ми "избяга" ВиК майстора, от зор си смених за 3-4 дни тръбите сам, щото после изпусках плочкаджията и тн.
Та ако имаш време и нерви ок, иначе фирма.

Допълнително може да спестиш още някой лев, ако си свършиш част от нещата сам.
100 лв за каса ми се вижда ужасно много, като сума. Но може при железните да има някаква особеност, която да я оправдава, не знам. Мойте бяха дървени и ги свалих сам с флекс и кози крак. Забелязал съм, че майсторите доста често за неща, които ги бавят или нямат инструменти, или не им се занимава дават откровенно отказващи оферти. Та питай някой друг за колко би свършил работата.
Ламината също може да си го поставиш за норматив, ама те там така или иначе не искат пари.

За къщата на нашите бяхме докарали бригада по довършителните работи от друго населено място. Свършиха работа за доста по-малко пари. и това е вариант.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот ktamen » Пет 01 сеп 2017 10:07


Железните каси се слагат в кофража и се заваряват за арматурата, после се залива с бетон и панелът е готов за монтаж. Махането на касата си е трудничко и изобщо не може да се сравнява с дървената каса. Махането и задължително отслабва панела, особен ако не се реже, а се кърти.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Облицоване на интериорни врати?

Мнениеот VWGT » Пет 01 сеп 2017 10:18


може, тоя пич ги е рязал сам ... http://www.bgremonti.com/forum/viewtopi ... =55&t=3829

а тия демонтират на цени 25-50 лв на брой http://kyrti.bg/%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B ... %81%D0%B8/



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта