Термоглави за парно

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Термоглави за парно

Мнениеот MMX » Вто 26 сеп 2017 11:21


Трябва да сложа няколко термоглави (+ вентили) на 2-3 радиатора, но не знам каква точно марка да избера. Засега мисля за Honeywell. Всички правят едно и също, но предполагам едни мерят по-точно от други. Самите вентили дали са стандартен размер или всеки е за своята марка?




powerade
Мнения: 1040
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Термоглави за парно

Мнениеот powerade » Вто 26 сеп 2017 11:27


"Медения Кладенец" е добра марка, но ако намериш Данфосс вземи си такива. Много бързодействащи и прецизни (при мен са някакви стари, само да отворя вратата на терасата и на 5-тата секунда вече термоглавата е отворила и пуска топла вода в радиатора)

ПП: https://www.tashev-galving.com/010+DNF+ ... 0%B5%D0%BD с 3 години гаранция

или

http://products.danfoss.bg/productrange ... 0%D0%B8/#/


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Термоглави за парно

Мнениеот goppa » Вто 26 сеп 2017 11:40


Вземи си термовентили и глaви от еднa мaркa! Хъниуел не сa лоши.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Термоглави за парно

Мнениеот joro_kem » Вто 26 сеп 2017 18:22


Купих 3 бр електронни от Лидл и съм много доволен (трети сезон ще работят).


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Термоглави за парно

Мнениеот petarkolev » Сря 27 сеп 2017 7:10


Един малко нахален въпрос, за което се извинявам предварително. На ТЕЦ, ли си или на газов котел.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Термоглави за парно

Мнениеот MMX » Сря 27 сеп 2017 9:16


Газ


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Термоглави за парно

Мнениеот petarkolev » Пет 29 сеп 2017 5:28


Леко със закъснение, но задължително НЕ слагай термоглави. Газовия котел гори повече газ, когато се ограничава притока на вода към радиатора, а дори понякога я спира изобщо. При това положение той си изгаря газта защото му е зададена температура, която трябва да достигне. Много по икономично е да се регулира температурата от самия котел.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Термоглави за парно

Мнениеот Stivi » Пет 29 сеп 2017 8:14


Тази логика ме разби ! Ами термоглавата като спре потока на водата котлето ще стопли водата в него много по-бързо и ще се изключи,ако няма термоглава ще има постоянна циркулация и ще работи по-дълго време,откъде ще се вземе тази икомомия....не се знае ! А и как ще си направиш температурата в хола 25,а в спалнята 22 без термоглави ?


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Термоглави за парно

Мнениеот petarkolev » Пет 29 сеп 2017 8:29


Аз отговарям на колегата какво да направи. Термоглави се препоръчват само и единствено за ТЕЦ. Котела гори повече газ когато има термовентили по радиаторите. Много нелогично ти е изказването. Когато има постоянна циркулация влиза в режим, температурата е постоянна и разхода е по-малък. Относно температурата в различните стаи, при мене от 6 радиатора имам две термоглави, в хола и кухнята. Ако радиаторите са три, ако много иска колегата да сложи термоглави на един или два радиатора. Задължително при него поне на един да има постоянна циркулация.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Термоглави за парно

Мнениеот MMX » Пет 29 сеп 2017 9:05


petarkolev написа:Леко със закъснение, но задължително НЕ слагай термоглави. Газовия котел гори повече газ, когато се ограничава притока на вода към радиатора, а дори понякога я спира изобщо. При това положение той си изгаря газта защото му е зададена температура, която трябва да достигне. Много по икономично е да се регулира температурата от самия котел.

1. Термоглавите ми трябват за да се затопля равномерно в отделните стаи. Разстоянието е различно, изолацията е различна и няма как да се стопля равномерно. Термоглавите го нагаждат това или поне на това разчитам.

2. Газовият ми котел работи на температура на водата, а не на стайна. Опитва се да стопли до еди каква си температура и като стане, спира горенето и циркулира докато спадне под някакви градуси. После пак пали. Икономията ми идва според това колко % от времето гори и колко е изгаснал. Ако затворя някой радиатор, водата която се движи намалява и се стопля малко по-бързо. В повечето случаи няма да има напълно затворени радиатори, а само притворени за уравняване.

Нямам намерение да слагам термоглави на всички радиатори, а основно на 2 и за още един се двоумя. Ако не подобрят разхода и комфорта поне не мисля, че ще ги влошат. С това "защото му е зададена температура, която трябва да достигне" предполагам имаш предвид стайна температура. Тогава е вярно, че ако ти е затворен радиатора и иска да стопли стаята ще гори без спиране. С уточнение, че термоглавата трябва да затваря на по-ниска температура от зададената на котела.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Термоглави за парно

Мнениеот petarkolev » Пет 29 сеп 2017 9:12


Така трябва, правилно че в различните стаи е необходима различна температура и при мене е така. Оставянето на един радиатор без термовентил е доброто решение за да има циркулация. Защото ако са три термоглавите и спрат или ограничат много потока от вода, после като отворят ще трябва повече време за загряване.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта