Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
pro
Мнения: 766
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот pro » Чет 23 ное 2017 11:01


Здравейте, може ли да стане и как връзка между лаптоп с win 7 и десктоп с win 10 ? Искам от лаптопа да принтирам през десктопа на които има вързан принтер както и да имам достъп до шерната папка на десктопа.




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот nikolay_ss » Чет 23 ное 2017 11:19




Потребителски аватар
Omilron
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 04 ное 2014 10:36
Автомобил: VW Passat b3 3a2 35I
Двигател: 1992 ABS
Местоположение: София

Re: Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот Omilron » Чет 23 ное 2017 13:09


Team Viewer и не се занимаваш с глупости :smile


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот zografski » Чет 23 ное 2017 13:59


ахахах tv за share и ползване на вързан принтер Ли... тва е най... ти ме уби просто :D
Така 1во отиваш на настолната машина и си share-ваш принтера, до колкото разбирам настолната машина е с win10?
Ако е така ето ти клипче как да си share_неш локален принтер, така че всеки от мрежата да може да принтира през него (Естествено единственото условие е компа към който е вързан принтера да е включен)
https://www.youtube.com/watch?v=X-n9gNz7T5U
След това от лаптопа ти трябва да отидеш да добавяш нов принтер, като избираш да търси принтер по мрежата, вероятно ще го намери почти веднага, посочваш го и след това избираш съответните драйвери за модела принтер, ако липсват, натискаш бутона windows update, тогава ще почакаш известно време и като си ъпдейтне базата с принтерски драйвери, отново търсиш твоя модел принтер, посочваш го, даваш напред, инстал, принт тест пейдж и си реди ту ГООО. ;)
2-ро и още по елементарно е да си share-неш директория или цял дял от компа.
Даваш десен бутон в/у директорията или в/у у-вото (C: или D: зависи какво искаш на споделиш), след това цъкаш properties, отиваш на секция sharing, цъкаш Advanced Sharing , даваш чавка на share this folder, след това цъкаш Permisions и както си в/у Everyone, отдолу под Allow даваш чекове на Full Control, това автоматично ще ти чекне и др 2 отдолу. Даваш apply -> ок, close и си гоооотов. Както си в секция share, виждаш пътя към споделената ти папка/директория (пример \\pesho-pc\d ако си шернал цялото D).
Така след това от др комп като се връзваш към тая споделена папка, например с file explorera изписваш мрежовия път \\pesho-pc\d, веднага ще ти се появи прозорец да въведеш username и парола, въвеждаш usera-a И пас-а с който се логваш на др компа. Щом ги въведеш, ще ти отвори вече споделената папка и можеш да си копираш и правиш каквото искаш. Ако нямаш парола... предпоръчвам да си сложиш такава, без парола по подразбиране не можеш да се логнеш в споделена папка. Има 1 финт ч/з който можеш и без парола да достъпиш споделена папка, тогава трябва да седнеш на компа от който share-ваш, да отидеш в network and sharing center, отиваш на секция password protected sharing и там има опция turn off pass protected sharing, но тогава всеки ще може да вижда споделената папка и да прави каквото иска с нея, което не е ОК от секюрити гледна точка, най-добре сложи 1 парола ако нямаш, но това ти го казвам при случай, че искаш без парола и че има как ;)


Потребителски аватар
pro
Мнения: 766
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот pro » Пет 24 ное 2017 10:58


nikolay_ss написа:https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/2782ae6c-e49f-4ef7-bbb0-61d8ef745198/how-to-network-windows-7-and-windows-10-computers?forum=win10itpronetworking


Благодаря много, стана. Не очаквах да е толкова лесно.


Omilron написа:Team Viewer и не се занимаваш с глупости :smile


По голяма глупост е да ползвам Team Viewer и да прехвърлям обемисти файлове


zografski написа:ахахах tv за share и ползване на вързан принтер Ли... тва е най... ти ме уби просто :D


Споко, ама не е за ТВ. Искам да имам достъп до компа в офиса от време на време като ползвам лаптопа.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Мрежа между win 7 и win 10 как да стане

Мнениеот zografski » Пет 24 ное 2017 12:07


Не ме разбра, под TV имам предвид на колегата (Omilron) мнението за TeamViewеr0a, TV е съкращение за TeamViewеr ;) А това което искаш ми е пределно ясно какво е, ако не си ми прочел мнението, в него подробно съм ти описал как да си споделиш папка и как да си споделиш принтера от компютъра към който е свързан.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта